Skocz do zawartości

[GIEŁDA] Sprzedam kocioł do zacierania/filtracji/warzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam kocioł do zacierania/filtracji/warzenia


Sprzedam kadź uniwersalną do zacierania piwa.

- Kadź zbudowana na kegu 50 l z zaspawanymi otworami do przenoszenia- można wypełnić po sam rant.
- Wspawany pierścień kilka cm nad dnem do podtrzymywania fałszywego dna (keg został rozcięty, wspawałem pierścień i scaliłem wszystko- pierścień ma spaw dookoła, nie jest złapany punktowo)
- w zestawie Fałszywe dno wypalane pod to rozwiązanie
- mieszadło z łopatami wyprofilowanymi w ten sposób aby zabierały z dna i podrywały złoże ku górze oraz zbierało z brzegów i mieszało do środka, mieszadło opiera się o tuleje ślizgową na wspawanym krzyżaku
- napęd mieszadła z silnika od melexa (tak przynajmniej twierdzono jak kupowałem, jest kilka razy większy od wycieraczkowego)- nie boi się dużej ilości słodu
- zasilacz 12V/5A z regulatorem obrotów silnika DC (regulator gotowiec z allegro połaczony z zasilaczem klejem na gorąco- urzeźbione trochę ale działa, nie było czasu na obudowę)
- 2x grzałka 1750 W, obydwie sprawne, grzeją. jedna ma jeden lekko skorodowany gwint, myślę, że spokojnie do ogarnięcia
- dodatkowy "port grzałki" zrobiony na złączu DN50, w zestawie zaślepka i nakrętka z przyspawaną mufą 5/4'
- rurka do czujnika temp w dnie
- spust 40 mm z zaworem klapowym wspawanym w dno kega- rura spustowa wystaje poza obrys.
- nóżki z regulacją wysokości

Całość stanowi fajny sprzęt, jest to porządna konstrukcja, każdy kawałek metalu jaki wykorzystałem do budowy jest nierdzewką spawaną TIG. Nie ma wątpliwości, że sprzęt wymaga odrobinę uwagi, dopracowania i czyszczenia.

W tym kociołku uwarzyłem kilkadziesiąt fantastycznych warek piwa, w większości były to warki 50 litrowe z dużym wsadem, żaden element nie miał problemu z ogarnięciem takich ciężarów/oporów.

Urządzenie mam pod ręką, mogę podać każdy wymiar, szczegół, dosłać zdjęcia.


  • Sprzedający
    chprzemo
  • Data
    2024.09.18
  • Cena
    800 zł
  • Kategoria

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.