Jump to content

tkaczu

Members
 • Posts

  58
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by tkaczu

 1. Możesz śmialo dezynfekować nic się nie stanie.
 2. jak dla mnie cena była spoko, a teraz muszę coś pomyśleć o hurcie ale jak na razie brak warunków do przechowywania słodu więc wolałem zaopatrywać się na bieżąco.
 3. Z taką ceną przesyłki to chyba zależało im na odejściu takich detalistów jak piwowarzy domowi.Prawie 100 zł za słód z przesyłką to żadna atrakcja.Żegnam ich czule,a miesięcznie przerabiałem ok. dwa worki.
 4. ja osobiście również stosuję i jak najbardziej się sprawdza.
 5. w poleceniu tytułu przelewu wpisujesz " # zostań w domu " i pomniejszasz kwotę przelewu o 10% Ja akurat zamawiam poi trzy worki to się opłaca .
 6. Dziś otrzymałem przesyłkę i zainteresowanych informuję ,że rabat 10% na słody z hasłem #zostań w domu dalej aktualny.
 7. Ja osobiście przerobiłem już od nich 15 worków różnych słodów i nigdy nie trafił mi się taki ,,kwiatek" .zamawiałem w niedzielę i zniżka #zostań w domu 10% dalej działa.
 8. dokładnie tak jak piszesz a pokrywę dokładnie wyczyścić i zdezynfekować .obserwować czy nie pojawia się pleśń w zakamarkach i pod uszczelką do rurki.
 9. przerabiał!em ten temat ostatnio i obawiam się ,że pompa od zmywarki ma za małą wydajność do podania cieczy na 25 butelek tymi dyszami na zdjęciu.
 10. Jeżeli warunki atmosferyczne nie odcisnęły piętna to wymyj dokładnie ,później płukanie NAOH i będzie dobrze.
 11. Witam. wytrwałości i powodzenia życzę w tym fajnym hobby.
 12. Jeżeli dasz nowe uszczelki to śmiało możesz lać u mnie porter stoi już ponad rok i nic się nie dzieje.
 13. nie ma bo fermentory mam szczelnie zamknięte i nie zdarzyło mi się złapać infekcji.Ja lageruję 2 tyg. w fermentorach a później ok 6 tyg w butelkach chyba ,że wcześniej przyjdzie smak na lagerka, a fermentuję ok 4 tyg.
 14. Ja po schłodzeniu do 20* wstawiam do lodówki na noc i dopiero rano zadaję drożdże jak temperatura mi zejdzie odpowiednio nisko.
 15. Ja portera trzymałem z drożdżami 6 tyg.i nie ma żadnych posmaków z tym ,że portera leżakuję już ponad rok.
 16. Zasyp i chmiel w porządku drożdzy też wystarczy dwie paczki tylko trzeba je uwodnić przed zadaniem .Tylko błędem będzie zadanie w 20* musisz najpierw zejść z temp. brzeczki do min.10*
 17. Witaj w naszym gronie i powodzenia w warzeniu.
 18. Nie podałeś jakie są drożdże ,a od tego zależy temp. fermentacji.Z reguły dodają jakieś górnej fermentacji o optymalnej temp pracy 18*. Okryj fermentor i będzie lepiej niż w tem. ponad 20*. naprodukują mniej estrów ale fermentacja się wydłuży.
 19. Sorki już poprawiam spojrzałem nie na ten wpis co trzeba
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.