Skocz do zawartości

Czy wyjdzie z tego kibel?


Wiśnia81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Od dwóch tygodni mam w fermentorze brewkit IPA St Poul. Temperatura brzeczki 16-17°C.

Wieko cały czas wybrzuszone. Bulka i bulka. Otworzyłem wieko i zauważyłem kilkanaście takich wysepek jak w szklance na zdjęciu. Blg 5°, początkowe 10°. Lekko to pachnie drożdżami. Ponieważ w poprzedniej warce tego nie było, więc się martwię czy to nie jakieś inne świństwo. Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Drożdże, na US-05 często takie drożdżowe zlepki nie chcą opaść na dno po fermentacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Od dwóch tygodni mam w fermentorze brewkit IPA St Poul. Temperatura brzeczki 16-17°C.

Wieko cały czas wybrzuszone. Bulka i bulka. Otworzyłem wieko i zauważyłem kilkanaście takich wysepek jak w szklance na zdjęciu. Blg 5°, początkowe 10°. Lekko to pachnie drożdżami. Ponieważ w poprzedniej warce tego nie było, więc się martwię czy to nie jakieś inne świństwo. Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Przestało bulkać i po 3 dniach przelałem na cichą, po zmierzeniu BLG (dalej5°). Jest już tak 9 dni na cichej i BLG spadło do 4° po pięciu dniach. Dziś mierzyłem i dalej jest 4°. Wieko dalej się wybrzusza lekko. Pomiary trochę mi zajmują bo czekam, aż się próbka odgazuje. Piana się trzyma dość długo. Nasuwają mi się następujące pytania:

1.Czy już można butelkować?

2.Czy jest szansa, że BLG jeszcze spadnie?

3.Jakoś słabo procentowo mi się zapowiada to piwo. To normalne?

4. Czy za szybko zlałem na cichą?

5. Jak dosypię cukru miarką na piwo 0,5 przy takim nagazowaniu to nie wyprodukuję granatów? Może sypać mniej cukru, np. miarką na 0,33l?

Dziękuję za odpowiedzi.

P.S. Poprzednie piwo jest coraz lepsze ale jest go coraz mniej :-) Generalnie nie wyszedł z tego kibel jak obawiałem się w temacie :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.