Jump to content

Adik933

Members
 • Posts

  13
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Adik933's Achievements

 1. Więc raczej nie muszę się martwić że coś będzie nie tak skoro wygląda to tak jak wygląda?
 2. Maksymalnie do jakiej temperatury extraktu można wlać te drożdże do startera? Studzilem z termometrem w środku aż temperatura pokazała 24 stopnie i wlałem drożdże i nagle patrzę że jak ruszyłem termometr w środku to już pokazała temperatura jakieś 29 stopni i się wystraszyłem że nic z tego nie będzie.
 3. Nie byłem właśnie do końca przygotowany. I użyłem do startera extraktu z którego będę jutro warzyć piwo.
 4. No staram się często. A jak często powinnienem? I przez całe 48h?
 5. Dziękuję za odpowiedzi. Już się wystraszyłem że nic z tego nie będzie. A jutro zamierzam robić Pacific Saison 14°BLG.
 6. Witam, wczoraj rano zrobiłem pierwszy starter z płynnego ekstraktu i drożdży fermentum mobile. Czy tak powinnien wyglądać po 24 h. Trochę słaba piana zamierzam potrzymać go 48h.
 7. Dziękuję wszystkim za rady, pozostało mi jescze dużo do czytania i trenowania postanowilem zacząć od kupienia garnka i zrobienie tego boxa z styropianu i zacząć warzyć piwo sam do zacieru. Najlepiej rozumie że sobie kupić jakieś gotowe składniki to określonego rodzaju piwa i od tego zacząć tak? Będę się również sugerował jakie drożdże pasują do niego i do mojej temperatury .
 8. Nie sądziłem że będą takie problemy z tą temperatura a jaka to skrzynia? Chyba że są jakieś inne drożdże którym by pasowała tą temperatura? Rozumie że brewkitu i ekstraktu nie trzeba gotować i nie jest do niego potrzebny garnek tak? Bo jeszcze go nie mam.... .
 9. Mając na razie tylko ten zestaw który pokazałem wyżej, zacznę może od brewkitu a później pójdę dalej. A możecie mi polecić jakiś dobry brewkitu który mógłbym zrobić z tym zestawem i w mojej domowej temperaturze?
 10. Właśnie co do moich warunków jeśli chodzi o temperaturę : mieszkam w bloku więc temperatura Wacha się od 22 zima do 28 stopni w lecie. Nie posiadam żadnej chłodniejszej piwnicy niestety. Dopiero zaczynam przygodę i kupiłem sobie na start zestaw https://twojbrowar.pl/pl/akcesoria-piwowarskie/zestawy-sprzetowe/jestem-piwowarem-browar-domowy i w tym były potrzebne składniki do piwa jasnego i takie drożdże https://twojbrowar.pl/pl/surowce-piwowarskie/drozdze-piwowarskie/fermentis-s-04 I w sumie zastanawiam się czy nie zacząć zabawy z piwem od brewkitu? Czy proponujecie od razu warzyć piwo? Edit zasada: @Adik933 nie pisz postów jeden pod drugim. Jeśli chcesz uzupełnić, użyj opcji edytuj ukrytej pod trzema kropkami w prawym górnym rogu.
 11. Siemka, co myślicie o takim z tańszych fermantatorze elektrycznym? Boje się że nie jestem w stanie w mieszkaniu w bloku zapewnić odpowiedniej temperatury do określonej fermentacji... https://allegro.pl/oferta/kociol-do-fermentacji-piwowar-30l-warzenie-piwa-10528614618
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.