Jump to content

Długość bazooki


santa

Recommended Posts

Pytanie do posiadaczy bazooki. Planuję zamianę obecnie posiadanej lodówki na coś takiego, z tą różnicą, że w wersji 26-litrowej. W sklepie mogę od razu kupić bazookę, zamiast filtratora z oplotu. Jak się sprawdza to rozwiązanie, w porównaniu z klasyką? Czy długość nie jest zbyt mała (mój filtrator ma ponad 80 cm)? Wiem, wiem, że długość to nie wszystko :D.

Edited by santa
Link to comment
Share on other sites

U mnie bazooka się sprawowała bardzo dobrze, ostatnio do niej wróciłem z pewnych względów i zastąpiła FD, i nadal jestem z niej zadowolony. Nie było problemów przy pszenicznym ani przy większych zasypach (ponad 10kg jak dobrze pamiętam). Nie mam porównania do klasycznego "sraczwężyka" ale o bazooce mogę napisać że jest dość sztywna więc się nie zagina i nie załamuje, średnica też raczej sporo większa od wężyka z WC i do tego dosyć łatwo się czyści.

Jeżeli się martwisz o długość to są dostępne dłuższe bazooki 30cm

https://www.bryggselv.no/bryggeutstyr/tilbeh%C3%B8r/Siling/filtrering/Bazooka-filter-30-cm400092-p0000000428

http://www.aliexpress.com/item/30cm-12-inch-Stainless-Steel-Bazooka-screen-1-2-NPT-Thread-for-homebrew-beer-kettle-or/32426989300.html?spm=2114.01020208.3.20.GP7I33&ws_ab_test=201407_1,201444_5,201409_4

Link to comment
Share on other sites

Tylko się upewnij że gwint jest właściwy. :)

Z tego co widzę, to większość ma 1/2".

 

 

U mnie bazooka się sprawowała bardzo dobrze, ostatnio do niej wróciłem z pewnych względów i zastąpiła FD, i nadal jestem z niej zadowolony. Nie było problemów przy pszenicznym ani przy większych zasypach (ponad 10kg jak dobrze pamiętam).

Jaką masz długość? ;)

Edited by santa
Link to comment
Share on other sites

Jarzynowi pewnie chodzi o to czy to jest gwint BSP czy NPT czyli europejski czy amerykański (?) ale ja mimo że mam w garze BSP a bazooka NPT to nie mam problemu z połączeniem tego razem. Bardziej bym się martwił jeżeli miały by to być jakieś kształtki które są na zewnątrz kadzi i mogą się okazać wtedy nieszczelne połączenia ale wewnątrz raczej nie robi to różnicy ;)

 

Mam ten 30cm ale kupiłem go na początku przygody z warzeniem i wtedy jeszcze wysładzałem w fermentorze, okazało się że 30cm bazooka nie w nim nie mieści więc kombinerkami zawinąłem końcówkę i skróciłem całość o jakąś 1/3 

Edited by 05paw
Link to comment
Share on other sites

Ok, rozumiem, zwrócę na to uwagę. Przede wszystkim muszę się dogadać ze sprzedawcą lodówek, żeby mi odpowiedni sprzęt sprowadził, bo "natywnie" ma tylko opcje 40L. Mi taka duża nie jest potrzebna, bo warzę warki o pojemności 11L. Z tego co piszesz, wydaje mi się, że do zasypów w okolicy 3 kg to mi spokojnie 16 cm starczy :).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.