Jump to content

Artur Ozi

Members
 • Posts

  61
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Artur Ozi

 1. A robiłeś nową instalację czy tylko przerzuciłeś kartę? Po nowej instalacji spróbuj użyć poniższych komend: sudo apt-get install python-pip sudo pip install flask sudo pip install flask_socketio sudo pip install flask_classy sudo pip install PyYAML sudo pip install GitPython sudo pip install requests
 2. A ktoś z forumowiczów używa elektrotermicznej (nie kompresorowej) chłodziarki na wino do fermentacji? Jak z wydajnością? Trzeba mocno schładzać brzeczkę przed włożeniem do takiej winiarki?
 3. Ale ja nie z doświadczenia tylko z opinii różnych ludzi, czyli nie jestem obiektywny :)
 4. Tak, da się Polecam filmy: Grain to Glass Lager in 11 Days! Wow! I'm doing this again! Larry's Quick Lager: Pressure Fermentation & Gelatin Fining Details
 5. Mam taki 50l. Generalnie nic się z nim nie dzieje w kwestiach korozji itp. Służy do warzenia piwa, peklowania mięsa na mokro (solanka do 8 dni). Jedyna rzecz to pokrywka nie bardzo pasuje (brzeg garnka nie jest idealnie okrągły).
 6. Używałem Despreja bardzo długo i nigdy nie zauważyłem, żeby po odparowaniu pozostawał jakikolwiek zapach. Ale to po odparowaniu a nie odczekaniu konkretnego czasu. Ta 1 minuta w sposobie użytkowania Voigt VC621N (czy pół minuty, zdaje się, w Desprej) to minimalny czas kontaktu z powierzchnią żeby zapewnić dezynfekcję a nie koniecznie czas odparowania.
 7. Szybkowar 15l na znanym portalu aukcyjnym 112 zł (nierdzewka 18/0). Fermentacja ciśnieniowa 10-12 litrowych warek, naturalne gazowanie i wyszynk? To trzeba chyba przetestować. EDIT: 1 litr turecki = 0,7 litra polskiego...
 8. No Ameryka . Dosłownie. Takie systemy z zazdrością oglądam na youtubowych kanałach amerykańskich piwowarów. A miejsca na taki browar zazdroszczę nie mniej .
 9. Mi pozostały dwie sztuki ale "gołe" i niestety nie mam kompletu części.
 10. Ta ścieżka test tam na 99% tylko słabo ją widać po lutowaniu.
 11. A czy przeciąłeś ścieżkę pomiędzy 24 oraz 3? Oznaczyłem poniżej, cięcie ścieżki wg czerwonej linii: EDIT: UWAGA! Ostrożnie ciąć pomiędzy tymi padami bo poniżej są cienkie ścieżki pod soldermaską i łatwo je przy tym zabiegu uszkodzić. EDIT 2: Przecinamy dokładnie to co w kółeczku:
 12. Trochę wcześniej w tym temacie ktoś podrzucał rozwiązanie z instalacją dodatkowych pakietów.
 13. Może nie specjlanie ciekawe (bo drogie PETy) ale jakieś nowe balony z Browinu widzę. To co warte uwagi to średnica balonu i poj. 25l "zaledwie" 29,5 cm, co powinno pozwolić go zmieścić nawet w mniejszych lodówkach: https://allegro.pl/oferta/balon-gasior-do-wina-25-l-z-rurka-browin-644225-9404834796
 14. Heh, biała solder maska i na zdjęciu nie widać. Ale szczerze to muszę w domu zobaczyć czy ścieżki widać Standardowo kupione na JLCPCB więc pewnie niczym dodakowo nie lakierowali. A o kluczyk się kabelek zaplątał Hmm... "standardowo" co kilka sekund.Jeszcze nic przy sterowniku nie grzebałem w tego typu ustawieniach. Generalnie mam PT100 podłączone przez MAX31865.
 15. Wczoraj "nadejszła wiekopomna chwila" - wstępne uruchomienie! CBPi steruje kuchenką indukcyjną i nie wywala w domu bezpieczników Pół sukcesu. Teraz trzeba to "skalibrować". PS Dzwonił do mnie wczoraj Elon. Chce kupić moją technologię montażu czujnika tempreratury na garnku. PS2 Jak coś to mam na zbyciu 4 plytki od Gwynbleidd w wersji 5.1 (załącznik z forum).
 16. Jeżeli idzie o wiaderko 15l z Castoramy to na ich stronie są podane dokladne wymiary: Wymiary produktu: 307,5 x 324,4 x 316,6 mm
 17. Gdzieś na zagranicznych forach wyczytałem, że najniższe GPIO do numeru 8 włącznie mają właśnie stan wysoki na starcie i to by się w sumie zgadzało. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
 18. Trudno tu mówic o jakimś schemacie sensu stricto to raczej rysunek poglądowy zrobiony w CorelDraw Tak, jest możliwość kontroli temperatury fermentacji. Tutaj jest ciekawy tutorial -> https://leaningman.com/automated-fermenter/
 19. Sorki za post pod postem ale czy to normalne, że GPIO_05 i GPIO_06 są aktywne od razu po podaniu zasilania na płytkę (podłączyłem SSR "jak Bozia nakazała" do terminali - "+ do +" i "- do -")?
 20. Kuchenka 2kW powinna być ok. Ta z Ikeły ma taką moc. Natomiast kiedyś namierzyłem kuchenki marki Caso Germany (Germany my ass hyhy) z serii Thermo Control. To co jest w nich ciekawe to to, że mają zewnętrzną sondę temperatury z regulacją co 1 st. C (i raczej PID niż histereza). Modele TC2100 i TC3500 z mocami odpowiednio do nazw. Ta pierwsza przewijała się niedawno na portalach sprzedażowych. Najtaniej była do wyrwania za 120 zł z tego co pamiętam.
 21. Tu się zgodzę. O ile garnek emaliowany nie jest aż tak łatwo uszkodzić (mi się udało dopiero montując mieszadło mocowane do uchwytów i za mocno dociągając śruby ) to garnek z nierdzewki będzie praktycznie niezniszczalny. A gdyby udało ci się ustrzelić okazyjnie jakąś kuchenkę indukcyjną, taką np gastronomiczną na 3,5 kW, to w porównaniu z kapsułowym dnem takiego garnka, to będzie mega kombo. Oczywiście wiadomo, koszty x3 albo i x4 (kupując okazyjnie), natomiast mobilność, bezpieczeństwo... nieporównywalne. Przy odrobinie szczęścia da się zmieścić w ok 450 zł Garnek 36l - z dostawą 228,24 zł Upolowana Kuchenka 3,5 kW - z dostawą 219,00 zł Taboret z przesyłką ok 120 zł, garnek emaliowany z przesyłką 120 zł + butla nie wiem, ok 100 zł?
 22. Zadaniem recyrkulacji w tych kociołkach jest przede wszystkim wyrównanie temperatury zacieru w całej jego objętości. Stąd mowa o pompie, która będzie w stanie recyrkulować brzeczkę zrazem z takimi drobinami. Mieszadło pozwoli na drobniejsze śrutowanie i gęściejszy zacier a pompa podczas zacierania może działać na pełnych obrotach bo młóto nie zrobi korka na dnie kosza. Brzeczka nie musi byc dyspergowana na powrocie bo i tak zostanie wymieszana z zacierem. Do sklarowania brzeczki wystaczy zrobić swoisty "pumpen vorlauf" po zatrzymaniu/wyciągnięciu mieszadła i na wolnych obrotach pompy, tym samym jednocześnie układając złoże i filtrując brzeczkę. Taki to oto pomysł na kociołek z garnka.
 23. Przecież zasada działania tych automatów jest prosta jak budowa cepa. Uwierz mi, to nie jest żaden rocket science ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.