Jump to content

BROWAR KWARTA

Members
 • Posts

  263
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by BROWAR KWARTA

 1. Witam, Czy do zrobienia startera drożdżowego można użyć brzeczki "wtórnej", końcowej pozostałej po wysładzaniu/filtrowaniu portera ? Chodzi mi czy może być brzeczka po "ciemnym" piwie ? Nie pytam o ilość blg ale o rodzaj brzeczki, czy to ma jakieś znaczenie bo zawsze robiłem na ekstrakcie słodowym jasnym albo brzeczce po "jasnym" piwie. pozdrawiam
 2. Takie pytania to chyba prowokacja bo zanim się je zada to powinno się zgłębić temat...Ale pozdrawiam i dużo udanych warek życzę
 3. Szukam gęstwy WLP 644 z Warszawy, Piaseczna, tych okolic. Zrewanżuje się oczywiście piwem.
 4. To kiedy można się spodziewać regulaminu ?
 5. Zrobiłem na nich dwa piwa, oba fermentowane w temperaturze około 26 stopni. Przy pierwszym piwie robionym z uwodnionych suszonych drożdży brak jakichkolwiek ciekawych aromatów. Przy drugim z gęstwy pojawiły się szczególnie w zapachu nuty dojrzałego ananasa na średnio wysokimi poziomie, pachnie bardzo multiwitamionowo dojrzałymi egzotycznymi owocami. Flokulacja bardzo wysoka, piwo sklarowało się prawie idealnie. Odnośnie nagazowania to w temperaturze około 20-21 stopni potrzebowało około 14 dni natomiast w temperaturze 24-25 stopni po 7 dniach już się nagazowało.
 6. Czy w piwie owocowy ale można użyć więcej niż jednego rodzaju owoców, czy ma to być tylko na jednym rodzaju owocu wykonane ?
 7. Do kiedy mają być dostarczone piwa na konkurs do 18 maja czy 20 maja bo na stronie i w regulaminie są różne daty ?
 8. Kup sobie skalibrowany/wzorcowany termometr, koszt większy ale masz pewność, że temperatura jest taka jak chcesz
 9. Piwo jest pijalne wtedy kiedy jest w najlepszej kondycji do spożycia A tak na poważnie to witbier trzeba pić świeżego jak tylko się nagazuje bo potem bardzo traci na jakości.
 10. Hej, czy uda się wysłać metryczki finałowe jakoś w najbliższym czasie....? Pozdrawiam.
 11. Dzień dobry, Czy w system jest zaktulizowany bo nie ma zaznaczone, że piwo dotarło...Pozdrawiam serdecznie
 12. Nie ma systemu 7 na 7 Tutaj rządzą drożdże Jak powiedzą, że mają dość czyli przestaną fermentować to wtedy zlewaj na cichą
 13. Hej, Ja też uważam, że wrzucenie na forum piwowarskie byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem bo np. nie każdy ma lub chce mieć FB. Organizatorzy po prostu nie pomyśleli, trudno stało się. Należy mieć tylko nadzieję, że wyciągną z tego zdarzenia jakieś wnioski i informację o przyszłych konkursach będą się już pojawiały na forum. Pozdrawiam !!!
 14. Witajcie, Organizatorzy chyba nie przemyśleli wyboru terminu konkursu i daty podania do wiadomości Trzy tygodnie przed ogłoszeniem wyników Chyba, że to ma być na 2022 i pomylony został rok Pozdrawiam serdecznie organizatorów życząc bardziej realnego podejścia !!!!!
 15. Witam, Mam pytanie kiedy mniej więcej można spodziewać się metryczek piw finałowych ? Pozdrawiam !
 16. Jako ciekawostkę napiszę, że mój milk stout z dodatkiem owoców którymi w moim przypadku były MALINY nie zakwalifikował się do finałów z powodu zbyt dużej ilości dodanych owoców które całkowicie zdominowały piwo. CAŁKOWICIE SIĘ ZGADZAM z oceną sędziów i nie mam absolutnie żadnych pretensji, że piwo zostało odrzucone !!!! Nie byłoby nic w tym dziwnego gdyby nie to, że sędziowie napisali w metryczce, że piwo bazowe zostało zdominowane przez aromat i smak WIŚNI Tak więc wszyscy uczestnicy konkursów pamiętajcie żeby podchodzić z rezerwą do konkursów Pozdrawiam wszystkich sędziów i uczestników konkursu !!!!!!
 17. Cześć, Czy piwowarzy którzy zajęli miejsca podiumowe są powiadamiani o tym mailowo żeby przyjechać na ogłoszenie wyników ? Pozdrawiam serdecznie !!!
 18. Tak pytam z czystej ciekawości co stało się z Kolschem, że będzie później ? Pozdrawiam serdecznie !!!
 19. W systemie zgłoszeniowym już są metryczki stylu Gotlandsdricke ale nastąpiła jakaś pomyłka bo dostałem metryczkę od jakiegoś belgian tripla z MPPD 2020.... pozdrawiam serdecznie
 20. Ja pierwszy raz spróbowałem suszenia gęstwy kveików, suszone w temperaturze 35°C. Ciekaw jestem rezultatu przy kolejnym piwie
 21. Dzień dobry, W jaki sposób będzie dokonywany zwrot wpisowego w przypadku rezygnacji ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.