Skocz do zawartości

Nowa warzelnia.


bubuś

Rekomendowane odpowiedzi

Po 3 zalaniach piwnicy w tym roku , postanowiliśmy przenieś warzelnię w bardziej suche miejsce. Tu nie możemy robić bezpiecznie piw górnej fermentacji , jakieś badziewie jest w powietrzu.

W ogrodzie mamy szopę do remontu , więc przy jednej robocie zrobimy remont + małą warzelnię.

Po starym remoncie budynku i rynien zachowało się 6 miedzianych blach 1m x 2m , z tego co wyliczyłem to na pokrycie całego pomieszczenia potrzebne będzie jeszcze 5.

Z tego co czytałem , to miedź znacznie redukuje ilość bakterii , grzybów itp.

Co sądzicie o tym pomyśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z blachy miedzianej zrób kadzie ;)

To też niezły pomysł :) Chociaż kadź chcę zrobić z 50l kega , na razie używam garnków 30l , 50l

Remont zaczniemy dopiero na wiosnę , jak zejdzie śnieg , więc jest jeszcze czas na dopracowanie szczegółów.

A na razie zostaną nam dolniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej blachy to pewnie garnek będzie można w rękach zgnieść w kulkę i do kosza wyrzucić :)

rozumiem że blacha nie ma spełniać estetycznych zadań bo więcej czasu poświęcisz na czyszczenie niż na warzenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej blachy to pewnie garnek będzie można w rękach zgnieść w kulkę i do kosza wyrzucić :)

rozumiem że blacha nie ma spełniać estetycznych zadań bo więcej czasu poświęcisz na czyszczenie niż na warzenie ;)

Z tym czyszczeniem to nie byłoby tak źle. Kwestia jest taka , czy miedź rzeczywiście może zredukować ilość piwnych szkodników , bo jeśli nie , to lepiej będzie blachę sprzedać a całość wyłożyć kafelkami ( w takim przypadku zostałby jakiś grosz na sprzęt )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.