Skocz do zawartości

Glukoza


lisiu74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. Właśnie przymierzam się do pierwszego butelkowania. Zdaje się, że za mało wysłodziłem i mam mało piwka - ok. 16 litrów mi wyszło. Czy mogę coś z tym zrobić... Nie wiem...Glukozę rozrobić z wodą i wlać do piwka, a później do butelek... Tak z 1,5 litra ? Czy to się nie godzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 16 BLG, przepraszam 14...

 

Ja bym nie ruszał już nic na tym etapie. Przed chmieleniem jak już mogłeś dodać trochę wody rozcieńczając brzeczkę i zyskując na objętości.

Teraz dolewając możesz zakazić itd. moim zdaniem. Butelkuj to co masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 16 BLG, przepraszam 14...

 

Ja bym nie ruszał już nic na tym etapie. Przed chmieleniem jak już mogłeś dodać trochę wody rozcieńczając brzeczkę i zyskując na objętości.

Teraz dolewając możesz zakazić itd. moim zdaniem. Butelkuj to co masz :)

 

Dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpuszczasz środek do refermentacji w gorącej wodzie i nie musisz się obawiać zakażeń. mi się czasem zdarza rozcieńczanie po fermentacji, właśnie syropem cukrowym. masz 16L 14BLG to żeby uzyskać piwo które miało by mieć na starcie 12BLG syrop cukrowy sporządzasz z 16*14/12-16 litrów wody.

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpuszczasz środek do refermentacji w gorącej wodzie i nie musisz się obawiać zakażeń. mi się czasem zdarza rozcieńczanie po fermentacji, właśnie syropem cukrowym. masz 16L 14BLG to żeby uzyskać piwo które miało by mieć na starcie 12BLG syrop cukrowy sporządzasz z 16*14/12-16 litrów wody.

 

A glukozy wg. przepisu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozcieńczaj po fermentacji! Jeśli odfermentowało to butelkuj. Będzie trochę mocniejsze. Na przyszłość przed zadaniem drożdży sprawdzaj BLG i ewentualnie rozcieńczaj do zadanego BLG.

 

Kurcze... I co teraz am zrobić :)

Butelkuj, im mniej zastanawiania tym szybciej degustacja :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozcieńczaj po fermentacji! Jeśli odfermentowało to butelkuj. Będzie trochę mocniejsze. Na przyszłość przed zadaniem drożdży sprawdzaj BLG i ewentualnie rozcieńczaj do zadanego BLG.

 

Kurcze... I co teraz am zrobić :)

Butelkuj, im mniej zastanawiania tym szybciej degustacja :beer:

Akurat wyjeżdżam na dwa tygodnie... ;) Więc jak przyjadę to się nada chyba już ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co? Żeby było więcej piwka :) A robiłem z zacieraniem - polskie jasne 12

Chcesz zrobić coś dobrego czy się nawalić? W pierwszym przypadku butelkuj, w drugim dodaj 4 litry wody i ze 2 kg cukru będziesz miał więcej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.