Jump to content

Konus

Members
 • Posts

  682
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Konus

 • Birthday 08/20/1991

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  ROZBÓJNIK
 • Rok założenia
  2014
 • Liczba warek
  51
 • Miasto
  Kraków

Kontakt

 • Imię
  Tomasz

Recent Profile Visitors

1792 profile views

Konus's Achievements

 1. Czyli potwierdziło się to co już podejrzewałem, dobre wędzenie dębem pozwala osiągnąć aromat słodu wędzonego torfem
 2. rozbestwiłeś się za dużo i Ci poprawne RIS'y ode mnie już nie pasują
 3. dać się zrobić da tylko czy to będzie pijalne to nie wiem, robisz 10blg brzeczkę i dosypujesz czegoś niefermentowalnego do 14blg
 4. Warka #53 Smoked Ale 1 "Cerber" 25l 10blg Smoked Ale 2 5l 10blg (warka testowa/starter) Smoked Ale 3 5l 10blg (warka testowa/starter) Zasyp: 5kg Pilzneński Strzegom wędzony drewnem bukowym i dębowym około 6h Chmiele: Iunga 55g na 60 minut Drożdże 1: FM 52 Amerykański sen starter 1l Drożdże 2: FM 11 Wichrowe Wzgórza prosto z fiolki Drożdże 3: FM 31 Bawarska Dolina prosto z fiolki Zacieranie: 60 minut 68 stopni Start Fermentacji 1 : Fermentacja: Butelkowanie: Ocena piwa: Start Fermentacji 2 : Fermentacja: Butelkowanie: Ocena piwa: Start Fermentacji 3 : Fermentacja: Butelkowanie: Ocena piwa:
 5. Ale słodzisz Krzychu! Dzięki za reckę
 6. Weizen Porter jak już mówiłem ma kilka procent i to trochę może mieć wpływ na pianę. Co do stoutu to mi pasuje głównie dlatego, że jest zbalansowany, nie ma tylko chmielu i nie ma tylko stoutu. A co do recenzji Undeath'a to w sumie się zgadzam, szkoda, że to BSA jakieś takie się trafiło, dawno nie piłem więc teraz sprawdzę.
 7. Porter Wygląd: Czarne, lekko zamglone, piana tworzy tylko obrączkę. Aromat: Lekka czekolada, trochę kawy, likier czekoladowy, aromat wosku pszczelego. Smak: Również smak wosku pszczelego, w sumie nie wiem skąd to ale jak dla mnie bardzo fajne, poza tym lekkie śliwki, trochę czekolady. Podsumowanie: W sumie ciekawe piwo, jak dla mnie bardzo fajne.
 8. Bałtyk Wygląd: Czarne, klarowne, piana ładna, pozostaje mała obrączka. Aromat: Głownie czekolada mleczna, trochę kawy, trochę likieru czekoladowego. Smak: Czekolada, troszkę kawy w stylu jakiegoś latte, nagazowanie średnie, pasuje, goryczka niska, alkohol ładnie ukryty. Podsumowanie: Portery możesz mi wysyłać bardzo dobre piwo
 9. Triple IPA Wygląd: Mętne jak kałuża albo gorzej, ciemnobursztynowe, piana dość ładna, piwo przegazowane. Aromat: Lekko chmielowy, w sumie trochę posiedziało u mnie więc mogło stracić w tym aspekcie, mocno karmelowy, słodki. Smak: W sumie smak słaby, piwo wodniste, a ma 20 blg. Jak dla mnie czuć tylko goryczkę chmielową i alkoholową. Podsumowanie: Chyba mnie ostrzegałeś, że nie jesteś zadowolony z piwa. Już wiem dlaczego
 10. Imperialny Porter Bałtycki Wygląd: Czarne, klarowne, brunatne refleksy, piana jak na coli. Aromat: Bardzo fajny, ciemne owoce, wiśnie w likierze, trochę mniej suszonej śliwki, lekka paloność, alkohol. Smak: Owoce w smaku podobnie jak w aromacie chociaż tutaj więcej śliwki suszonej, lekka czekolada mleczna, trochę jak kakao z wodą, bardzo ciekawe. Nagazowanie niskie, bardzo pasuje. Goryczki prawie brak, powiedziałbym, że pochodzi głównie od alkoholu, który grzeje po przełyku ale nie jest bardzo nachalny. Podsumowanie: Bardzo fajne piwo, chociaż wolałbym je pić jednak w zimie niż w lecie
 11. Niestety wystąpił niedobór butelek 0,33 i przymus był żeby nalać go do 0,5.
 12. Czy są jeszcze jakieś wolne miejsca?
 13. Owsiany stout Spierdzielał jak opętany, musiałem nalewać go na 3 razy do kieliszka. Wygląd: Piany nie chcę oceniać bo jest głównie wynikiem przegazowania piwa, a tak klarowne, czarne, ładnie się prezentuje. Aromat: Lekka kawa palona, lekka czekolada, trochę kwaśności od słodów palonych. Smak: Dość słodkie, goryczka niska do żadnej, kawa taka bardziej w stronę robusty, lekko kwaśna, nagazowanie takie, że jak się weźmie łyk piwa to w ustach zostaje piana może to lekka infekcja w butelce i coś dojadło resztki cukrów? Smak ogólnie fajny, aromat mało owsiankowy, bardziej po dry stouta, smak bardziej pod sweet stouta Podsumowanie: Jakby nie to nagazowanie byłby bardzo fajny stout, a tak trzeba dość długo poczekać żeby był pijalny kiedy część gazu ucieknie.
 14. O to to, proszę tutaj nie wyzywać mnie od niemiłych ludzi! Co do cukru to wcale nie taki straszny i składanie winy na akurat ten czynnik uważam za błąd.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.