Jump to content

Ayodele

Members
 • Posts

  40
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Ayodele

 1. "Jeżeli chcesz poznać prawdziwy charakter człowieka, daj mu władzę."

  1. Ayodele

   Ayodele

   A raczej władzunię...

 2. Kot nigdy nie wskaże policji gdzie trzymasz narkotyki a pies tak,więc pies nie jest przyjacielem człowieka !
 3. Jeśli w przepisie podana jest ilość chmielu granulatu to o ile zwiększyć wagę szyszek gdy chcę dać chmiel w takiej formie ? Czy jest jakiś uniwersalny wzór zamiany granulatu na szyszki , czy daje się na oko ?
 4. Chcę zrobić pszeniczne w ten sposób : słody- pale ale 2 kg pszeniczny 2 kg karmelowy jasny 0,2 kg zacieranie- 70 min -temp.65-66°C , potem 78°C -10 min. drożdże - US 05 Mam chmiel Vanguard (60g) oraz Sterling (60g) , ale nie wiem jak ich użyć do tego piwa a nie chcę dawać na cichą fermentację. Czy można prosić o radę : jak zastosować te chmiele ?
 5. Chcę zrobić "American Wheat" , słody- pale ale 2 kg pszeniczny 2 kg karmelowy jasny 0,2 kg zacieranie- 70 min -temp.65-66°C drożdże - Safale US 05 Posiadam chmiel Vanguard (60g) oraz Sterling (60g) , ale nie wiem jak ich użyć do tego piwa. Czy można prosić o radę : jak zastosować te chmiele ?
 6. Dzięki. Jest gdzieś przepis zawierający ilość melasy ?
 7. Czy można w piwowarstwie wykorzystać melasę buraczaną ?
 8. No a "świeże" to po jakim czasie od zakończenia fermentacji? 1,2 czy 3 miesiące ?
 9. Wracając do tytułowego piwa-single hop Mosaic Andrzeja Milera , chciałbym spytać jak długo można przechowywać to piwo ?
 10. Co się stało z dotychczasowym portalem piwo.org ? Wchodzę tu po długiej przerwie i nie mogę się odnaleźć. Co jest grane ???
 11. Zacieranie kończysz na 68°C ?
 12. Czy ktoś z zaawansowanych piwowarów może mi podać recepturę na takie piwo jak wileńskie z korzeniami ? Lub zbliżone do tego.
 13. Jak to , NaOH , soda kaustyczna, nie jest środkiem odkażającym ??
 14. Czy przy dezynfekcji NaOH trzeba koniecznie przemywać roztworem kwasu czy wystarczy ciepła woda ?
 15. Mam ten sam problem : w połowie czerwca uwarzyłem Milk Stout , w końcu czerwca Stout. Obydwa kwaskowate i bez nagazowania , brak piany. Infekcja w obydwu naraz ? Może drożdże bo jakoś anemicznie fermentowały , może za wysoka temp. fermentacji ( wtedy było dość gorąco) . Może to za wcześnie na konsumpcję ?No nie wiem. I co teraz , do kanalizacji ?
 16. Szanowny Prezesie, szkoda,że to już koniec wsparcia prawnego . Będzie nam tego brakowało !
 17. Dlaczego wszyscy dają cukier wanilinowy zamiast prawdziwej wanilii ?
 18. A czy nie można na cichą fermentację przelać po prostu przechylając fermentor i zlać znad osadu do drugiego fermentora ? Szybko i sprawnie. Co daje takie cudowanie z tymi kranikami,rurkami ,pończochami i co tam jeszcze.
 19. Z drugiej strony to warto mieć pod ręką parę granatów na wypadek kontaktu z muzułmanami * myślę, że powinieneś na przyszłość trochę zastanowić się nad wypowiedzią - póki co oficjalne ostrzeżenie i moderacja na 21 dni
 20. Dzięki za link.Przeczytałem większość.Znalazłem takie zdanie : "wydłużając lub skracając przerwę w 62* - np. 15 minutowa da bardziej treściwe piwo, 60 minutowa - bardziej wytrawne". Rozumiem ,że bardziej treściwe tzn. bardziej słodkie . Czy każdy gatunek piwa można w ten sposób sterować w stronę kwasowości lub słodkości ? Czy to ma sens ?
 21. W jednym z powyższych postów przeczytałem , że od temperatury zacierania zależy czy będziemy mieli piwo wytrawne czy słodkie. Czy może mi ktoś wyjaśnić tę kwestię ?
 22. Mam małe pytanko odnośnie klarowania - czy do piwa nadaje się taki środek : Turbo Klar ? Sprzedający go informują,że jest on do klarowania destylatów,win oraz piwa. Czy ktoś z was stosował ten wynalazek ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.