Jump to content

anmar

Members
 • Posts

  538
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

anmar last won the day on March 9 2021

anmar had the most liked content!

5 Followers

About anmar

 • Birthday 08/10/1991

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  "AnMar" Nasz Browar Domowy
 • Rok założenia
  2009
 • Liczba warek
  300+
 • Miasto
  Warszawa

Kontakt

 • Imię
  Ania i Marcin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

anmar's Achievements

 1. Anteks jak my Ciebie rozumiemy, toż nie ma większej przyjemności?
 2. Sezon XIV rozpoczęty. Na tapecie jasne piwo do codziennego spożycia. Warka 319 Pilzneński 4 kg Carapils 0,2 kg 2 ml E338 Zacieranie 30/30 Chmiele: Magnum granulat 20g/60', Perle granulat 15g/15' i 15g/0' Spodziewana wydajność 25l 11,5-12 BLG Drożdże Bohemska rapsodia 1l starter.
 3. anmar

  Ceny słodów

  To się nazywa rynek. Magazynuje bo ma gdzie, czyli kiedyś zainwestował a teraz odcina kupony.
 4. W niniejszym wątku rozpatrujemy (miesząc ze sobą) dwie rożne filtracje. Uściślam narzędzie zaprezentowane w mojej wypowiedzi służy tylko i wyłącznie do cedzenia brzeczki po gotowaniu i wystudzeniu
 5. Poszukaj sobie jest w moich załącznikach na tym forum.
 6. Od lat używamy czegoś takiego oczywiście przeszło pewne modyfikacje, ale założenie zostało niezmienne. Nie dość, że dobrze filtruje to jeszcze poprawia napowietrzenie brzeczki. Straty, nie sądzę by były większe niż 0,3 -0,4 litra, tyle ile zostanie w chmielu
 7. Nie wiem ile jest komórek w cirka 600 ml gęstwy. Tyle daliśmy do 25l 21.
 8. No dobrze, a poco Ci tyle gęstwy - na maseczkę?? Rozumiem, że chcesz zrobić mocne piwo. Ja bym zrobił tak: 2 fiolki bez startera do 12 jasnej, fermentuje w górnym zakresie. W ciągu 14 dni powinno być posprzątane. Przelewam na cichą - klarowanie. Pozostałą gęstwę używam do mocnego piwa. W tym sezonie warzyliśmy z Anuśką ciemniaka 21 bólgów z hakiem i użyliśmy właśnie tych drożdży.
 9. Jak ci się spieszy to idź do sklepu, a lagerowym drożdżom musisz dać czas. FM 30 z fiolki wolno starują i tu nic nie przyspieszysz. Fermentowanie w temperaturze wyższej niż zalecana to proszenie się o dodatkowe smaczki. Spróbuj i podziel się spostrzeżeniami, a nóż coś fajnego ci wyjdzie. Z dużym prawdopodobieństwem nie będzie to czysty lager
 10. Użyj do mycia kwaśnego środka np. W5 Kamień i rdza z lidla i po problemie
 11. Używamy takiej od 10 lat, zajefajne narzędzie wielofunkcyjne ?
 12. Czytając ten wątek zastanawiamy się: czy przez te 13 sezonów warzenia mamy aż tyle szczęścia, że nie spapraliśmy żadnej warki, czy też niektórzy uczestnicy tej dyskusji coś cudują. Każde piwo przelewamy do szklanego balonu na cichą, każde butelkujemy z fermentora z kranikiem, do każdego do refermentacji dodajemy cukier w postaci gorącego syropu. Nie przepłukujemy pojemników CO2, nie cudujemy z dodatkami np. z przeciw utleniaczami. Dajemy piwu czas od uwarzenia do butelkownia min. 6 tygodni. To jeśli chodzi o piwo. Natomiast przestrzegamy (może nawet przesadnie) czystości. Do mycia zarówno sprzętu jak i butelek używamy aktywnej piany (Dimer). Pomieszczenia do warzenia i fermentacji są regularnie sprzątane i myte. Od 4 sezonów do odkażania używamy CLO2 doceniając wygodę stosowania. Poprzednio używane środki (pirosiarczan, aktywny tlen) były równie skuteczne. Wychodzimy z założenia, jeśli ludzkość warzyła piwo od 6k lat nie mając naszych możliwości i wiedzy i piwo było dobre to co my musimy robić źle, że zakładane są takie wątki. Warzmy świadomie, nie brońmy się przed wiedzą to jest skuteczny sposób otrzymania smacznego piwa.
 13. Jeśli potraktujesz pilsy jako startery do piw mocnych to z powodzeniem się uda.
 14. Używamy do zacierania zwykłego garnka i łyżki tzw cedzakowej. Mieszamy tylko w czasie podgrzewania czyli 1 raz na przerwę, potem pod kocyk i do następnej. I tak od 13 sezonów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.