Jump to content

oldmasterluke

Members
  • Posts

    2
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

oldmasterluke's Achievements

  1. To ja podziele się swoim doświadczeniem brzeczka pół na pół pale ale, pszeniczny ok 10-11 blg (nie mam notatek przy sobie). W temp ok 22 C było po robocie po około 4 dniach, ale zostawiłem asekuracyjnie jeszcze do 12 dni. Na świerzo lekka brzoskwinia i mango, może marakuja w aromacie. poszedłem za ciosem i dodałem 20 % w stosunku do ilości piwa. pulpy z marakuji. Po cichej, butelkowaniu i refermentacji wyszła kwaśność jabłkowa.
  2. Zrobiłem na nich Dubbla, cięzko coś na tę chwilę powiedzieć, ponieważ niedawno zabutelkowałem. Natomiast na chwilę obecną nie wyczułem jakiś niepokojących aromatów. Podczas ferementacji głównie banany, przy butelkowaniu Banany, lekkie suszone czerwone owoce (choć nie wiem czy to od drożdzy, ponieważ dodałem trochę rodzynek do brzeczki), przyjmena lekka alkoholowość i gdzieś w tle lekka przyprawowość, ale tak bardzo ukryta, że tak na granicy autosugestii. Zadałem drożdz w 17 st. pozwoliłem spokojenie rosnąć, później powoli zwiększałem temperaturę do 28 st i tu przetrzymałem ją 4 dni. Cicha w 17 st. Wydaje mi się, że może to być WY1214
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.