Jump to content

Nazwa użytkownika

Members
 • Posts

  405
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Everything posted by Nazwa użytkownika

 1. Na dole pod chmielem lekko z lewej strony nie widać biofilmu. Widzę go na całej powierzchni.
 2. https://www.castlemalting.com/CastleMaltingBeerRecipes.asp?Command=RecipeViewHtml&RecipeID=159&Language=English https://www.castlemalting.com/CastleMaltingBeerRecipes.asp?Command=RecipeViewHtml&RecipeID=836&Language=English https://byo.com/article/brewing-table-beer/ W pierwszym przepisie polecam zamienić miejscami chmiele. Polecam zrobić grodziskie.
 3. Widać biofim, infekcja. Czy wylewać? Jeśli pachnie normalnie, nie ma pleśni i smakuje ok to butelkuj.
 4. Eeeeeee tam... zrobią piwo z proszku, tak jak "chleb" w pewnych sieciach sprzedaży. Wymieszasz proszki w wodzie, dodasz cukru, drożdży, aromaty i paaaanie, żuber jak śe paczy.
 5. Proste jak pisałem wcześniej. Robię warkę z określonym blg, dodaję drożdże. Po kilku dniach fermentacji dodaję syrop cukrowy. Pytanie tylko czy będzie wystarczająca ilość namnożonych drożdży by przejadły wszystko bez problemu, czy zadawać ilość do docelowego blg?
 6. be-256, temperatura 18 stopni Celsjusza w pierwszym tygodniu fermentacji.
 7. Chcę zrobić piwo z 15% dodatkiem cukru, ale sposobem winiarzy dodać syrop cukrowy w trakcie fermentacji. Piwo docelowo ma mieć coś około 18Blg. Chcę zrobić warkę ze słodu, poddać ją fermentacji i dodać syrop w trakcie fermentacji. Ogólnie rozchodzi mi się o to czy muszę dać ilość drożdży dla warki 18Blg czy dla warki 13Blg? Czy po powiedzmy 4 dniach będzie wystarczająco dużo drożdży by zjadły bez problemu to co mają zjeść?
 8. Nie kupuj żadnego kreta w żadnym sklepie! Przez internet kup czyscy ług bez dodatków zapachowych itp. substancji które są w produkcie.
 9. Rezultatem eksperymentu się nie pochwalił.
 10. Gdyby tak płatki owsiane zastąpić "mlekiem" owsianym? Takim napojem robionym z owsa? Próbował ktoś?
 11. Mam takie dziwne wrażenie, że tyko mnie na tym forum się admini czepiają.
 12. Przy gotowaniu brzeczki z miodem zbieracie szum z góry?
 13. Zrób 4 braggoty i zobaczysz, który Tobie najbardziej posmakuje. W punkcie 3 musisz zrobić syrop i dodać go tak jak dodaje się do win wzbogacanych cukrem.
 14. Infekcja i nie butelkuj piwa. Zostaw na tydzien lub dwa i zobaczysz co z tego wyrośnie. Możesz po tym czasie zrobić kolejne zdjęcia i przesłać na forum?
 15. Dziękuję kolego zasada. Co do tematu, takie odfermentowanie może być spowodowane wysokimi temperaturami zacierania?
 16. Pisałem w Brixach nie w Blg, a kortekę biorę pod uwagę bo kożystam z refraktometru od lat. Temperatura nie uciekła, bo technologię utrzymywania temperatury mam jednakową przy każdej warce. Słód pszeniczny "grodziski" Viking Malt. Najlepsze jest to że w sklepie kupiłem pale ale i grodziski w tym samym czasie. Pale Ale zaciera się normalnie, a grodziski praktycznie w ogóle. Wniosek taki, że sprzedali mi stary słód i do tego źle przetrzymywany, bo innego wytłumaczenia nie mam.
 17. Paczka sucharów zgodnie z kalkulatorem. Napowietrzanie przy pomocy zlewania z gara wężykiem przy rozchlapywaniu, a następnie bujanie fermentorem. Start fermentacji w 16 stopniach, koniec w 21. Czas trwania fermnetacji 3 tygodnie. Zacieranie trwało tak długo, bo próba jodowa cały czas pokazywała jakby się nic w garze nie działo, jakaś masakra. Kolejna warka na tym samym słodzie wyglądała podobnie i wywaliłem to w pi... do śmietnika, szkoda czasu i nerwów.
 18. Napiszę w skrócie. Stary słód z pewnego sklepu internetowego, zrobili mnie w uja. Zacierane 60minut w 68 stopniach, później następną godzinę w 72 stopniach Celsjusza. Nie chciało się zatrzeć, masakra. Drożdże Mangrove Jakc's M54 Californian Lager. Piwo odfermentowało 13,2 Brix do 8,3 Brix, 59% odfermentowania, Fermentacja trwała 3 tygodnie. Czy tak długa przerwa w 72 mogła spowodować tak niskie odfermentowanie?
 19. Lubię Twoje zdjęcie profilowe.
 20. Rozumiem tych, że tak was nazwę "za" i "przeciw". Tylko że jesteśmy z różnych światów i ci którzy zarabiają mniej kasy bardziej odczuwają zmiany i irytacje wzrostem cen. Żadne tłumaczenie nie zmieni tego że kupili taniej i sprzedają po zawyżonej cenie, bo jest okazja.
 21. Śledzą rynek i jak jest okazja to podnoszą ceny za towar kupiony przed podwyżką.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.