Skocz do zawartości

Rodzaj złącza i sprzętu


peterjar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
 

W nawiązaniu do mojego innego postu 

https://piwo.org/forums/topic/36200-nalewakrollbar/#comment-563909

 

stoje teraz przed wyborem zestawu do wyszynku/nalewaka. Mianowicie kontaktowałem się z jedna z firm sprzedająca takie sprzęty i zaproponowali mi „Kontakt 40/K” przeglądając i ofertę znalazłem również „Kontakt 40” ktory jest tańszy i teoretycznie nie widzę żadnej różnicy pomiędzy nimi prócz ceny - czy ktoś jest w stanie ocenić, który będzie lepszy? Zestaw ma obsłużyć 2 krany jeden z piwem a drugi prawdopobnie z winem. 
 

Drugie pytanie to dotyczące złączy do podpięcia kega. Mianowicie wino itp wiem ze leci na S-typ albo A-typ, ale nie wiem co potrzeba do piwa do kegow 20l tych plastikowych. W hurtowni powiedzieli mi tyle ze potrzeba specjalny sprzęt do tego i ze tam nie ma „fittingu” tylko jest jakaś rurka itp. Pytanie czy ten sprzęt będzie w stanie mi to obsłużyć (KONTAKT 40/40K), jeśli tak to co będzie mi potrzebne? 
 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kronelius napisał(a):

1. K ma kompresor

2. Keg pet to potrzebna głowica Flach A

1. Czyli mając kompresor nie potrzebuje już butli CO2? 
 

2. Czyli flach A to zwykle płaskie złącze takie jak typ a/s? (Z góry przepraszam ale jestem laikiem na ten moment). Dodatkowo jak rozumiem kontakt 40/k obsłuży to bezproblemowo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kompresor da ci powietrze, gdzie jest też tlen. Więc jeżeli chcesz wyszynkować od razu całość to jest ok.

Jeżeli chcesz po trochę (np. jedno piwko dziennie), to trzeba podłączyć butlę z CO2 do głowicy, nie będzie piwo się psuło/utleniało po czasie.

 

2. Flach A - płaskie A :)

Do głowicy podłączasz węże, które prowadzisz do schładzarki i butli CO2. Głowicę podłączasz do kega, Zobacz tutaj masz filmik poglądowy z kolesiem co podłącza do kega typu S (?) 

 

Bez kompresora:

 

 

Z kompresorem:

 

 

Edytowane przez Kronelius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.