Skocz do zawartości

Czeskie browary - mapa


rubezahl

Rekomendowane odpowiedzi

Może było, nie znalazłem w tematach.

Mapka, która robi na mnie duże wrażenie (o funkcjonalności nie wspomnę). Mają się Sąsiedzi czym pochwalić.

 

http://mapa.pivni.info/

 

i strona główna

 

http://pivni.info/

 

Może z 10% obrazków widziałem przy przelewaniu do kufelka, na następne kilka/dziesiąt % mam ochotę... o tak!

 

(dzięki Munio za linka do tej strony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Tu musiałaby nastąpić zmiana mentalności naszego społeczeństwa.

Nie będę rozwijał i komentował, mieszkając tak blisko granicy, sam pewnie wiesz jak to jest przejechać kilkadziesiąt kilometrów na południe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Tu musiałaby nastąpić zmiana mentalności naszego społeczeństwa.

Nie będę rozwijał i komentował, mieszkając tak blisko granicy, sam pewnie wiesz jak to jest przejechać kilkadziesiąt kilometrów na południe...

Pewnie że tak, tylko ubolewam tu, że My nie możemy się pochwalić takim dorobkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię' date=' byśmy kiedyś dorównali do tego poziomu. Tu musiałaby nastąpić zmiana mentalności naszego społeczeństwa.[/quote']

W jakim sensie ?

W kulturze picia, nastawieniu do spożywania alkoholu, w tym częstemu alkoholizowaniu się przez młodzież (coraz młodszą) oraz wpływ tych czynników na przestępczość. Wiadomo czynniki te występują w każdym kraju, dużo by o tym rozmawiać, lecz chodzi też o samo podejście do alkoholu w kontekście jego znaczenia w relacjach międzyludzkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie możemy sobie dośpiewać :) , że w naszych browarach warzymy często lepsze piwa, niż niektóre opatrzone logami z podlinkowanej mapki.

Jako anegdotę zapodam zdarzenie z ub. roku. Bez mojej wiedzy, podarowane komuś jedno z moich piwek trafiło do lokalnego czeskiego browaru. Zebrane grono kiperów z wydatnymi, czerwonymi nosami... stwierdziło zgodnie, że Polacy nauczyli się robić dobre piwo. Gdy znajomy wyjawił im, że był to produkt domowego piwowara z niecałym rocznym doświadczeniem, zbierali podobno szczęki ze stołu. Taka mała (wielka) satysfakcja, tym bardziej, że piwa z tego browaru pijam z uwielbieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteks - z całym szacunkiem, czego chcesz bronić, co udowodnić? W raczej całej (piwowarstwa domowego nie ujmuję, nie znam faktów) rzeczy dotyczącej piwa, jesteśmy daaaleko za południowymi sąsiadami. Smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteks - z całym szacunkiem, czego chcesz bronić, co udowodnić? W raczej całej (piwowarstwa domowego nie ujmuję, nie znam faktów) rzeczy dotyczącej piwa, jesteśmy daaaleko za południowymi sąsiadami. Smutne.

Ale ja niczego nie bronię . Macie koledzy jakieś kompleksy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie' date=' jestem 'dumny' z piwnej postępującej nędzy, Ty też?[/quote']

A ja myślę że idzie ku lepszemu :)

Narazie stagnacja brak promocji ze strony państwa,albo raczej nie przeszkadzać i pozwolić na normalność.Ale i państwo i koncerny za dużo mają do stracenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie stagnacja brak promocji ze strony państwa,albo raczej nie przeszkadzać i pozwolić na normalność.Ale i państwo i koncerny za dużo mają do stracenia.

To państwo ma promować piwowarstwo ??? Jeśli państwo i koncerny mają do stracenia to może mniejsze browary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie promować tylko' date='nie przeszkadzać[/quote']

Sam napisałeś o braku promocji ! A w czym przeszkadza ?

Ile kosztuje koncesja na roczną działalność browaru restauracyjnego w Polsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może było, nie znalazłem w tematach.

Mapka, która robi na mnie duże wrażenie (o funkcjonalności nie wspomnę). Mają się Sąsiedzi czym pochwalić.

 

http://mapa.pivni.info/

 

i strona główna

 

http://pivni.info/

 

Może z 10% obrazków widziałem przy przelewaniu do kufelka, na następne kilka/dziesiąt % mam ochotę... o tak!

 

(dzięki Munio za linka do tej strony)

Fajna mapka, już wiem gdzie się udać będąc na wakacjach :) na razie niewiele z tej listy odwiedziłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie' date=' jestem 'dumny' z piwnej postępującej nędzy, Ty też?[/quote']

A ja myślę że idzie ku lepszemu :)

Anteks, bo faktycznie idzie ku lepszemu, czuć wiatr świeżości, oby Stowarzyszenie zgromadziło wokół siebie tylu sympatyków, by mieć inicjatywę legislacyjną, bo tu zmiany w prawie są potrzebne. Trzeba uelastycznić instytucje prawne, skostniałe d państwowego monopolu, żeby dać ludziom wolność prowadzenia działalności.

A Czechów nie dogonimy, bo tradycji się nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie promować tylko' date='nie przeszkadzać[/quote']

Sam napisałeś o braku promocji ! A w czym przeszkadza ?

Ile kosztuje koncesja na roczną działalność browaru restauracyjnego w Polsce ?

Koncesja, a właściwie zezwolenie na sprzedaż piwa na miejscu to są pomijalnie małe kwoty. Zezwolenie na sprzedaż hurtową (do sklepów) to jest chyba 4 tys zł. Zezwolenie na sprzedaż detaliczną jest jeszcze tańsze.

 

Problem jest w tym, że organ podatkowy, a właściwie ustawodawca, uważa cię za złodzieja i oszusta już na wstępie. Wobec czego stawia różnorakie szykany co do pomiaru ilości brzeczki (w kotle, tankach fermentacyjnych, pośredniczących i właściwie wszystkim co ma związek z piwem). Musisz mieć wszystkie te urządzenia wywzorcowane i zalegalizowane. Co kosztuje sporo pieniędzy i jeszcze więcej nerwów. Zalegalizowanie instalacji ściągniętej z jakiegoś zamkniętego brewpubu, do której nie masz dokumentacji technicznej to jest gehenna. Co oczywiście nie oznacza, że się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyr, o czym Ty piszesz? Skoro ktoś kupuje instalację bez papierów, to sam się prosi o kłopoty. To tak jak z samochodem - kupiłbyś auto bez dowodu rejestracyjnego?

Widziałeś instalacje za naszą południową granicą? Widziałeś w czym fermentują? I komu się dzieje krzywda, że piwo fermentuje w otwartym wiadrze 100L? A u nas płynowskazy, fermentor trwale związany z podłożem itd.

A czym się różni instalacja browarnicza od linii paczkującej ściąganej z zagranicy. Byle była sprawna. Samochód to co innego, głównie chodzi o bezpieczeństwo i kradzieże. Tutaj te elementy nie wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.