Skocz do zawartości

Dark ALE Coopers + świeża skórka pomarańczy


goldi_WRO

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

to mój pierwszy post na forum i dopiero druga warka. 

 

Jako drugie piwo w moim życiu chciałbym zrobić ciemne, ale nie gorzkie i również nie nadto słodkie piwo. Mój wybór padł na Dark Ale od Coopersa, chciałbym sprawić żeby smak zyskał coś jednak oryginalnego i wymyśliłem że dodam skórki pomarańczy podczas gotowania brzeczki. 

 

Pisze ponieważ chciałbym się upewnić czy dobrze sobie myślę jak to zrobić...

 

Mam kupione 7 pomarańczy, niestety była tylko jedna odmiana dostępna więc jak będzie tak będzie :P ewentualnie w moim sklepie z surowcami są dostępne suszone skórki Bergamotki, jeśli ktoś ma doświadczenie z takimi sprawami to prosił bym o opinie co do surowca. 

 

Jeśli skórki świeżej będą wystarczające to mam plan je dodać na 5-7 min podczas gotowania, a  potem odcedzić przy przelewaniu do fermentora. Myślicie że to da wyczuwalny aromat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starłem 8 pomarańczy na małych oczkach żeby jak najmniej białego mieć i dostałem 85g skórki. Będzie jakie będzie :) Właśnie się gotuje :)

 

Podziel się informacją co z tego wyszło :-)

Ja sobie wrzuciłem do swojego BIPA skórkę pomarańczy i cytryny (po 2szt).

Muszę powiedzieć, że pomarańcze znacząco przebijają się przez aromat.

Następnym razem mam w planie dać nieco więcej skórki cytryny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.