Skocz do zawartości

Witam z Warszawy!


Nanoist

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Nazywam się Dominik i mieszkam na Bemowie. Jestem studentem Politechniki, gdzie zajmuję się eksperymentalną fizyką cząstek elementarnych dla CERN. Piwowarstwem domowym interesuję się od zeszłego roku, a to forum służy mi jako skarbnica wiedzy z ogromną ilością wskazówek i doświadczenia starszych piwowarów. Warzę od listopada 2014r., z zestawów surowców z zacieraniem z różnych sklepów. Łącznie wyszło 8 warek w tym sezonie:

 

#1 Grodziskie 8 BLG

#2 Orkiszowo-Żytnie 12 BLG

#3 Altbier 14 BLG

#4 APA Cascade 12 BLG

#5 AIPA 18.5 BLG

#6 American Bitter 12 BLG

#7 Summer Ale 12 BLG

#8 Brown Porter 13 BLG

 

Główną bolączką fermentacji w domu było nieutrzymywanie prawidłowej temperatury fermentacji. Z tego powodu warki 2, 3, 4 uderzały zawartością estrów. Wakacyjna przerwa pozwala na poprawienie i przemyślenie metodologii oraz podciągniecie techniczne browaru.

 

Dotychczas zbudowałem własną chłodnicę przepływową z rurki miedzianej fi=8mm i jestem zadowolony z czasu chłodzenia warek ~23l. W tym momencie przymierzam się do konstrukcji własnego filtratora rurkowego, ponieważ fałszywe dno z BA nie spełnia swojej roli - 3h filtracji to było "szybko", a wygrzewanie wiele nie pomagało. Kolejny krok to komora fermentacyjna z chłodzeniem wykorzystującym moduł/y Peltiera Chętnie podzielę się doświadczeniem z tej budowy w dziale DIY, jeżeli będzie zainteresowanie.

 

Jeżeli ktoś jest z okolicy i będzie chciał się wymienić gęstwą lub doświadczeniami to bardzo chętnie od początku nowego sezonu!

 

Pozdrawiam,

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.