Jump to content

gorek007

Members
 • Posts

  51
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  WSZYSTKO STYKA
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  39
 • Miasto
  Żurawica

Kontakt

 • Imię
  Rafał

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

gorek007's Achievements

 1. browamator.pl, alepiwo.pl, browar.biz/centrumpiwowarstwa to trzy najbardziej popularne, ewentualnie allegro
 2. Wygląda imponująco i pomysł mi się podoba lecz tak na logikę biorąc to lodówka będzie cały czas chodzić, aby schłodzić do zadanej temperatury i dużo prądu naciągnie, a będzie się tak dziać dlatego, że chłodzenie lodówki jest znikome i przystosowane do chłodzenia małego metrażu, a tu na projekcie widać znaczne jego znaczne powiększenie. Ja na Twoim miejscu zastosowałbym sprawdzone sposoby i pakował fermentor do lodówki, a tam zastosował sterownik bez robienia pomieszczeń.
 3. Hej, używał ktoś Whirlfoc'a do wyklarowania piwa po fermentacji cichej? Można go tak użyć czy wystąpi jakiś problem? Co jeżeli przy przelewaniu brzeczki z gara do fermentora przedostaną się resztki osadu z Whirlfloc'em na fermentację burzliwą?
 4. Wygląda na to, że jesteś doświadczonym piwowarem z sporą wiedzą. Drogą dedukcji wydaje mi się, że może problem może tkwić w układaniu receptur. Spróbuj zakupić gotowy zestaw ze sklepu z surowcami i zobaczysz czy dalej będzie problem. A co do posmaku kukurydzy to tylko DMS przychodzi mi na myśl, więc jeżeli nie gotujesz pod przykryciem, to spróbuj wydłużyć gotowanie.
 5. Z tego co wyczytałem to praktycznie wszystko chciałeś poprawić, a o tym co jest najważniejsze w procesie warzenia piwa wspomniałeś tylko na marginesie, mianowicie fermentacja i temperatura fermentacji. Zaznaczyłeś, że wszystkie fermentacje przeprowadzasz w niższych temperaturach niż zalecana, rozwiń ten fragment, jak bardzo zaniżasz temperaturę fermentacji i czy dowolnie się ona zmienia czy może jesteś w stanie nią sterować? Jak tylko zanosisz do piwnicy i jest tam zbyt chłodno dla drożdży do normalnej pracy to one też nie dadzą rady przerobić cukru skąd może się wziąć późniejsze przegazowanie gdy nagle drożdże zaczną w butelce zjadać pozostały cukier. Przegazowanie w NEIPAie może się również wziąć z drobinek chmielu który przypadkiem mógł się dostać do butelek.
 6. Wiele osób zaczynało z berwkitem Super, że próbujesz i się wciągasz, a najważniejsze, że Tobie smakuje! Cheers!
 7. Po umyciu i wysuszeniu warto zawsze powąchać butelkę od środka, jak się coś nie domyło to śmierdzi.
 8. Z dnia na dzień zmieniaj temperaturę o 1 max 2 stopnie unikaj wyższych
 9. A może zmień metodę warzenia na metodę z użyciem worka, wtedy odpada Ci filtracja, oszczędzasz czas, a efekt bywa lepszy. Przy około 3-5 warkach rozeznasz się jaką masz wydajność i będziesz dostosowywać ilość słodu i wody do pożądanego blg.
 10. U mnie warki #17-26 co daje 198l piwerka i tak jak kolega wyżej nie skończyłem jeszcze warzyć w tym roku
 11. Sama końcówka kranu się odkręca i możesz wtedy (chyba) zastosować złączkę jak w wymienniku.
 12. Naturalnie, popieram przedmówcę. Podoba mi się stwierdzenie " kulturalnie tracąc równowagę"
 13. Ja bym się tylko martwił, że po takim wkładzie można stracić również smak i inne dobre składniki z piwa.
 14. Chmieliny bardzo fajnie się oddzielają kobiecą skarpetą
 15. Ogólnie w browarach z reguły pracują ludzie życzliwi i skorzy do współpracy więc nie powinno być problemu. Znajdź jakikolwiek kontakt, a oni już Cie przekierują do odpowiedniej osoby.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.