Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem termostatu STC-1000


Scorp

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam! :)

Mam pytanko do speców-elektryków. W celu kontroli temperatury fermentacji, zachęcony pozytywnymi recenzjami na forum, zakupiłem sobie termostat STC-1000. Jako, że jestem kompletnie zielony w okablowaniu i podłączeniu tego typu sprzętu, poprosiłem znajomego o pomoc ze sprzętem.
No i tu właśnie pojawia się problem - termostat się włącza, można normalnie ustawić temperaturę (według instrukcji), ale niestety, nie załącza on podłączonych urządzeń grzewczych/chłodzących (w tym wypadku farelka/lodówka). Powiedzmy, że temperatura otoczenia wynosi 22', na termostacie ustawiamy 45' i nic się nie dzieje - farelka milczy i nie daje znaków życia :(

--edit--

Temat dodał mi się za szybko! Zaraz wrzucę zdjęcia :)

--edit2--

W załącznikach pokazuję jak to wszystko wygląda w środku - kolega zapewnia mnie, ze wszystko jest podłączone według schematu i problem może leżeć co najwyżej w termostacie - może być rzekomo wadliwy

post-12970-0-43574300-1469445509_thumb.jpeg

post-12970-0-19171800-1469445541_thumb.jpeg

post-12970-0-59659400-1469445591_thumb.jpeg

Edytowane przez Scorp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle jest podłączone, pod 5 i 7 podłączasz przewód fazowy, 6 i 8 wyjście przewodu fazowego do odbiorników(gniazda). Najlepiej wrzuć kostkę do środka, zmostkuj i powyprowadzaj z niej do sterownika. Przewody neutralne bezpośrednio z kostki na gniazdo(do odbiorników).

Edytowane przez mateos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.