Skocz do zawartości

APA - Galaxy Cascade?


jackson

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest sens chmielenia zacieru na aromat? XDD specjalnie rzucamy na jak najkrotrzy czas, by olejki nie wyparowaly, a po zaciereniu min 60gotowania jeszcze pozostaje, wiec po co? Przeciez olejkow to nic sie nie ostanie

 

Też tak myślałem, ale zgoda robił eksperyment i miał nieco odmienne odczucia, dlatego zapytałem :)

 

Bzdzionku, moze to po prostu moje subiektywne odczucie :)

 

Może, ale z tego co słyszałem to ludzie bardzo chwalą sobie Galaxy, przyniosę na następne spotkanie butelkę specjalnie dla Ciebie, jeśli się ostanie i aromat nie wyfrunie :) może się przekonasz :)

 

Chętnie skorzystam ^^, natomiast miałem okazję pić APA, które warzyłem Columbus/Galaxy i po 1/4/6/7 miesiacach ;) i jeszcze gdzies pałętają sie na uczelni chyba ze 4 butelki :). Ale jak mówię, wydaję mi się, że moja ignorancja potrzebuje jeszcze Twojej butelki ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może daruj sobie 30', 15', 5', 0': i daj wszystko na 0' na whirpool.

 

Ja bym sobie podarował nawet i whirpoola lepiej rzucić na zimno.

 

Chmiel oprócz goryczki i aromatu wnosi również smak.

ale chłodzenie przecież nie robi się pstryk-zimne, tylko trwa powiedzmy z 20 min.

to jak wrzuci na 5' i zacznie potem chłodzić to płynnie wszytkie etapy zaliczy.

właśnie po to ktoś odkrył whirpoola, że lepsze efekty daje. :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmiel oprócz goryczki i aromatu wnosi również smak.

 

A przypadkiem nie jest tak że większość (duża) smaku to goryczka pochodząca z pierwszego chmielenia? Chmielenie na 30' podobno daje właśnie smak, ale zdania są podzielone. Jeśli się mylę to poprawcie.

 

P.S

Wiadomo że oprócz goryczki może być słodowość, karmelowość itd. w smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No dobra, jednak nachmielę to na zimno, bo uzyskałem 15,5 BLG, co już wykracza poza APA i trochę ponad 45 IBU. Zamówiłem 50g Cascade w granulacie i chcę wszystko sypnąć na tydzień cichej.

 

Teraz pytanie - cicha będzie się odbywać w wiadrze z kranem z którego będę potem rozlewał. Czy jeśli przed rozlewem schłodzę to do 3-4 st. C, to granulat pójdzie na dno, czy nie liczyć na to za bardzo i uzbroić się w sitka i gazę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Obmierzyłem sprzęty i chciałem przestać w końcu dolewać wodę, bo jak dolałem 3L do H-W, to mam wrażenie, że wyszedł pusty w smaku. To była warka kalibrująca brewtargeta :)

2) ok, pomyślałem że wrzucę to do woreczka muślinowego

Edytowane przez jackson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, pomyślałem że wrzucę to do woreczka muślinowego

Ja bym sypnął jednak luzem i przy rozlewie przefiltrował przez pończochę, takie chmielenie jest bardziej efektywne niż w woreczku muślinowym, dodatkowo musisz ten woreczek czymś obciążyć (dodatkowe potencjalne źródło infekcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.