Skocz do zawartości

Grissini na gęstwie


mezzea

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis trochę opóźniony i tym razem bez zdjęć mojego autorstwa, gdyż grissini zdążyły zostać pochłonięte nim naładowałam aparat ;)

Grissini to włoska przekąska - pyszne chlebowe paluszki, chrupiące, często podawane owinięte pancettą bądź prosciutto ;)

CI0104_Mesclun-with-Prosciutto-Grissini_lg.jpg

Zdjęcie jest czysto poglądowe, pochodzi z sieci (http://fiestafarms.c...our-average-ham) i ma na celu jedynie przedstawienie jak wyglądają grissini i co to, nie roszczę sobie żadnych praw do zdjęcia, gdyż nie jestem jego autorem :

 

Drożdże używane do przepisu to S-04ki.

 

Grissini na gęstwie:

 

120g mąki pszennej 450

12g gęstwy drożdżowej

½ łyżeczki soli

½ łyżeczki cukru

⅓ szklanki wody

2 łyżki oliwy (może być smakowa) + 1 do posmarowania ciasta

do smaku:

białko jaja (do wcześniej dodanych przeze mnie precli potrzebne było białko, wiec można zbiec w czasie pieczenie obu ;))

gruboziarnista sól i/lub suszone zioła typu oregano lub tymianek

 

1. Wszystkie składniki na ciasto (prócz wody) wymieszać w misce, dolewać powoli wodę i wyrabiać do sprężystości, następnie uformować kulę, posmarować oliwę, przykryć czystą szmatką i odstawić w ciepłe miejsce do podwojenia objętości (ok. 1 i

½ godziny.

2. Po odpowiednim czasie ciasto ugnieść jeszcze raz, rozwałkować bardzo cienko na blacie, pokroić w około centymetrowe paski.

3. Każdy pasek lekko zrolować, by utworzyć walec, złapać z jednej strony i podnosić tak długo, aż wałeczek będzie ciut chudszy niż kredka, następnie pokroić na odpowiednią długość (żeby nie wystawały z piekarnika ;) )

4. Ułożyć skurkowańce na blasze wyłożonej papierem, posmarować zmąconym białkiem, podsypać solą i przyprawami

5. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 180-190°C, piec 10-15 min do odpowiedniej złocistości. Pamiętajcie, że po ostygnięciu zrobią się bardziej chrupkie.

 

Znakomite do zagryzania do piwa, polecam serdecznie!

Edytowane przez mezzea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.