Skocz do zawartości

Polaris


karol1000

Rekomendowane odpowiedzi

Kraj pochodzenia: Niemcy

Odmiana: goryczkowa/aromatyczna

Średnia zawartość alfakwasów: 19,0 - 23%

Średnia zawartość betakwasów: 4,5-6,0%

Olejki ogółem: 4,4 ml /100 g chmielu

Krótki opis:

intensywny, przyjemnie owocowy aromat oraz bardzo odświeżająca nuta przypominająca cukierki lodowe

 

post-6235-0-24502300-1381320967_thumb.jpg

Edytowane przez karol1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Aktualnie na tapecie mam single-hop z Polarisem. Na goryczkę poszło 20g na 50min, goryczka jest ziołowa, ale poza tym jest ok.

Aromat ma ciekawy, w połączeniu z innymi chmielami może dawać interesujące efekty. Na pewno będę go testował w lekkich, orzeźwiających piwach na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popełniłem 2 piwa na tym chmielu. Użyłem go sporo (odpowiednio 40 i 60g na 60min) i wyszedł kiepsko. Goryczka ściągająca, trawiasta, odleżały napar z mięty. Jak dla mnie - słaby chmiel.

 

Kompletnie się nie zgodzę. Ostatnimi czasy chmielę nim na goryczkę większość swoich piw i jestem zadowolony. Goryczka jest wyraźna, krótka, nie pozostawia posmaku na języku czy podniebieniu.

 

Inna sprawa, że nie wiem po co używasz aż tyle chmielu na goryczkę, który ma ponad 20% alfa-kwasów.

Edytowane przez gwzd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nalezaloby sprawdzic o jakim wybiciu mowa

u mnie wybicie nie przekracza 25l.

Inna sprawa, że nie wiem po co używasz aż tyle chmielu na goryczkę, który ma ponad 20% alfa-kwasów.

bo lubię mocno goryczkowe piwa, bo nie miałem innego chmielu, bo chciałem go sprawdzić, bo chciałem szybko go zużyć... Powodów może być dużo, ale skutek jest jeden: tyle dałem i to był błąd. Podobne doświadczenia mam z innymi supergoryczkowymi kontynentalnymi: Herkules i Taurus. Są beznadziejne w większych ilościach.

 

Wniosek z dyskusji jest jeden: lepiej nie przekraczać dawkowanie tego chmielu 1g/l.

Edytowane przez bzium1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Ja więcej tego chmielu nie użyje dawałem na goryczkę 25g na 60 i ale też w tej samej warce 25g na 15 z innymi chmielami na aromat ale też w innej warce 20 g na 60 i też z innymi chmielami które znam mniej więcej wiem jakie aromaty wnoszą. Polaris dla mnie daje taką dziwną miętą wcale nie orzeźwiającą i daje trawiaste posmaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.