To normalny lidlowski tylko ładniejszy. Na forum jest kilka tematów. Co masz na myśli żeby zrobić jaj w browarze?
no żeby jakoś to połączyć z kadzią filtracyjną i żeby zacier przepompowywać do niej a potem brzeczkę z powrotem. Chyba że to jest jakieś kombinowanie na siłe, drogie i nie fajne i istnieje jakiś łatwiejszy sposób na oddzielenie słodu od płynu?
Witam,
przeszukując internety natrafiłem na taki garnuszek http://allegro.pl/garnek-elektryczny-do-pasteryzacji-hyundai-pc200ss-i6541539462.htmli tak sie zastanawiam czy ktoś z was ma doświadczenie z takim sprzętem w roli kadzi zacierno- warzelnej? A może ktoś przerobił już taki garnek na taki pro, z "normalnym" kranem, mieszadłem itd? jaki był koszt przeróbki, jak się sprawdza?
Jak ewentualnie go przerobić, jakie materiały i czy jest możliwość w tani sposób połączyć ten elektryczny garnek np z innym garnkiem (kadzią filtracyjną), żeby zrobić już tak jak jest w browarach?
Co myślicie o czymś takim: Zrobić 20 l gęstej brzeczki (np. 24 blg) i to potem rozcieńczyć po gotowaniu i chmieleniu do 40l i fermentować już normalnie?
Czy takie coś nie wpłynie na smak i jakość gotowego piwa, w porównaniu do piwa które od zwyczajnie, całe byłoby gotowane i chmielone (blg 12)?
No właśnie, chciałbym zacząć lać piwo do kega, ale nie mam pojęcia z czym to się je. Czytałem różne rzeczy o tym ale nadal mam wątpliwości.
Po pierwsze potrzebuje kega- to na allegor czy olx można kupić- jasna sprawa.
Ale co z resztą, butle, reduktor, czy to musi mieć jakieś "pozwolenia" do kontaktu z żywnością i to samo tyczy się gazu, skąd i jak te elementy zdobyć, na co zwrócić uwagę?
Może ktoś ma jakiś taki zestaw w warszawie i chciałby się go pozbyć, pokazać ?
Temat zainspirowany książką pewnego piwnego blogera i w związku z tym pojawia się u mnie pytanie:
czy moglibyście polecić jakieś książki odnośnie technologi produkcji piwa, surowców wykorzystywanych w piwowarstwie, czy po prostu jakieś ciekawe pozycje, które osoby interesujący się piwowarstwem powinny znać? Najlepiej aby były w języku polskim.
Czy jest jakaś różnica jeśli chodzi o normalne stosowanie w domowym browarze między taki nadweglan sobu z allegro
http://allegro.pl/nadweglan-sodu-1-5h2o2-wiadro-3kg-aktywny-proszek-i6472578374.html?snapshot=MjAxNi0xMC0yN1QyMjoxODoyMlo7YnV5ZXI7MTI3ZjUxYjYwN2I0NjY0NDkxYzU1OWZjMDE0OGI4MGI5NDMwYzgxNmYyMzcxOTUxM2I5NWU2MWJmYmYyMjQyYg==
a taki "specialnie do piwa"
np. http://www.browamator.pl/oxi-one-400g-skuteczny-srodek-do-dezynfekcji,3,90,2444
czy
http://twojbrowar.pl/pl/laboratorium-piwowarskie/653-chemipro-oxi-1kg.html?
bo cena jest spooooro niższa
Witam,
czy ma ktoś wiedzę na temat tego w jakiej cenie bary/multi-tapy kupują jednorazowe kegi 30l standardowego piwa rzemieślniczego z jakiegoś małego browaru np z warzelnią 10/20hl( wiadomo że cena zależy co to za piwa, ale tak średnio czy jest to 150zł czy może 450zł)?
i w jakiej cenie sklepy kupują również standardową butelkę takiego piwa?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
ok. w takim razie zacierać bardziej na wytrawnie np.
52 stopnie - 15 min
62 stopnie 40 min
72 stopnie 20 min i mash-out?
I jeszcze pytanie czy lepiej dać świeże z paczki czy może gęstwe po apa chmielonej na zimno?
We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.