Skocz do zawartości

Browar Czarny Ryś


Rekomendowane odpowiedzi

PIWNE PODSUMOWANIE 2012/2013 (z lekkim zarysem przyszłości):

 

Sezon na ejla

Zrobiłem 3 warki 40l oraz 1 warkę 20l - większość nieudana :/#15 Bitter wyszedł mineralno-cierpki, mam jeszcze kilkanaście butelek, głównie trzymam na rozdanie lokalnym spijaczom oraz do tzw. podlewania grilla. Mimo to nie zrażam się i Bitter wejdzie trwale w plany warzelne bo to fajny styl jest. #16 PIPA mimo pomyłki w zasypie wyszła jako jedyna obronną łyżką, fajne goryczkowe piwo z "monachijskim" aromatem i świetną śmietanową pianą, zostało ledwie kilka butelek. #17 Brown Ale poszła w kanał i nic więcej nie da się napisać. Przefermentowałem jeszcze połowę #18 górniakami - akurat tu napsuł sprawę chmiel, który albo był stary albo źle przechowywany, goryczka i smak strasznie trawiasta, mam jeszcze sporo butelek.

 

Ogólnie sezon ejlowy wyszedł okrutnie źle, przygotowałem już plan zaradczy na przyszłość. Zamiast 3-4 warek 40l, 5-6 mniejszych i różnorodnych. Sezon ejlowy jest u mnie krótki więc trzeba go wykorzystać trochę inaczej. Myślę jeszcze nad zakupem lodówki turystycznej tak aby sprawie robić 2x20l w jeden dzień. Z ciekawostek w planach RIS oraz Fruit Lambic :D

 

Lagery

To na czym miałem się głównie skupić to lagery i tak też się stało. Zakup i odpalenie zamrażalnika do fermentacji i lagerowania to był strzał w 10! #18 na Wyeast 2001 Urquell Lager o dziwo wyszła o wiele lepiej niż na Wyeast 1335 Brittish Ale II - drożdże lagerowe zbalansowały lepiej tą nieprzyjemną goryczkę i smak, dały więcej słodowości stąd piwo poszło o dziwo w zaskakująco szybkim tempie. #19 Czeski Pils na słodzie Optima nie urywa, spory DMS - po raz pierwszy w moich piwach (może infekcja?), w kegu mam drugą cześć tej warki na Wyeast 2001 Urquell Lager i mam nadzieję, że będzie odrobinę lepiej (właśnie się nagazowuje). #20 Marcowe, bardzo fajne słodowe piwo, żona zachwycona, szykuje frontalny atak na nie jak tylko przestanie karmić, będzie regularnie powtarzane z drobnymi korektami w recepturze. #21 Ciemne - wszyło troszkę zbyt karmelowe (korekta na przyszłość) ale ogólnie bardzo poprawne, również będzie regularnie warzone, połowę warki przefermentowałem drożdżami Wyeast 1084 Irish Ale z płatkami dębowymi, też wyszło super. #22 Czeski Pils czyli Czeska trzynastka - moje podstawowe piwo do picia, sezon bez tego piwa nie może się obyć, cześć na Wyeast 2206 Bavarian Lager z racji obecności chmielin w gęstwie wyszła bardziej goryczkowa - czeka w kegu na ułożenie. #23 Maibock i #24 Urbock będę testował dopiero na jesień ale wędzonka w koźlaku początkowo była zachwycająca, zobaczymy co z tego wyniknie. #25 Porter Bałtycki, zrobiony jakoś tak z poczucia patriotyzmu ale w sumie bardzo cieszę się, że go zrobiłem, dzięki tej warce zaczynam powoli przekonywać się do bardzo mocnych piw.

 

Właściwie cały repertuar lagerowy będę powtarzał (z małymi zmianami) i szlifował warsztat, planuje przymierzyć się dekokcji, zwłaszcza w tych dedykowanych do tego stylach. Dodatkowo, dotąd pomijaną kwestię wody, zamierzam wziąć ostro na tapetę, do jasnych lagerów będę targał miękką wodę od teścia.

 

Belgijska sierota v.2

Ponownie jak z zeszłym sezonie, jako ostatnia warka #26 Witbier. Nauczony trochę doświadczeniem (czyt. granatem) przymierzyłem się ponownie do tego stylu. Piwo wyszło o wiele lepsze (właśnie spijam z kega). Będą na pewno kolejne warki, na pewno pod koniec sezonu bo to piwo na ciepłe dni. Receptura właściwie wymaga tylko drobnych korekt, głównie dotyczących aromatu (więcej pomarańczy!).

 

W przyszłym sezonie sierota będzie miała brata, oprócz Witbier, będzie prawdopodobnie również Saison - „chodzi za mną” już od dłuższego czasu więc tym razem nie odpuszcze.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło ponad 3 miesiące od zabutelkowania #21 Ciemny lager a w butelkach praktycznie brak gazu, nawet piana się nie robi. Czyżby 3 tygodniowe lagerowanie miało na to wpływ ?

 

Marcowe, które lagerowałem nawet dłużej (27 dni) nagazowało się idealnie. Pamiętam jednak, że właśnie dopiero od Marcowego zacząłem zaciągać trochę drożdży po lagerowaniu, a #21 Ciemny lager butelkowałem wcześniej.

 

Cóż, zwolnił się keg więc 30 butelek pójdzie do sztucznego nagazowania :)

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zwolnił się keg więc 30 butelek pójdzie do sztucznego nagazowania :)

 

To jest właśnie kolejna zaleta kega. Podobnie miałem z moją IPA, po 6 miesiącach zero gazu, przelałem 32 butelki do kega, podpiąłem pod instalacje, po 3 dniach piękna piana i super nagazowanie :)

Edytowane przez Stolarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszły sezon przygotowuje się do kilku nowych elementów kunsztu piwowarskiego:

- pomiar PH zacieru i jego korekta

- korekta wody do niektórych stylów, mam mieć z gminy badania zobaczymy czy będą w nim potrzebne dane

- warzenie pilsów na miękkiej wodzie

- dekokcja

 

Jeśli chodzi o nowinki sprzętowe, nie będzie rewolucji:

- dokończenie systemu 3 stopniowego, brak tylko deszczownicy i odpowiednich połączeń

- śrutowanie na śrutowniku Brewferm na napędzie "wiertarkowym"

 

W najbliższych dwóch tygodniach będę budował:

- coś a'la portable kegerator

- modyfikacja zamrażarnika na rasowy keezer (3 krany)

Będą zdjęcia i opisy z modyfikacji.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem jeszcze wspomnieć że będę również budował konstrukcję pod chmiel ... i przy okazji będzie też hamak choć żona twierdzi, że "przy okazji będzie chmiel" - każdy patrzy na swoje :D Inspiracja stąd:

 

[media]

[/media]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem jeszcze wspomnieć że będę również budował konstrukcję pod chmiel ... i przy okazji będzie też hamak choć żona twierdzi, że "przy okazji będzie chmiel" - każdy patrzy na swoje :D Inspiracja stąd:

Moja żona ma już hamak, dorwała gdzieś w biedronie i mnie męczy żeby jej stelaż zrobić, ehhh. A na chmiel sposób już mam, nawet prawie wykonany :smilies: Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.