Jump to content

Nazwa użytkownika

Members
 • Posts

  431
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Everything posted by Nazwa użytkownika

 1. Po jakim czasie drożdże "zjadają" większość tlenu w czasie fermentacji?
 2. Co to znaczy puścić w rury? Jaki jest cel stosowania drożdży gorzelniczych? Skąd wiesz że tlenowiec ? Najlepiej wylej i zrób kolejne.
 3. Podpowie ktoś gdzie mogę aktualnie kupić StarSan? Szukam i wszędzie pustki.
 4. Widziałeś kiedyś pozostawioną wódkę w szklance? I to jeszcze następnego dnia? Zależy jakich masz towarzyszy smakołyszowania.
 5. Taka ciekawostka odnośnie pożywek. Oglądać do woli, ale od 13:57.
 6. Dodaj cukru i butelkuj. Nie musisz dodawać drożdży do refermentacji.
 7. Na kompendiumpiwa.pl odnośnie aldehydu benzoesowego przeczytałem "Podobny migdałowy aromat może pochodzić również z nitrobenzenu i cyjanowodoru, jednak substancje te są toksyczne." Mam rozumieć, że te substancje mogą pojawić się w piwie w wyniku fermentacji?
 8. Miesiąc po zabutelkowaniu wyszło jajco i piwo wylałem. Zaraz po nagazowaniu piwo było dobre, porównywalne do piw sklepowych z wyższej półki.
 9. Nie zgodzę się że robią mętne piwa. Używałem wielokrotnie i miałem dobre, klarowne ale.
 10. Bakterie lub dzikusy. Cydr robi się z jabłek.
 11. Jak pH nie spadnie do "bezpiecznego" poziomu to zbije je kwasem.
 12. Zrobiłem w ramach doświadczenia warkę na wzór piwa z przepisu https://byo.com/article/technique-for-non-alcohol-beers/. Jak myślicie? Jak długo może trwać fermentacja bym mógł bez obaw butelkować siura?
 13. legendy miejskie. Starsan to środek biobójczy i podejrzewam, że nie wybiera sobie tylko bakterii i grzybów na odstrzał
 14. Sorry, ale nie mogę się powstrzymać https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=lejek+dla+kobiet&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwihvtWP1Nn_AhXjkIsKHTE5ADsQ0pQJegQICxAB&biw=1920&bih=927&dpr=1
 15. Czyli uważacie, że sprzedawanie produktu po terminie jest ok? Nie ważne czy jest napisane "spożyć do" czy "najlepiej do"?
 16. Rozumiem co chcesz przez to powiedzieć, ale jeśli jogurt czy szynka w sklepie się przeterminuje to wywalają to do odpadów tak? Jak data przydatności się zbliża wtedy robią przeceny -x% prawda?
 17. Jak w temacie. Czy drożdże nie są produktem spożywczym i nie powinno się ich sprzedawać po upływie terminu ważności? Czy to jest zgodne z prawem i fair wobec konsumenta? Jak uważacie? Piszę o tym, bo zaczynają mnie drażnić "wyprzedaże" w sklepach dla piwowarów.
 18. Boszzzzzz, dezynfekujesz, pobierasz ciecz do fiolki. Jeżeli wypycha spławik do góry to nim po prostu zakręć i będzie pomiar. Jeśli nie chcesz spławika to kup refraktometr i wtedy pobierasz tylko kilka kropel do pomiaru. Koniec. Najlepiej zostaw piwo w wiadrze na trzy tygodnie i fermentacja się na pewno zakończy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.