Skocz do zawartości

Profil wody kranowej


Hajsiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tytułem wstępu jako mój pierwszy post na forum chciałem się przywitać - Cześć :)

 

Jestem po 4 warkach i przy kolejnej planuję pobawić się nieco chemią wody. Na stronie mojego dostawcy "kranówy" dostępne są do pobrania wyniki badań wody w mojej okolicy i jest tam całkiem sporo informacji, nie jestem jedynie pewny co do wartości Wapnia ponieważ parametr ten nie jest podany bezpośrednio, więc obliczyłem go z twardości ogólnej na podstawie wzoru który znalazłem w książce Johna Palmera. Czy mogę prosić o potwierdzenie, że to dobra droga? (wyniki badania w załączniku)

Prosiłbym również o potwierdzenie, że dobrze obliczyłem Alkaliczność całkowitą CaCO3 i że jest to wartość którą wpisuję w rubrykę "Alkalinity" jako ppm CaCO3 w kalkulatorze na brewersfriend? (https://www.brewersfriend.com/mash-chemistry-and-brewing-water-calculator/#help_MashWaterA

 

Twardosc ogolna jako weglan wapnia (CaCO³) - 97,5 ppm

Wapń (Ca²+) - 39 ppm (obliczone na podstawie wzoru z CaCO³: [97,5 : 50 * 20])

Magnez (Mg²+) - 4,86 ppm lub mg/L

Alkalicznosc calkowita CaCO3 - 66,78 ppm (obliczone z RA = Alkaliczność (tward. ogolna) -  ('Ca²+' 1.4 + 'Mg²+' : 1.7)

Siarczany (SO²-4) - 29 ppm

Chlorki (Cl-) - 14 ppm

Sód (Na+) - 10 ppm

 

Dzięki!

 


 

Parametry Wody.jpg

spr-20031-ZL-22.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.