Skocz do zawartości

Kegi Pepsi, rozlew i kegerator - moje boje...


Terry

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to manometr do spawalnictwa- tam liczy się stały przepływ gazu, a nie jego ciśnienie. Taki "hint" manometrowy- najtańsze manometry z gwintem 1/4 cala są...w hipermarketach. Za 10-15zł kupujesz pompkę nożną, albo miernik ciśnienia do opon samochodowych- w 90% manometry są wykręcane- najlepiej "podotykać" w sklepie i kupić najlepszy. Ewentualnie w OBI są w stałej sprzedaży manometry 0-4 i 0-6 bar po 18 i 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie czy taka butla i reduktor będą nadawać się do wyszynku piwa przy kegu 19l po pepsi?

 

http://allegro.pl/mini-kompletny-zestaw-co2-butla-1-5kg-i1664044088.html

Butla za mała' date=' lepiej kupić 6kg. Reduktor OK. Zestaw przeznaczony do akwarystyki, cena z kosmosu. Jak chcesz to pomogę Ci skompletować, pisz na PV.[/quote']

Małe , nie mała . Zależy czy zestaw ma być tylko stacjonarny czy zabierany w plener

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie reczej mobilny zestaw.

 

Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz ile razy można nagazować keg po pepsi z butli 6kg (lubię średnie nasycenie piwa wręcz niedogazowane niż przegazowane) i ile zużyje się gazu do wypchnięcia całej zawartości z kega. Czyli reasumując na ile kegów starcza taka butla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie allegro http://allegro.pl/mini-kompletny-zestaw ? 44088.html padana jest średnica gwintu wylotu G1/8". Czy jest właściwa żeby podpiąć odpowiedni wąż, który bedzie pasował do końcówek wpinanych do kega (szara i czarna)

 

Jeszcze jedno. Czy zawory w butlach maja niezależnie czy jest to 6kg czy 1,5kg taki sam gwint do którego dokręcamy reduktor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja też zauwarzyłem, że jedna jest wieksza (niestety nie mam ich przy sobie żeby zmierzyć która)

TO dobrze może ma taką sama średnicę jak końcówka z reduktora , jeśli nie napisz to tego gościa z allegro od kolumny niech dołoży taką końcówkę( szybkozłączkę i ze 2m wężą piwnego ) http://www.piwo.org/forum/p104355-02-06-2011-20-29-13.html#p104355 ta szara po prawej . Nakręcasz ją na reduktor wciszkasz wąż piwny , drugi koniec nakładasz na końcówke od szybkozłączki od pepsi ( ma taka średnica jak ten wąż )

może troche chaotycznie , ale jutro zrobię zdjęcia i wkleję

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z takiej 1,5kg powinienem 2 dać radę opróżnić :beer:

 

Przy cenie 10zł za nabicie nie wychodzi zatem wcale tak źle

Być może za wcześnie się wypowiadam, bo sam ledwo co rozpocząłem używanie KEGów typu Cornelius, ale mam właśnie butlę 1,5 Kg i po opróżnieniu 3 KEGów i iluś tam przedmuchach przy KEGowaniu piwa, dalej jest w niej co najmniej polowa CO2.

 

Edit: 1,5 kg CO2 oczywiście, butla brutto ok. 6 kg. Te opisywane jako 6 kg to rozumiem masa netto?

Edytowane przez admiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z takiej 1' date='5kg powinienem 2 dać radę opróżnić :beer:

 

Przy cenie 10zł za nabicie nie wychodzi zatem wcale tak źle[/quote']

Być może za wcześnie się wypowiadam, bo sam ledwo co rozpocząłem używanie LEGów typu Cornelius, ale mam właśnie butlę 1,5 Kg i po opróżnieniu 3 KEGów i iluś tam przedmuchach przy KEGowaniu piwa, dalej jest w niej co najmniej polowa CO2.

 

Edit: 1,5 kg CO2 oczywiście, butla brutto ok. 6 kg. Te opisywane jako 6 kg to rozumiem masa netto?

Małe to 1,5kg większe to 6kg i są mało mobilne :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu reduktorów, chciałbym zapytać jakie ciśnienie jest potrzebne do wyszynku?

Problem nagazowywania mam już rozwiązany, do końcówki gazowej podłączam pistolet do pompowania kół i po osiągnięciu żądanego ciśnienia odpinam szarą złączkę od kega :beer:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście do wyszynku używam 1,3-1,5Bara. Przy 2 Bar piwo nasyca się już mocno Co2.

Co do butli to od 2 lat butle o pojemności 6kg napełniane są do 5kg Co2 :beer:

Te 5kg styka spokojnie na kilkanaście kegów 19-30l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście do wyszynku używam 1,3-1,5Bara. Przy 2 Bar piwo nasyca się już mocno Co2.

Co do butli to od 2 lat butle o pojemności 6kg napełniane są do 5kg Co2 :lol:

Te 5kg styka spokojnie na kilkanaście kegów 19-30l.

5kg daje sie do gasnic, aby wraz z butla nie przekroczyly 20kg. Do gazow technicznych i spozywczych nie ma takiego ograniczenia i napelnia sie je na max. Wyjatkiem moga byc upaly, wtedy nabija sie mniej. Osobiscie nabijam troche ponad nominal, okolo 10%.

Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z komorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście do wyszynku używam 1' date='3-1,5Bara. Przy 2 Bar piwo nasyca się już mocno Co2.

Co do butli to od 2 lat butle o pojemności 6kg napełniane są do 5kg Co2 :lol:

Te 5kg styka spokojnie na kilkanaście kegów 19-30l.[/quote']

5kg daje sie do gasnic, aby wraz z butla nie przekroczyly 20kg. Do gazow technicznych i spozywczych nie ma takiego ograniczenia i napelnia sie je na max. Wyjatkiem moga byc upaly, wtedy nabija sie mniej. Osobiscie nabijam troche ponad nominal, okolo 10%.

Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z komorki.

Od 2 lat w żadnym punkcie wymiany butli nie spotkałem butli napełnionej do 6kg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie butli 350g, 1,5kg i 6kg, do tego przetoczka i waga. Płacimy tylko za wymianę pustej 6kg na pełną, pozostałe napełniamy sobie sami:).

Przetaczać można w domu z 6kg do 1,5 wężem ciśnieniowym na wadze, ale przetaczanie jest możliwe z butli po gaśnicy, lub gaśnicy. Posiadają one jak już kiedyś w tym poście wspominałem, rurkę podającą ciekłą postać CO2. Tylko w takiej postaci uda się przetoczyć CO2. Zapamiętujemy wagę pustej butli, odkręcamy zawór na butli źródłowej i obserwujemy wagę. Po osiągnięciu nominalnej wagi zamykamy zawory i OSTROŻNIE luzujemy połączenia, aby rozszczelnić je i obniżyć panujące tam ciśnienie.

W ten sposób można nabić 2-3 razy, niemniej w sytuacji, gdy cena nabicia butli 1,5kg jest równa butli 6kg jest to opłacalne.

ZAZNACZAM, ŻE PRACUJEMY NA WYSOKIM CIŚNIENIU I NIE MA TU MOWY O STOSOWANIU PRZYPADKOWYCH MATERIAŁÓW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak po partyzancku, jakby zwykłą, dużą butlę położyć na bok, lub wręcz odwrócić?

Również można, tylko trzeba podwiesić na czymś, żeby była nad butlą do której się przetacza CO2. Jeżeli mamy butlę "matkę" która już ma swoje lata, wtedy przetoczymy również zanieczyszczenia z niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.