Skocz do zawartości

mikro warka 4l


crosis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastanawiam się nad jednym. Chciałbym zrobić mikro warkę, jako dodatek do innego trunku. Zależy mi na 4l brzeczki około 13°Blg.

 

Dodatek ma mieć coś na kształt Hefeweizena, więc jest 0,625 kg pszecznicznego i 0,4 kg pilzneńskiego.

 

Pytanie:

czy dla tak zmniejszonego nastawu zarówno przerwy jak i chmielenie mają mieć tę samą długość? Czy można je zrobić krótsze.

 

Jeśli nie, to generalnie się to nie opłaca, chyba lepiej zrobić po prostu warkę 24l i te 4l odlać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tego się obawiałem... uwarzę więc więcej, a brzeczkę odbiorę przed chmieleniem :) szkoda czasu (przerwy, filtracja, wysładzanie) na otrzymanie tylko 4l :)

 

dzięki gottri :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... 12l - to już coś. Ale ja tej mini warki potrzebuję do prototypu cydru - a ten robię w partiach po 8-9 litrów. To akurat ma być sok jabłkowy pół na pół z tkaim cudem, na razie bez chmielenia. Rozważam małą ilość na zimno, ale zobaczę jeszcze.

 

Cydry generalnie okazały się przysmakiem dla wielu znajomych, a przede wszystkim dla Lepszej Połowy. Nakład pracy minimalny, koszty jeszcze mniejsze, to klepię toto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale wniosek jest tylko jeden: na samym zacieraniu zbyt wiele czasu nie oszczędzisz. A skoro już się zabierać, to wolę na raz uwarzyć 24l Hefeweizen, niż raz 4 a potem 20 ;)

 

Hefe i tak mam w planie, więc spoko.

 

Ostatnio myślałem też na wykorzystaniu do cydru lekko zagęszczanego (odparowanego) ekstraktu, który pozostaje po wysładzaniu. W sensie jeśli objętość i ekstrakt już się zgadza, a z baniaka cały czas leci coś koło 3°Blg - to grzech tego nie wykorzystać. Ostatnio jak miałem ponad 20l brzeczki 9,5°Blg na Wita (docelowo 11,5°Blg) to z kranika leciało 3-4 BLG. Odparuję i do cydru jak znalazł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.