Jump to content

BROWAR KWARTA

Members
 • Posts

  278
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by BROWAR KWARTA

 1. Po używaniu nadwęglanu sodu ZAWSZE trzeba porządnie umyć butelki bo zawiera aktywny tlen który źle wpływa na piwo.
 2. Ahoj s pozdravem ! Browar Kwarta
 3. Tak, trzeba po każdym warzeniu porządnie umyć.
 4. Co rozumiesz pod pojęciem rak ? Rozumiem, że biorąc pod uwagę znaczenia tego słowa w sensie choroby to efekty według Ciebie są niespecjalne ?
 5. Szukam w miarę świeżej gęstwy Omega Lutra, będzie mi potrzeba za około 10 dni.
 6. W porównaniu do amerykańskich chmieli jest subtelny więc pewnie zniknie
 7. Z tego co pamiętam czułem wyraźnie bergamotkę, tak jakbym dodał herbaty earl grey. Może w połączeniu z innym chmiele lepiej będzie się komponował.
 8. Świeża 6 dniowa gęstwa FM20 Białe Walonki po pierwszym warzeniu do oddania. Odbiór osobisty okolice Piaseczna. Mile widziana butelka domowego piwa w rewanżu
 9. Do mnie też piękny 25 kilogramowy worek słodu dotarł więc dziękuję za interwencję i szybką reakcję. Pozdrawiam.
 10. Pisałem kilka razy i od FM dostałem informację, że pamięta i wyślę tylko teraz ma urwanie głowy ale to było za pierwszym razem a potem to już cisza nastała. Do Widawy pisałem też kila razy i nie było absolutnie żadnego odzewu. Jeżeli tak ma być to lepiej nie mówić, że będą nagrody skoro sponsorzy się nie wywiązują a i tak piwowarzy będą wysyłać piwa na konkursy. Nie chodzi mi tutaj o tą nagrodę bo nie dla nagród wysyłamy te piwa ale o zasady, że jak ktoś się czegoś podejmuje to realizuje.
 11. DO MNIE ORGANIZATOR DOSŁAŁ SZYBKO DYPLOM WIĘC SPRAWNIE ZADZIAŁAŁ ALE JAK KTOŚ ( FM i WIDAWA ) PODEJMUJE SIĘ WYSŁANIA CZEGOŚ I NIE ROBI TO NIE JEST TO W PORZĄDKU.
 12. WITAM, CZY KTOŚ JUŻ OTRZYMAŁ NAGRODY OD FERMENTUM MOBILE i BROWAR WIDAWA ? JA NIE DOSTAŁEM i DLATEGO PYTAM.
 13. Zrobiłem z udziałem tego chmielu piwo w stylu "POLSKA MIKRO IPA" na neutralnych drożdżach US-05 żeby zobaczyć co wnoszą chmiele. Aromat i smak pomarańczy bergamotki jest niesamowity !!!! Tak jakby dodało się herbatę Earl Grey która zawiera właśnie olejki bergamotki. Chmiel godny wypróbowania i ma duży potencjał.
 14. Witam, Czy ktoś próbował może ( W RAMACH EKSPERYMENTU ) nasycić piwo czystym azotem stosując do tego taki ręczny syfon do azotu, jakie to daje efekty ? pozdrawiam
 15. Witam, Czy do zrobienia startera drożdżowego można użyć brzeczki "wtórnej", końcowej pozostałej po wysładzaniu/filtrowaniu portera ? Chodzi mi czy może być brzeczka po "ciemnym" piwie ? Nie pytam o ilość blg ale o rodzaj brzeczki, czy to ma jakieś znaczenie bo zawsze robiłem na ekstrakcie słodowym jasnym albo brzeczce po "jasnym" piwie. pozdrawiam
 16. Takie pytania to chyba prowokacja bo zanim się je zada to powinno się zgłębić temat...Ale pozdrawiam i dużo udanych warek życzę
 17. Szukam gęstwy WLP 644 z Warszawy, Piaseczna, tych okolic. Zrewanżuje się oczywiście piwem.
 18. To kiedy można się spodziewać regulaminu ?
 19. Zrobiłem na nich dwa piwa, oba fermentowane w temperaturze około 26 stopni. Przy pierwszym piwie robionym z uwodnionych suszonych drożdży brak jakichkolwiek ciekawych aromatów. Przy drugim z gęstwy pojawiły się szczególnie w zapachu nuty dojrzałego ananasa na średnio wysokimi poziomie, pachnie bardzo multiwitamionowo dojrzałymi egzotycznymi owocami. Flokulacja bardzo wysoka, piwo sklarowało się prawie idealnie. Odnośnie nagazowania to w temperaturze około 20-21 stopni potrzebowało około 14 dni natomiast w temperaturze 24-25 stopni po 7 dniach już się nagazowało.
 20. Czy w piwie owocowy ale można użyć więcej niż jednego rodzaju owoców, czy ma to być tylko na jednym rodzaju owocu wykonane ?
 21. Do kiedy mają być dostarczone piwa na konkurs do 18 maja czy 20 maja bo na stronie i w regulaminie są różne daty ?
 22. Kup sobie skalibrowany/wzorcowany termometr, koszt większy ale masz pewność, że temperatura jest taka jak chcesz
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.