Jump to content

Krzyżak

Members
 • Posts

  262
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Everything posted by Krzyżak

 1. Nie wiem jaki to typ pompy, bo nie wiedziałem. Ale jeżeli to jest pompa z kondensatorem rozruchowym, to on jest prawdopodobnie przyczyną. Buczy, bo nie przesunięcia fazowego na rozruchu, który daje właśnie kondensator. Sprawdź czy jest kondensator, jak jest, to sprawdź miernikiem jego pojemność. Jak ma za małą względem opisu na nim, to wymień kondensator. Groszowa sprawa.
 2. Dostałem ale jeszcze nie rozpakowałem, chowam przed żoną
 3. U mnie nastąpiła rewolucja. Warze sam, pijam tylko dobre piwo 😁
 4. Przekaźnik SSR w żaden sposób nie reguluje mocą grzałki. To nadal tylko przekaźnik, który wyłącza i włącza grzałkę. SSR różni się od przekaźnika mechanicznego tym że zbudowany jest z þółprzewodników a nie z cewki i styków. Do precyzyjnej regulacji mocy musi być jeszcze regulator np. PWM a najlepiej PID.
 5. No i mnie skusiliście, też nabyłem 45l a zarzekałem się że nigdy kociołka
 6. Nie mam takiego fermentora. W lodówce ustawiam na 2stopnie i pięknie się chłodzi.
 7. Ustawiłbym tem. glikolu na +1C i nic nie kombinował. Nie powinno być w tedy żadnych problemów.
 8. Daj 10ml i sprawdź po 10 min pHmetrem. Jak za mało to dodaj. Raz czy dwa sprawdzisz i bedziesz wiedział na przyszłość ile dawać.
 9. Są jednorazowe nie dla tego, że się tępią. Nie powinno się ich używać ponownie, ponieważ na ostrzach rozwijają się grzyby powodując infekcje. Szczególnie narażone są kobiety w strefach intymnych. Sory za offtop
 10. Jak ma pH poniżej 3,5 to jest ok. Piszą w necie, że brak klarowności może występować,, gdy butelka SS jest starsza jak rok.
 11. Jak już przetestujesz, to daj znać jak ten mały spunding valve się sprawuje.
 12. Odsysasz powietrze i zamykasz próżniowo czy zostawiasz "otwartą" pakę w zamrażarce ?
 13. A co żona mówi na ten szarlatański plan 😉
 14. Podepnij glikol chiler do Inkbirda on nim będzie sterował. Sterownik fermentora do niczego nie będzie potrzebny więc należy go wypiąć. W zależności czy styk na sterowniku fermentora jest NO czy NC może nastąpić konieczność zwarcia sygnału sterowania, który szedł ze sterownika na GC. Jak coś konkretniej to pisz na PW.
 15. Mało precyzyjnie się się wyrażasz albo mnie trzyma po weekendzie Rozumiem, że masz termostat Inkbird , który na wyjściu steruje obwodami prądu przemiennego 230V. A Ty byś chciał nim sterować/zasilać Glycol Chiller, który zasiany jest prądem stałym 12V. Jeżeli tak, to daj na wyjście z Inkbird zasilacz /trasformator z układem prostowniczym/, który daje na wyjściu 12V prądu stałego i podłącz do niego Glycol Chiller.
 16. Kup za 100zł przetwornicę z 12V na 230V.
 17. Nie, używam tej beżowej tylko na 24V.
 18. Mam tą drugą na 24V z aliexpress. Pompuję nią brzeczkę 100C po warzeniu na wymiennik. Działa bez zarzutu. Ma u mnie dożywocie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.