Jump to content

primordial

Members
 • Posts

  85
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by primordial

 1. W opisach chwalą się, że ilość dorzuconego mango była ponadstandardowa.
 2. Nie no wiadomo, że chodzi o gotowanie. Ile trzeba byłoby wrzucić chmielu na zimno, żeby autentycznie przeszkadzało to w degustacji?
 3. Prawdę mówiąc od 10+ warek w ogóle przestałem cokolwiek robić z kapslami, bo stwierdziłem, że one u mnie i tak nie mają kontaktu z piwem aż do chwili przed wypiciem: po zakapslowaniu butelki cały czas są pionowo, dopiero jak wrzucam je do lodówki przed piciem to je kładę poziomo. Może któraś kolejna warka to zweryfikuje, ale na razie nic się nie dzieje.
 4. Przy ekstrakcie chmielonym? Po co? Przecież tam jest minimalna zmienność.
 5. IBU określa ilość goryczki w próbce, więc istotne jest nie ile dodasz ekstraktu, a jaka będzie ostateczna wielkość warki. Z tej tabelki wynika, że gość robi ~13,5 litrowe warki (Google podpowiada, że to mniej więcej 3 galony angielskie, więc to bardo możliwe, że ktoś stosuje akurat taką objętość), więc uważałbym z traktowaniem jej dosłownie - wygodniej sobie samemu policzyć, to przecież proste dzielenie.
 6. O ile dobrze pamiętam to Coopers nie korzystał z żadnej swojej skali tylko wprost IBU, więc jeśli masz brewkit 620, dodasz jakiegoś Bruntala i wyjdzie Ci 20 litrów to goryczki będzie 31 IBU.
 7. 3g/l to wcale nie tak dużo. Realnie ile to będzie spirytusu wlanego do piwa? Bo zastanawiam się jak to może wpłynąć na smak.
 8. Dlaczego akurat 11? Jak tak patrzę to polskie koncerniaki to zazwyczaj 12-12,5.
 9. Ewentualnie budżetowa wersja: https://pl.aliexpress.com/item/32797731038.html
 10. W takim razie powinno wyjść koło 55 IBU (jeśli to Coopers, bo oni są na tyle porządni, że podają IBU swoich brewkitów i można spokojnie przeliczyć ?). Jak lubisz goryczkę to nie widzę żadnego żadnego problemu.
 11. Tak, chodziło mi oczywiście o dosładzanie bezpośrednio przed spożyciem.
 12. Nada się do drinków z cydrem, a jeśli nie pasuje jej tylko wytrawność, a nie ogólnie smak to można poeksperymentować z dosłodzeniem syropem cukrowym.
 13. Rozumiem, że szybkozłączkę i to przyłącze łączymy standardowym 1/2 calowym wężem?
 14. Dla kompletnego laika hydraulicznego: co muszę kupić, żeby go podłączyć do kranu w kuchni? Jak powiedziałem w hydraulicznym, że ma zakończenie nakrętkami 3/4 to okazało się niewystarczające. Może da się od razu kupić gotowy przewód z takim przejściem?
 15. Wzorowa realizacja zamówienia. Będzie testowane.
 16. Mimo porządnego mycia też zastanawiałbym się nad infekcją. Może spróbuj wymienić wszystkie wrażliwe części rozlewu (rurka, uszczelki, kranik) - może tam coś się dalej kryje.
 17. ^ na pewno nie będzie bez efektu. Co do innych rzeczy to przede wszystkim te oczywiste: używanie ekstraktu zamiast cukru/"polepszacza" i samodzielne, delikatne dochmielenie brewkitu (nawet przy dark ale).
 18. Ktoś jeszcze testował te ekstrakty? Widzę, że czerwonadynia mocno w nie poszła i jest trochę do wyboru z Poldingroup.
 19. Czy Black IPA z jęczmieniem palonym jako jedynym ciemnym dodatkiem to nadal Black IPA?
 20. Oczywiście, że tak. Cydr z gruszek to perry i absolutnie nie potrzebuje żadnych dodatków. Fermentujemy go tak samo jak cydr, a IMHO smakuje nawet lepiej.
 21. Ok, może racja - ja w sumie od razu schodzę do ~50 stopni i dopiero potem zaczyna wolniej tracić temperaturę.
 22. Też warzę na twardej wodzie. Najlepiej na jednej zrób dwie warki po sobie na swojej wodzie i jakiejś butelkowanej. Przekonasz się, że nie ma to dla Ciebie większego znaczenia i nie będziesz bawić się w kupowanie wody. No chyba, że to tylko ja mam takie plebejskie podniebienie ?
 23. Wystarczy wyciągnąć chmiel i może się chłodzić powoli.
 24. Tak też zamierzałem. Pewnie to wiele nie pomoże, ale orientacyjne BLG początkowe z kalkulatora to ~ 13 BLG.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.