Jump to content

MienkiN

Members
 • Posts

  58
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by MienkiN

 1. Normalny automat, tylko trochę mały. Jak robisz warki 15l to będzie ok
 2. Zaraz po użyciu płuczesz pod bieżącą wodą, a potem najlepiej wygotować parę minut w garnku.
 3. Zacieranie pomiędzy 1800-2200w, gotuję najczesciej z mocą 2200 i to wystarcza. Czasem zmierzę sobie temperaturę w koszu i pokrywa się ona z tą na wyświetlaczu.
 4. Normalnie gotujesz na włączonej pompie, w tym kociołku jest system anty przypaleniowy do którego jest ona wykorzystywana. Oczywiście gotuj na zmniejszonej mocy, bo nie trzeba grzać na maxa. Mam cobre Cb5 PRO, gdybyś miał problemy to pisz.
 5. Poratuje ktoś drożdżami do west coasta? Okolice Katowic/Rybnika
 6. Najlepiej gdzieś pod nosem ? ja jeżdżę do EDMAR Mikołów, mają też na sprzedaż cała masę węży itp do gazu
 7. Bąbelki na szkle świadczą o tym, że było słabo umyte ?
 8. 8 dni to trochę krótko jak na fermentacje lagera, dodatkowo powinieneś raczej podwyższyć temperaturę pod koniec fermentacji żeby pozbyć się diacetylu. Ja na twoim miejscu podniósł bym temperaturę w okolice 14-15 stopni i poczekał aż drożdże dojeżdża resztę cukrów.
 9. Polecam chmiel z Polish Hops, na pewno będziesz zadowolony, w sklepie Doroty pojawiła się świeża dostawa z roku 2021
 10. Coś dziwnie przeliczasz brix na blg, mój kalkulator pokazuje zupełnie inne liczby
 11. Mam podobne doświadczenia. U mnie w Polish IPA warka 10l zasyp 84% pale 8% pszeniczny 8% biały cukier, dałem 45g na hop stand i 45g na zimno i efekt był bdb.
 12. Płatkami dębowymi też można coś podziałać, polecam film Dąb w piwowarstwie Czesław Dziełak, do obejrzenia na YT.
 13. @ksiegarz5 jak możesz to wklej foto śruty. Boczne śruby dokręcam prawie na max, a przy śrutowaniu reguluje śrubą czołową. Jak mam słody specjalne np palone/czekoladowe albo owies/pszenice to dokręcam mocniej, przy podstawowych delikatnie luzuje i na bieżąco sprawdzam na dłoni co wylatuje ze śrutownika. Śrutuję oczywiście mechanicznie z wiertarką na wolnych obrotach. Po paru warkach nabierzesz wprawy Co do przesiewania, to tylko brzmi męcząco Wsypuje połowę śruty do kosza zaciernego i trząsam nim nad wiadrem, to co wyleci ląduje z resztą słodu na górze. Chodzi tylko o to, żeby ta najdrobniejsza mąka była odsiana. Pozdro.
 14. Cześć, mam śrutownik tego typu. Do tej pory ześrutował słody na około 140 warek. Osobiście prze śrutowaniem namaczam słód wodą w ilości 20-30 ml na 1kg, po moczeniu +/- 3-5 bielmo jest fajnie skruszone a łuska prawie nie ruszona. Próbowałem też przesiewać śrutę w koszu od coobry (to co odsiewałem trafiło na górę zacieru) daje to niezłe rezultaty, zero przypaleń nawet na max mocy kociołka.
 15. Witać, że kolegę jeszcze mocno trzyma po sylwku ?
 16. Jeśli używasz programu Brewness to on ma narzędzie do przeskalowania. Przy takim mocnym piwie pomyśl też o odpowiedniej ilości drożdży
 17. Cześć, miałem ten sam problem ze świeża paczka 2308, dopiero po trzech dniach pojawiła się aktywność. Miałem obawy, ale piwo wyszło ok.
 18. Poczytaj o Ekstrakcie chmielowym ISO, może zdążysz dokupić przed butelkowaniem.
 19. Polecam mega patent na zabezpieczenie kuchenki podczas robienia cukrów/syropów. Wystarczy zwykła folia alu.
 20. Orzesze wita warzących sąsiadów ?
 21. Cytując klasyka "Browar to nie apteka", najważniejsze, że organoleptycznie był stylowy papier przyjmie wszystko, pozdrawiam.
 22. Brzeczkę możesz zagotować oraz chłodzić w kolbie, mniej roboty. Zawsze to trochę mniej roboty
 23. Wysoką piane tworzą te drożdże ? Chciałbym 25l 13,5-14 blg puścić w 18°, nie wyjdą z wiadra ?
 24. Siema! Kupiłem niepasteryzowane piwo fermentowane drożdżami Fermentis US-05, Amalgamation Brett Super Blend THE YEAT BAY, myślicie że warto odzyskać je z butelki i zrobić swojego pierwszego dzikusa ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.