Skocz do zawartości

Renowacja schładzarki do piwa


maniek929

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Przychdzę do was z pytaniem, ma ktoś pomysł jak zastąpić stare skorodowane łączenia w schładzarce ? Wężownica do piwa dosyć nietypowa bo 10mm średnica zew.

 

Szukałem JG złączek ale lipa trochę, albo szukać nie umiem, chodzi o połączenie wężownicy z kranem, oraz wężownicy z przyłączem do kega.63787e2c20a6333fda6e10dceca80ef6.jpga3a52197372a51f5f414241522f4707b.jpg94e4ca46cfe96ef606df012df2e4ea5f.jpg0dc032a53cba6457a0eb79712cca34ea.jpg277864a98876f39e79f4a2d4e6ed74ba.jpg6b0f344aff0eddeecd68dd69f3f60984.jpg1d04cf2101b52696fa70fd1597e3abd1.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam patent, wszystko na 5/8 bo pasują na nie złączki JG 5/8gw, kran i tak do zmiany, oringi sparciałe, a nie pasują z żadnego nowego kranu, więc razem z króćcem będą nowe. Sprzęt z 1992 r. a stał w nieużytku chyba 10 lat, chłodziarka sprawna, ładnie chłodzi więc warto to reanimować, tym bardziej że to mobilna chłodziarka. Jednak nie chciałbym zmieniać wężownicy z piwa. Liczę się ze zmianą nypli gwintowanych, oraz szybkozłączek, jednak fajnie jakby coś podpasowało do wężownicy, inaczej pozostanie toczenie nypli z nierdzewki i kłopot z głowy 2cf58ba77fbb8d7b1a4a11d203b6eb6e.jpg

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u znajomego tokarza :D mówi że da sie je uratować, i że mosiądz do piwa się nadaje, więc chyba obejdzie się bez zmian, zobaczymy jak wyjdzie z resztą :)
Chyba że jednak mosiądz sie nie nadaje to zmieniam ?

A opcja z tym króćcem to nawet spoko pomysł 42bf50af054443b0d7088f7795d51621.jpg

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były kiedyś krany i instalacje z mosiądzu, nawet dwa mosiężne krany mam w domu, stare ale dla oka zostawiłem. Tyle że lepiej w czystości utrzymać KO, czy też krany ze stali chromowo-niklowe niż mosiądz, ale myślę że sam mosiądz nie powienien reagować z piwem, tyle że trzeba będzie bardziej dbać o instalację


Pewien znany sprzedawca ma nadal dostępne nowe mosieżne krany do piwa ( nie wiem czy mogę wstawić link, dlatego nie wrzucam )
Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maniek929 napisał(a):

Były kiedyś krany i instalacje z mosiądzu, nawet dwa mosiężne krany mam w domu, stare ale dla oka zostawiłem. Tyle że lepiej w czystości utrzymać KO, czy też krany ze stali chromowo-niklowe niż mosiądz, ale myślę że sam mosiądz nie powienien reagować z piwem, tyle że trzeba będzie bardziej dbać o instalację


Pewien znany sprzedawca ma nadal dostępne nowe mosieżne krany do piwa ( nie wiem czy mogę wstawić link, dlatego nie wrzucam )
Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


 

Kiedyś tez były garnki i beczki z amelinium. Linka możesz dawać śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.