Skocz do zawartości

Pojemnik 30 litrowy po syropie glukozowym


Keper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem jakiś czas temu pojemniki 30-litrowe po syropie glukozowym na Allegro. http://allegro.pl/po...3652465101.html

Niestety okazało się że nie są na 100% szczelne. Zamontowałem w pokrywie rurkę fermentacyjną, przez która w ciągu kilku dni nie wyszedł żaden pęcherzyk powietrza. Już myślałem że drożdże nie wystartowały, ale okazało się że po zdjęciu pokrywy jest piekny kożuch z piany. Dla sprawdzenia wziąłem kolejny pojemnik, nalałem do niego wody, założyłem pokrywy i odwróciłem dnem do góry. Po paru sekundach woda zaczęła wyciekać, czyli są lekko nieszczelne.

 

Teraz moje pytanie:

1. Czy takie pojemniki (lekko nieszczelne) nadają się do fermentacji burzliwej jak i cichej ?

2. Czy podczas fermentacji cichej nie przedostanie się do wiadra żadna infekcje ?

3. Jest jakiś sposób żeby uszczelnić wiadra z pokrywą ?

 

Za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi będę bardzo zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie fermentuję w takim pojemniku witka, mi te nieszczelnoścu nie przeszkadzają o ile z burzliwą bym się nie przejmował to do cichej szukałbym czegoś szczelnego lub doszczelnił to co mam. Pierwsze wiadro do fermentacji miałem z BA i może było trochę szczelniejsze ale rurka fermentacyjna robiła raczej za korek otworu w pokrywie niż za zaworek upustowy. Później kupiłem wiadro bez otworków na kran czy rurkę i od kilku warek i tak rozszczelniam wiadro, także naturalną nieszczelnością na burzliwej bym sobie głowy nie zawracał. Kumpel od 2lat do kitów używa wiadra z BA które od nowości jest nie szczelne. Na początku doszczelniał je folią spożywczą(wciskał w rowek w obwodzie pokrywy) ale olał to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burzliwą zbytnio się nie przejmuję, choć nie wiadomo kiedy dokładnie się skończy. Gorzej z cichą.

Spróbuję uszczelnic folią tak jak pisałeś i sprawdzę czy szczelność się poprawiła.

Kupiłem je z zamiarem nastawiana na cichą i nie chiałbym z tego rezygnować.

Edytowane przez Keper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli burzliwa przebiegła ok to cicha juz jest bezpieczniejsza ze względu na alkohol któryzapobiega infekcji. Dużo go nie ma - ale jednak. Nie przypominam sobie żeby jakieś warki mi się po cichej zakaziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, nawet nie wiedziałem, że to wiadra od pszczelarza, w Piwodzieju sprzedają je jako fermentory po...20 zł;-)

 

Niewygodne w otwieraniu, ale poza tym OK, parę warek w nich zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mie ma się czym przejmować. Jesli pojemniki sa czyste i sterylne, a pokrywka zachodzi na cale wiadro to wszystko bedzie ok.Bakterie nie maja nóżek ;) wieksze szanse na zakażenia mamy w przypadku niedomytych wiaderek, podczas przelewania, butelkowania, kontaktu z wezykami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, nawet nie wiedziałem, że to wiadra od pszczelarza, w Piwodzieju sprzedają je jako fermentory po...20 zł;-)

Podejrzewam że w piwodzieju są mimo wszystko troszeczkę inne(nie mam i nie mogę porównać) te "pszczelarskie" nie mają tłoczonych "kieliszków i widelców"(przynajmniej te które do mnie dotarły) a tak z wierzchu faktycznie nie różnią się niczym od tych za 20 zyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.