Jump to content

Aethelwulf

Members
 • Posts

  45
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Aethelwulf

 1. Dorzucasz normalnie kolejne porcje chmielu do hop spidera według schematu, normalnie jak do garnka.
 2. Na produktach też masz datę spożycia, co nie oznacza, że dzień po dacie się produkt zepsuje. Drożdże to organizmy żywe, a nie urządzenie z wgranym oprogramowaniem, które przy 11% je zabija.
 3. Skoro nie możesz sobie pozwolić na stołową, to kup Eternę (kupisz do 50 zł). Kapsluje każde butelki, szyjki żadnej mi nie ucięła i ma dobre opinie w porównaniu do Grety. W młotkowe szkoda się pchać.
 4. Dokładnie. Zastanawia mnie zawsze, jak ludzie kupują przyrząd bez zastanowiania się, jak on działa i jak go obsługiwać? Zobaczą słowo refraktometr i go kupują beż żadnej refleksji?
 5. Witam, pozdrawiamy i życzymy powodzenia
 6. Mnie ciekawi jak można zapomnieć o piwie na 4 miesiące
 7. Ja piekłem wieczorem i zostawiłem w piekarniku, następnego dnia dodawałem. Przez kilkanaście godzin się nie zepsuje, więc nie widziałem sensu wstawiać do lodówki.
 8. U mnie półki szklane wytrzymują bez problemu w obu lodówkach
 9. 3.8. Tutaj masz kalkulator: https://kalkulatorpiwowara.pl/gravity
 10. Zmień sprzęt, ten multimierz jest dziwny, a jak to się mówi, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Tak jak zostało wspomniane, odczyty robisz w SG. 1.040 SG to 10BLG, czyli poniżej normy Witbiera (11-13 BLG startowe), nie może być za gęste.
 11. Nie ma co liczyć na pogodę, tylko lodówka+sterownik i wtedy Ty rządzisz temperaturą
 12. Jaki sklep w zestawie daje alkoholomierz, a nie ballingometr? ?
 13. Myjka ciśnieniowa powinna dać radę.
 14. https://www.deepl.com/pl/translator Polecam wypróbować
 15. Skąd pomysł, żeby używać deszczówki do pomiaru? ?
 16. W przepisie wyraźnie miałeś zaznaczone, że należy dodać ekstrakt słodowy, a tego nie zrobiłeś. "Chcę cie dowiedzieć tylko czy jak ten słód dodam to nie będzie za dużo cukru? Bo cukier się wytwarza podczas zacierania to jak dodam ten 1.7litra ekstraktu to chyba źle tak? lepiej jak go go dodam przed butelkowaniem zamiast cukru tak? " Jak korzystasz z gotowego przepisu, to wykonuj wszystkie kroki. Warto edytować gotowe receptury, jak się ma świadomość tego co się robi, a wtedy byś nie wyrzucił z przepisu ekstraktu i nie zacierał tylko 1,7kg słodu :). Ale nie ma co się załamywać, tylko porządnie się przygotować pod względem merytorycznym i sprzętowym do warzenia warki nr.2. Mi porządkowanie wiedzy do 1 warki zajęło 2 tygodnie - czytanie wiki, forum, Kopyra. Zrobiłem sobie małą ściągawkę jak każdy proces ma dokładnie wyglądać i obyło się bez problemów i paniki :).
 17. Dzięki, tak zrobię, tylko nie wiedziałem, czy ze mną to coś nie tak :D.
 18. AIPA. Przepis poniżej: https://brewness.com/pl/recipe/ent/view
 19. Ostatecznie zrywałem 1 czerwca. Tutaj faktycznie trzeba podjąć decyzję, które drzewko "skubiemy", bo świerk 50cm obok już miał całkiem inny zapach, bardziej owocowy.
 20. Witam. Jakiś czas temu kupiłem używany śrutownik z Biowinu. Przykręciłem boczne śruby do oporu, środkową do regulacji dałem na jak najbardziej odkręconą, żeby zobaczyć jak śrutuje - i jest problem. Wychodzi dosłownie mąka. Chcąc uzyskać normalną śrutę, musiałem boczne śruby popuścić aż do połowy, no a przecież do regulacji powinna być środkowa, nie? Nie wiem, źle złożyłem, śruby nie te, czy o co chodzi?
 21. Witam. Mam pytanie, czy warto dołączyć do pspd będąc w Karpackim OT? Dzieje się tam coś ciekawego, albo działo w czasach normalnych?
 22. Tu masz info, jak wyznaczyć własny współczynnik korekcji: https://www.brewersfriend.com/how-to-determine-your-refractometers-wort-correction-factor/
 23. Witam. W jaki sposób robicie piwo świerkowe? Darek Dudak wrzuca pędy świerku prosto do gotującej się brzeczki, natomiast Jan Pasiński (Piwna Kompania) robi wywar z pędów i dodaje podczas gotowania. Robiliście którymś z tych sposobów, jakie wrażenia? Może ktoś ma inne metody? Linki: Darek Dudak: https://www.youtube.com/watch?v=fy4H7EiC1MQ&t=438s&ab_channel=BrowarKopyra Piwna Kompania: https://www.youtube.com/watch?v=7-SHqfUCbmg&t=726s&ab_channel=PiwnaKompania
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.