Jump to content

xŁukaszx

Members
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by xŁukaszx

 1. Dzięki Panowie za rady. Coś z tego wykombinuję, jest łatwiej a to dużo. Najlepsze jest że myślałem o single hopach że to masa roboty żeby poznać jakieś najbardziej charakterystyczne smaki a tu wychodzi że było by dobrze ten sam chmiel zrobić w rożny sposób To jeszcze jak mogę zapytałbym jakie Wy byście wybrali np 5 różnych najbardziej charakterystycznych nadających się na takie wareczki chmieli. Ale tak żeby piwko z tego było pijalne i nie marnowało się w piwnicy.
 2. Ok ale czy warto rezygnować z chmielenia na "smak" tak jak proponuje Mikas jak ty robisz? i ogólnie co sądzisz o ilościach chmielu?
 3. Chłodnica jest w planach ale ostatnio udało mi się schłodzić w 1.5h do 18 c pomogła temp. na zewnątrz. Gar do zbiornika 100l zimna woda + zamrożone butelki pet. Dlatego nie mogę chmielic w trakcie chłodzenia za duże ryzyko.
 4. To może: 30 na 60 m 30 na 0 min 40 na zimno Przy okazji mam pytanie o różnice w chmieleniu w 60 min a 30 czy 15 wszystkie zwiększają goryczkę im dłużej tym bardziej jak rozumiem a im krócej to bardziej podbijają aromat? Czy to jest wyczuwalne bez jakiś nadzwyczajnych uzdolnień "sensorycznych"?
 5. Ok czyli zamiast 4 kg pale ale + 1 monachijski 5 pale ale. A co sądzisz o chmieleniu?
 6. Witam. Na razie popełniłem 2 warki. Obie zacierane obie z zestawów: Apa i American amber ale. Chciałbym przy zestawach pozostać (idzie do mnie AIPA) żeby poznać style . Ale jestem zielony w temacie a chciałbym sobie co nieco rozjaśnić i wpadłem na pomysł kilku warek single hop żeby poznać chmiele. na początek APA z Citrą prosiłbym o ocenę przepisu i ogólnie wszelkie rady. Przepis wygląda tak https://brewness.com/pl/recipe/apa-single-hop-citra-3/view
 7. Witam wszystkich z małopolski. Dzięki za wszystko co wyczytałem do tej pory. teraz będę "dręczył" bezpośrednimi pytaniami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.