Skocz do zawartości

Czy z tego piwa coś będzie ? IRA


Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz niepewne środowisko fermentacji, to wyp****ol tą rurkę i fermentuj na samych deklach lekko rozszczelnionych. Zassa ci wodę/wódkę z rurki i much ci naleci do brzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmontuj sobie na następny raz pudło ze styropianu i spokojnie chłodząc zamrożonymi butelkami z wodą i/lub wkładami do lodówek turystycznych (wymieniając co 12h) możesz uzyskać temperaturę fermentacji nawet w okolicach 16°C.

Te 30°C to pewnie maksymalna temperatura w jakiej pracują drożdże co nie znaczy, że profil smakowy piwa będzie zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy nie pewne, jak to w piwnicy w bloku trochę kurzu jest, a rozszczelniona pokrywa to jeszcze gorzej mi się wydaje i nie do końca wiem jak miało by mi zassać płyn z rurki do środka ? Styropian mam ale te podmiany butelek czy wkładów to trochę kombinacji, posprzątałem zrobiłem miejsce idę zrobić "domek" i zniosę fermentator. Jak zacząłem sprzątać w tej piwnicy to podgrzałem atmosferę z 19 do 20°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc Rozszczelniona mialem na myśli zacisniete na max prawie po całości obwodu i tylko w miejscu wycięcia niedociśnięte. Nic nie wleci bo nie ma szpary, a co2 pod ciśnieniem ucieknie. Co do zassania płynu z rurki, to już kilka razy ktoś pisał że mu się przytrafiło. Osobiście nie używam rurki i nie mam stresu że będąc w pracy muchy mi się topią w piwie mając otwartą drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie tylko co moze oznaczac jajeczny zapach, ktory ujawnil sie drugiego dnia fermentacji burzliwej.

 

Przelałem na cichą wczoraj pierwszego ale'a na tych drożdżach. Dawało jajkiem 4 dni w piwnicy :-)

One tak mają chyba, spiłem jak zwykle zawartość cylindra i jest super. Jestem w szoku jak lagerowo (18ºC) - tego szukałem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.