Jump to content

Maryush

Members
 • Posts

  1061
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Maryush

 • Birthday 10/01/1986

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Maniutek
 • Rok założenia
  2009
 • Liczba warek
  53
 • Miasto
  LRY

Kontakt

 • Imię
  Mariusz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Maryush's Achievements

 1. Maryush

  Maryush

 2. Jaka jest długość elementu grzejnego w rozwinięciu?
 3. Zdecydowanie za drogi ten gar. Pewnie bez wywinięcia jest mało stabilny i nie da się go przenieść gdy jest pełny Za tę kasę 4 kegi 50l będą
 4. Mam taki schładzalnik, ale kompletnie nie wiem co jest w dnie Nie mam możliwości rozebrania i sprawdzenia Poprzedni jaki miałem pochodził bodaj z firmy http://www.alimabis.com.pl/ Chyba najlepiej będzie jak zadzwonisz i wypytasz o wszystko
 5. Niedokończony tzn. w sumie tylko nie podłączona elektryka i nie zrobione testy. Nie mam na to czasu i nie mam czasu na warzenie, dlatego projekt poległ. Ogólnie jest to herms na trzech kegach 50l (na stelażu w jednym poziomie), grzany elektrycznie, dwie pompy z pralki, termometry, termostat, regulator mocy. Rurociąg w jednej linii - kierunki przepływu sterowane zaworami kulowymi. Coś na wzór browaru zbynka, tyle, że elektryczny. Włożyłem w niego prawie dwa tysiące złotych i tyle chciałbym odzyskać, ale konkrety będą jak już go odkopię spod innych gratów i wystawię na sprzedaż.
 6. Ja niedługo wyciągnę mojego niedokończonego i nietestowanego HERMSa i wystawię na sprzedaż. Jak wrzucę fotki na forum to będziesz mógł podpatrzeć rozwiązania Oczywiście grzanie elektryczne, bo wg mnie bezpieczniejsze i łatwiejsze w sterowaniu a i pomieszczenie się tak nie nagrzewa..
 7. Jeśli w piwnicy to tylko ogrzewanie elektryczne. Gaz jest cięższy od powietrza i w piwnicy stwarza zagrożenie. Grzanie elektryczne jest droższe w zakupie (i pewnie eksploatacji) ale za to o wiele łatwiej nim sterować.
 8. Rząd strzela sobie w kolano. Większa akcyza = mniejsze przychody. O ile ilość piwowarów domowych tak znacząco z tego powodu nie wzrośnie, bo warzenie wymaga pewnych inwestycji i sporo czasu, to pijący mocniejsze trunki uciekną w szarą strefę. Przemytnicy i producenci aparatur już skaczą z radości i notują wzrost zainteresowania gratami.
 9. Maryush

  jaki to fitting

  Żeby uniemożliwić wykręcenie fittingu. Mycie i napełnianie odbywa się za pomocą specjalnych głowic.
 10. Maryush

  jaki to fitting

  Wiesz, może jak się to ustrojstwo otwiera? U góry jest chyba pierścień, tylko nietypowy. Jak go zacisnąc? Sprawdź czy mufa nie ma zaprasowanych punktów, bo mi się wydaje, że beczki PP mają ten fitting niewykręcalny.
 11. Maryush

  jaki to fitting

  To jest fitting G, tu masz głowicę: http://bolid.pl/tresc,glowice-keg.html
 12. Dzisiaj oddałem osiemnasty litr krwi i dostałem złotą odznakę honorowego dawcy
 13. Taboret plus butla wyjdzie drożej niż gaz ziemny z sieci.. przelicz to sobie dokładnie..
 14. Ja swego czasu dużo skrzynek w Realu i Leclercu po 6zł nabyłem.. Sposobem opisanym przez Celdura
 15. Od znajomego wiem, że skrzynki to teraz towar bardzo tani (w obrocie wtórnym), sam miałem ofertę zakupu po 1-2zł za sztukę (pełnowartościowe skrzynki 20x0,5l). Sam nie potrzebuję, bo stosuję kegi Pepsi, ale jak ktoś jest zainteresowany to mogę spróbować załatwić.. tylko że pewnie koszty wysyłki będą zabójcze..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.