Jump to content

e-prezes

Members
 • Posts

  1477
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

e-prezes last won the day on December 17 2021

e-prezes had the most liked content!

About e-prezes

 • Birthday May 19

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Piwowarnia
 • Rok założenia
  2003
 • Liczba warek
  dużo
 • Miasto
  Kraków/Biała Podlaska

Kontakt

 • Imię
  Tomasz
 • Komunikator
  Messenger, WhatsApp, Signal
 • Strona www
  eprezes.blogspot.com
 • Skype
  e-prezes

Recent Profile Visitors

7447 profile views

e-prezes's Achievements

 1. Po tym jak w streamie Kopyr odpowiadał na pytania subskrybentów, w tym o to jak będzie wyglądało piwo za 50 lat dziś artykuł w Wyborczej (za NYT) "Przez zmianę klimatu wkrótce twoje piwo może smakować inaczej". Rzecz głównie z poziomu niemieckich plantatorów. Tutaj w oryginale.
 2. Też miałem swoje piwo na swoim weselu, ale to dawno i już nieprawda... ? Prawo stanowi, że nie jest to legalne. Tak jak z bimbrem. De facto robi się to na własną odpowiedzialność. Dlatego lokale się zabezpieczają w umowach, aby tej odpowiedzialności nie ponosić. Kontrole KAS się zdarzają. Tyle mogę napisać.
 3. Zwiększenie opodatkowania piwa nie jest zagrożeniem dla rynku piw kraftowych. Operują na większych marżach. Zagrożeniem może być niejasność tego prawa skutkująca błędami, za które fiskus będzie konsekwentnie penalizował. Dużego podmiotu nikt nie będzie drażnił, ale mały może paść prędzej ofiarą takich błędów. A druga sprawa, że tak jak powyżej napisano wzrost opodatkowania będzie najbardziej odczuwalny na tych produktach, które są masowe i na niskiej marży.
 4. Pewnie chodzi o tę niemiecką, która już była.
 5. Znów za profibeer odwołującej się do raportu The Swaen Malt (nie znalazłem go, ale pewnie jest dostępny płatnie dla subskrybentów) o tym, że susze w USA i Kanadzie oraz powodzie w UE wpłyną na cenę i dostępność słodu na świecie. Wzrost cen energii już je wywindował, więc jeszcze niedobory je podwyższą. Także za profi o tym, że Chiny dobiły targu z Rosją na jęczmień i pszenicę (co w sumie nie dziwi, są bliskim partnerem) bez ograniczeń.
 6. Dziękuję za wsparcie i chęć współpracy. Aktualanie nie jest to projekt komercyjny czy ze wsparciem komercyjnym, Zależy mi na tym, aby powrócić do sprawdzonej formuły warzenia wspólnego z czasów, gdy jeszcze warzyłem w Krakowie, a jednocześnie integrować lokalną grupę jak już to robiłem w Białej Podlaskiej, gdy tu zamieszkałem. Linków nie zamieszam, ale kto chce to znajdzie. Na razie nie zdecydowałem się na konkretnny model, ale mam już jakiś priorytet. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi, komentarze - pisać. Po Świętach myślę, że ruszą pierwsze warzenia. Max. 3 osoby.
 7. Temat stary, ale myślę, że wciąż aktualny. Widzę oczywiście minusy jak i plusy (jak w czasach LajboCKów), ale w Białej Podlaskiej chyba nie ma już aktywnych piwowarów poza ASadam a mam plan wrócić do warzenia po 5 latach przerwy. Nie mam za wiele miejsca, ale wspólny mógłbym ogarnąć. Myślę o grainfather lub coś w ten deseń, bo z garków to ja już dawno wyszedłem. Ktoś chętny z dobrą miejscówką?
 8. Kto nie wie to informuję, że Kapslove z końcem 2021 roku zamyka działalność.
 9. Nie wiem jak w tym, ale w dużych miastach może to wygląda inaczej. U nas jest filia siedleckiej firmy i już kilka lat temu, gdy startowali okazało się, że to nie jest ten poziom obrotów. Dużo ludzi zaczyna, ale i też wiele nie kontynuuje. Taki sklep tylko dla piwowarów nie ma racji bytu. E-handel to przyszłość. W dawnych czasach w Krakowie był przedstawiciel jednego z producentów brewkitów. Dało się odbierać w prywatnym mieszkaniu właścicieli. Na większą skalę pewnie sprzedawcy by nie chcieli.
 10. "O tym, że ksantohumol i inne składniki chmielu mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka, świadczą wyniki wielu badań, ale mechanizm tego nie jest jeszcze w pełni zrozumiały. Naukowcy z University of Oregon zasugerowali, że mechanizm opiera się na interakcji z mikroorganizmami, które żyją w jelicie." "Wykazaliśmy, że mikroflora jelitowa jest niezbędna do pozytywnego wpływu ksantohumolu na metabolizm glukozy" - powiedział kierownik badania Adrian Gombart, profesor biochemii i biofizyki na University of Oregon's College of Natural Sciences. "Istnieje ważna interakcja między tą substancją a mikroorganizmami, które żyją w jelitach, a my zademonstrowaliśmy jej wyniki w badaniu na myszach." Reszta na profibeer.ru Oraz inny materiał zamieszczony na w/w stronie pod tytułem "Biotransformacja: historia drożdży, chmielu i enzymów". Tu po rosyjsku a tu w oryginale (pdf).
 11. Tak dla informacji, bo praktyka firmy jest delikatnie mówiąc nieetyczna informuję, że Kapslove w przypadku wszystkich zamówień (prawdopodobnie od 2017 lub 2018) roku stosuje rozszerzony regulamin, gdzie zamawiając kapsle browaru domowego z automatu zgadzamy się na udostępnienie wzoru w ich sklepie kolekcjonerskim za co gratyfikacje pobiera sklep - Par. 15 Regulaminu. I jak mi sygnalizują zamawiający, przy finalizacji zamówienia (opcja wyłączenia). Obecnie są dostępne także kapsle od komercyjnych browarów, więc skala jest szersza niż tylko domowych piwowarów.
 12. Tegoroczne zbiory w USA i Europie nie będą rekordowe. Za profibeer.ru: Rolnicy ze stanu Waszyngton oczekują średniego plonu, a Oregon oczekuje średnich lub nieco poniżej średniej plonów. W Czechach około 1000 hektarów chmielu ucierpiało z powodu huraganów, z czego około 300 hektarów zostało całkowicie zniszczonych. W Czechach około 1000 hektarów chmielu ucierpiało z powodu huraganów, z czego około 300 hektarów zostało całkowicie zniszczonych. Anglia spodziewa się zbiorów średnich lub nieco poniżej średniej. Wynika to z faktu, że w kwietniu, maju, czerwcu i lipcu było więcej deszczu niż zwykle, co utrudniało prace w terenie, w tym leczenie skutków mączniaka prawdziwego, a temperatury zarówno w dzień, jak iw nocy były średnie. Ponadto niektóre gospodarstwa nie mają wystarczającej liczby pracowników z powodu ograniczeń wjazdu z Europy (z tego samego powodu angielskie puby napotkały przerwy w dostawach piwa i produktów). Материал подготовлен порталом Profibeer. Оригинальный текст: https://profibeer.ru/beer/ssha-i-evropa-ozhidayut-srednij-ili-chut-nizhe-srednego-urozhaj-xmelya/ Yakima Chief Hops drugi rok z rzędu nie będzie organizował seminarium przy okazji zbiorów nowych odmian. Za profibeer. A u nas Chmielobranie u Pawła Piłata już za tydzień. (Widzimy się tam komu trzeba!) Jeden z największych producentów wina w Rosji "Ariant" w działającym już Centrum Turystyki Enologicznej Материал подготовлен порталом Profibeer. Оригинальный текст: https://profibeer.ru/alcohol/proizvoditel-vina-stroit-v-krasnodarskom-krae-czentr-enologicheskogo-turizma-i-zhilkompleks/ uruchomił browar i zamierza sprzedawać także piwo... winogronowe (!). Podejrzewam, jak to węgierskie piwo, które piłem 6 lat temu. Békésszentandrási, Szőlős Sör - Forum Browaru
 13. Zależy do jakiego typu piwa. Weź zaparz herbatkę z lipy i zobaczysz czy taki profil Ci pasuje. Sama w sobie jest mdła, więc trzeba ją czymś balansować.
 14. Artykuł pod dość intrygującym tytułem "From Magnum to Amarillo: Profibeer has found a Russian brewery with its own hop farm" na Profibeer.ru (Ang) Kwestię "amerykańców" wyjaśnili (sic!) w ostatnim zdaniu. Trochę nie chce mi się wierzyć, że przy tej produkcji kraftu w Rosji obywa się to tylko dostawami z US. Niemniej mogli trochę rozjaśnić temat!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.