Jump to content

NIKII

Members
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by NIKII

  1. okej, i jeśli bedzie 0 to potem mam go przelać wężykiem do czystego wiadra albo gąsiora, żeby pozbyć się osadu? czy po przelaniu znowu mam wlożyć rurkę fermentacyją czy już bez rurki? i kiedy mam dodac ksylitol? bo jak wspominalam to zalezy mi żeby cydr był gazowany
  2. Cześć, potrzebuje porady odnośnie produkcji cydru. Zacznę od początku. 6 listopada wycisnęłam sok z jabłek i uzyskałam 19,5 l. Przelałam do balonu ale korkiem z rurką zatkałam szczelnie dopiero na drugi dzień (7 listopada) przez małe problemy techniczne. Drożdż i pożywka kombi vita dodałam według instrukcji. 19 listopada zauważyłam, że ruch w rurce prawie ustał a na powierzchni są malutkie pęcherze powietrza, wyglądem przypominające burzyny (choć mam nadzieję, że to nie to). I tutaj moje pytanie czy to już czas aby przelewać do butelek i dodać ksylitol, czy może powinnam zrobić coś wcześniej aby zapobiec właśnie temu ewentualnemu zepsuciu? każda rada będzie przydatna. Dodam, że chciałam uzyskać Cydr gazowany. Czytałam przeróżne blogi i nie wiem już która metoda jest poprawna.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.