Jump to content

leech

Members
 • Posts

  1118
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by leech

 1. Faktycznie, jedno zdjęcie jest emalii, dwa z nierdzewki (czyli ER2)
 2. Kociołek z nierdzewki za 199 https://www.mall.pl/sokowniki/steba-garnek-elektryczny-er-1?utm_source=convertiser&amp=&utm_medium=affiliate&utm_campaign=convertiser&utm_content=EB023&utm_term=626391&cvrid=2578.price_comparison edyta: to jest emalia
 3. Słód zawiń w szmatę i tłuczkiem do mięsa go potraktuj
 4. Płatki pszenne często w marketach są w osobnych działach ze zdrową żywnością.
 5. Nie wiem dlaczego przyjąłeś 22C za książkową temperaturę? Producent podaje zakres w którym drożdże pracują optymalnie, czyli przeważnie od 15C do ok. 22/24C. Wiadomo, że im niższa temperatura tym czystszy profil.
 6. Jeżeli uwodnienie drożdży w wyższej temperaturze i schłodzenie do temperatury brzeczki jest dla Ciebie zbyt skomplikowane to rób jak uważasz.
 7. Trzecia część eksperymentu, który wrzuciłem wcześniej właśnie tego dotyczy: https://bkyeast.wordpress.com/2013/04/05/part-three-of-the-dry-yeast-series-temperature-differences/ Z wykresu wynika, że standardowe schłodzenie uwodnionych drożdży z 32C do 16C zabija < 20%. Nie ma tragedii, ale lepiej schłodzić drożdże stopniowo, np. poprzez dolewanie małych porcji brzeczki do drożdży.
 8. Producent zaleca optymalną temperaturę dla uwodniania drożdży i optymalną do fermentacji już uwodnionych drożdży. Nie widzisz różnicy?
 9. Dobra to byłaby gdyby żywotność drożdży była na poziomie przynajmniej >50%, a wg wykresu jest to ok 20% czyli bardzo źle.
 10. przeczytałeś o eksperymencie, który wrzuciłem wyżej? Ani starter, ani brzeczka poniżej 12Blg nie jest dobra dla sucharów.
 11. a co w tym ciekawego? Podczas referementacji masz już uwodnione drożdże na które takie ciśnienie osmotyczne nie robi wrażenia.
 12. Może ten wykres Cie przekona: w tym eksperymencie: https://bkyeast.wordpress.com/2013/03/13/more-on-yeast-rehydration/
 13. Ja z kolei nie mogę doczekać się odpowiedzi od kolegi Miniak czy dostałem swoją metryczkę, czy kogoś innego w kat. Hefeweizen. Na metryczce jest 35 pkt., co wg wyników daje IV miejsce, a nie ma mnie w pierwszej szóstce.
 14. Kilkadziesiąt warek już masz na koncie, kumasz, że temperatura fermentacji ma kluczowe znaczenie, więc nie baw się w półśrodki i kup tą lodówke
 15. Tylko dobrze Ci radzę . Dodam, że samej głowicy nie zaciśniesz w uchwycie na wiertarkę. Ja wytoczyłem sobie taką nagwintowaną, metalową przejściówkę, która pasowała średnicą do uchwytu i dopiero w nią wkręciłem głowicę do kapslowania.
 16. Jeżeli stojak jest z żeliwa to tak, jeżeli jest to chińszczyzna z amelinium to pęknie (wiem z autopsji).
 17. Może jakiś prosty regał sklecony z kilku desek?
 18. Tak z ciekawości, co się dzieje kiedy nie trafi się dokładnie szyjką butelki pod głowicę? Jest ryzyko pęknięcia?
 19. A sorry nie zauważyłem tego zdjęcia. Mimo wszystko na osad mi to nie wygląda, ale do sprawdzenia.
 20. Widać zdartą emalię cwaniacko zasłoniętą kratką. Te gary ogólnie od nowości mają bardzo cienką warstwę emalii więc w tym przypadku wystarczy lekkie przypalenie i rdza zacznie wychodzić.
 21. Na logikę piwo jest przegazowane. Ile czasu chłodziłeś?
 22. Jeżeli fermentacja jeszcze nie ruszyła, a drożdże siedzą we wiadrze kilka godzin, to ja bym jeszcze raz napowietrzył.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.