Jump to content

Gniewko Drewnicki

Members
 • Posts

  18
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Gniewko Drewnicki

 1. Po co aż tak długi mashout? Dwie minuty wystarczą w zupełności.
 2. Jak najbardziej. Dodam jeszcze jedno ważne info - jeśli ktoś będzie odwiedzał Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa w dniach 26-28 maja, to może piwo konkursowe zostawić na naszym stoisku (nr 73).
 3. No kurde podręcznik do chemii twierdzi inaczej XD
 4. Laktoza to bezbarwny, rozpuszczalny w wodzie dwucukier. Nie powoduje zmętnienia w żaden sposób. To tak, jakby cukier puder dodany do brzeczki miał ją zmętnić.
 5. Tak, Piwnica Świdnicka jest otwarta codziennie od 12.00 do północy. Ogłoszenie wyników konkursu 3 czerwca będzie częścią obchodów jubileuszu 750-lecia lokalu.
 6. W przypadku porteru mogą być 0,5 lub 0,33 - nie ma żadnego problemu. Więcej dobrego piwa dla sędziów
 7. Dzięki za zwrócenie uwagi, nasze niedopatrzenie. Regulamin był układany na bazie już istniejącego z innego konkursu i jak widać pokiełbasiło się w edycji.
 8. Tak, jak najbardziej, wciąż przyjmujemy zgłoszenia. Dodam mały update: nagrodami za pierwsze miejsce w każdej z kategorii (oprócz tytułu i możliwości uwarzenia z nami w browarze swojego zwycięskiego piwa) będą specjalne puchary - ręcznie wykonane przez szklarzy-rzemieślników repliki historycznych szklanek do piwa typu Igel/Ygel, stosowanych przez kilkaset lat w Piwnicy Świdnickiej i unikalnych tylko dla tego lokalu To, jak wyglądały historyczne Igele macie na załączonej fotce.
 9. Jak coś śmiało zapraszam na warzenie do mnie (mieszkam zaraz obok Miękini pod Środą Śląską).
 10. OFERTA PRACY - MŁODSZY PIWOWAR / ASYSTENT PIWOWARA Jesteś pasjonatem piwowarstwa? Warzysz w domu? Interesuje Cię proces powstawania piwa? Ta praca jest dla Ciebie! Poszukujemy osoby na stanowisko MŁODSZEGO PIWOWARA w Browarze Restauracyjnym Piwnica Świdnicka. Praca w samym sercu Wrocławia, w zlokalizowanej w podziemiach ratusza najstarszej gospodzie Europy. Zakres obowiązków na stanowisku: pomaganie głównemu piwowarowi przy wszystkich etapach warzenia piwa kegowanie, butelkowanie i etykietowanie piwa dbanie o czystość i porządek w browarze przyjmowanie dostaw surowców i wydawanie zamówień do hurtowni Czego oczekujemy: przynajmniej podstawowej wiedzy z zakresu piwowarstwa dobrej sprawności fizycznej (regularnie w browarze przenosi się rzeczy o wadze ok. 30kg) dyspozycyjności chęci do nauki i otwartego umysłu znajomości języka angielskiego w komunikatywnym zakresie Dużym atutem będzie posiadane doświadczenie w piwowarstwie domowym lub wcześniejszy staż pracy w browarze. Co oferujemy: pracę na pełen etat możliwość zdobycia doświadczenia w branży piwowarskiej pracę w przyjaznej atmosferze i bardzo dogodnej lokalizacji na sprzęcie najwyższej klasy wynagrodzenie 24-27 PLN brutto/h (zależnie od kwalifikacji i doświadczenia) deputat piwny dodatkowo do wynagrodzenia Osoby zainteresowane pracą prosimy o przesłanie swojego CV na adres browar@piwnicaswidnicka.pl lub dostarczenie go osobiście do Piwnicy Świdnickiej. Gotowości do pracy wymagamy od początku maja.
 11. Wiek słodu nie ma znaczenia, jeśli sam słód jest dobrej jakości i prawidłowo zesłodowany oraz przechowywany. Po godzinie w 68 stopniach wszystko powinno być elegancko zatarte, chociaż to zacieranie na dość sporą ilość dekstryn, więc na pewno większy ekstrakt resztkowy po czymś takim zostaje (acz nie tak kosmiczne 8 Brixów z hakiem). Ewidentnie słód kiepskiej jakości. Jaka marka?
 12. Oj jak dobrze mieć dom na wsi, żaden sąsiad nie narzeka na aromaty z warzenia Swoją drogą nie wiem co może być w tym zapachu nieprzyjemnego. Jak ktoś kilka godzin kapuchę dusi to dopiero jest smród.
 13. Ej, zawsze możesz nastawić się mentalnie, że warzysz jak w średniowieczu, kiedy wysładzanie było karane
 14. Na refermentację w butelkach nie ma potrzeby dodawać drożdży, te które pozostały zawieszone w piwie po klarowaniu w zupełności wystarczą.
 15. Jakieś 4-5 godzin, ale muszę się bardziej namęczyć niż przeciętny domowy bibobar, bo wszystko robię na piecu kaflowym i muszę sobie wpierw narąbać drewna W browarze w pracy trzaskam standardowo dwie warki w 8 godzin, ale pierwsza mi rusza automatycznie w nocy i do pracy przychodzę akurat jak kończy się filtracja, więc sporo roboty z głowy
 16. W przypadku Porteru jak najbardziej. Czy może chodzi Ci o wszystkie kategorie?
 17. Warzenie w dużej skali sprawia masę radochy no i oszczędza sporo manualnej pracy (mycia, mieszania zacieru, przelewania z jednej kadzi do drugiej itp.). W moim przypadku mam sporo swobody jako piwowar, szefostwo oczywiście daje sugestie jakie piwa by chcieli zobaczyć na kranach, ale detale to już moja brocha. Wiem, że co browar to nieco inaczej to wygląda - są takie, gdzie piwowar ma odgórnie nakazane co, w jakiej ilości i kiedy ma warzyć.
 18. Zgodnie z protokołem witam się z wszystkimi Jestem Gniewko, pracuję jako główny piwowar w Piwnicy Świdnickiej we Wrocławiu gdzie od ostatniego remontu (i zmiany gospodarza) działa browar restauracyjny. Prywatnie od dwudziestu lat jestem rekonstruktorem historycznym i bardzo kręcą mnie tematy historycznych piw i dawnych kulinariów. Od zeszłego roku bawię się też w pszczelarstwo.
 19. Witam wszystkich na forum i zapraszam do uczestnictwa w Jubileuszowym Konkursie z okazji 750-lecia najstarszej piwiarni w kraju - Piwnicy Świdnickiej. Konkurs obejmuje trzy kategorie: - Fruit Ale do 13,0 Plato - Dunkelweizen - Porter Bałtycki Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do końca kwietnia, a same piwa do końca maja. Uroczyste rozstrzygnięcie odbędzie się w Piwnicy Świdnickiej 3 czerwca, a zwycięskie piwa w każdej z kategorii zostaną uwarzone w naszym browarze wspólnie z ich autorami. Pełny regulamin i szczegóły znajdziecie w załączniku do posta. W razie jakichkolwiek pytań służę odpowiedziami. Zachęcam do uczestnictwa i życzę samych udanych warek Gniewko Regulamin - konkurs jubileuszowy .docx
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.