Jump to content

Gruby.

Members
 • Posts

  182
 • Joined

 • Last visited

About Gruby.

 • Birthday September 16

Piwowarstwo

 • Liczba warek
 • Miasto
  Konin.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Gruby.'s Achievements

 1. U mnie też leżą poziomo, ale dodatkowo mam półeczkę na drzwiach i zawsze 5 buteleczek stoi w pionie. Dzień wcześniej wystarczy przełożyć i wszystko jest w najlepszymi porządku. Chyba że ktoś ma większe potrzeby
 2. Jeśli skończyła się burzliwa to jak mógł przerwać pracę drożdży? Zlał tylko znad osadu, reszta nadal mogła spokojnie dojadać.
 3. Cóż to 40litrow? Poza tym nie tylko do fermentacji używa się wiader, np w zwykłych białych 33 mam chmiele
 4. Szkoda że nie ma przezroczystych, czy może gdzieś można znaleźć?
 5. Cytat z Wiki: 72* - przerwa scukrzająca (dekstrynująca) - w tej temperaturze pracuje głównie alfa-amylaza, enzym wytwarzający rożne cukry, ale w tym dużą ilość dekstryn - cukrów na tyle złożonych, że nie są fermentowalne i poprawiają treściwość i (troszkę) słodycz piwa. Zwykle jest dość krótka 10-30 min, bo w tej temperaturze konwersja przebiega bardzo szybko. Wielu autorów jednak zaleca wydłużenie tej przerwy do 45-60 min, ma to poprawiać pianę i treściwość piwa. Wiec nie masz powodów do niepokoju.
 6. Wróć z roztworem 135g/19l=7.1g/l=0.71g/100ml 2.3blg-0.71≈1.6blg
 7. Trochę szybko, zostaw jeszcze na 3-4 dni, to że piana opadła nie znaczy że już po wszystkim, nawet jeśli BLG stoi w miejscu te dodatkowe 2 dni nie zaszkodzą, a pomogą. Wtedy możesz sobie również odpuścić cichą i od razu rozlewać z kurka.
 8. Opcja d, lecz jeśli chcesz bardzo trzymać z kurkiem na allegro są silikonowe maty (pierwsza z brzegu) wiercisz otwornica na kurek i wycinasz kwadrat który będzie przylegał szczelnie do wiadra.
 9. Ja z tego ustawiałem, pierwszy link po wpisaniu w google: Skan a w załączniku pdf imnzc22e1 (3).pdf
 10. Nie pamiętam grubosci gdy się bawiłem z tym wskaźnikiem, ale zapewne nie była oszałamiająca z racji iż były to gotowe słody z yyyy twoj browar(?). Aktualnie korzystam z gniotownika i nie narzekam, ale z ciekawości sprawdzę tym wskaźnikiem przy najbliższej okazji jak to wygląda.
 11. Przy ziarenkach zawsze się wytracala brązowa poświata, plyn jest ok, ale w ziarnie zawsze coś zostanie. Może i bredzę bo nawet połowy fiołki nie zużylem ale zawsze było tak samo
 12. Jak się lekko zabarwi to normalne, bo nie zatrze się wszystkiego do ostatniego 'zdzbla'. Zawsze zostanie trochę nieprzerobione skrobii która nie ma co się przejmowac. Po godzinie spokojnie bez bawienia się w próby jodowe można wysladzac.
 13. Jeśli są po wodzie i mają znak dopuszczenia do kontaktu z żywnościa widelec z kubkiem(?) To nie ma przeciwwskazań. Chyba że są brudne to nie domyjesz zbyt latwo(a to może mieć różne skutki), oczywiście mam na myśli banki od wody z automatów, chyba że myślałeś o czymś innym. Co do środka nawet etykiety nie rozumiem, ale widzę że sam sobie odpowiedziałeś
 14. również to praktykuje tylko wlewam dobry litr (jak już z kranika lecieć nie chce) butelka ściśnięta by była po korek i druga osoba zakręca hehe Moje pierwsze było tak pyszne, że poszło w kanał :)) a było robione z zestawu słodów Zrobiłem parę brew kitów (nie byle czego a coppersow) i wszystkie były tak chskuskjowe w smaku że nie da się tego pic. Śmierdzi puszka że aż zęby bolą od tego metalicznego posmaku. Alternatywą są niechmielone ekstrakty w plastiku, które można dodać do zacieru (poprawia niebywale gęstość przy mniejszym nakładzie pracy< zacieranie w garze 30l, a 10l to diametralna różnica, a w smaku nie odvzuwlana>)
 15. Na twoim miejscu bym zrobil z 2 butelki, po 2-3 tyg próba i wtedy byś wiedział co i jak. Różne zapachy są przed rozlewem, a po otwarciu butelek znów inne, nie wyczarujemy nic bez prób.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.