-
Postów
217 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
O pmczarny
- Urodziny 1977.11.09
Piwowarstwo
-
Nazwa browaru
Browar Czarnego
-
Rok założenia
2009
-
Liczba warek
60 i dalej rośnie
-
Miasto
Olsztyn
Kontakt
-
Imię
Paweł
-
Komunikator
3113294
-
Strona www
https://czarny.beer
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
Osiągnięcia pmczarny
-
Paweł Grzelak obserwuje zawartość pmczarny
-
No nie Po pierwsze, startujesz w jednej tylko kategorii. Po drugie, w kategorii w której startujesz wystawiasz tylko jedno piwo. Kropka Masz tylko jedną szansę. Ci co wygrają w swoich kategoriach, przechodzą do półfinału, ci co wygrają półfinały, do finału. Tyle jeśli chodzi o ogólny (baaaardzo ogólny) plan zabawy
-
Uh, tak trochę "za pięć dwunasta", ale informuję o cyklicznym spotkaniu piwowarów, oczywiście Stara Warszawska, oczywiście od 18-tej, oczywiście sobota... czyli 22.08.2015 Instalujemy się pewnie w ogródku, ale to się jeszcze zobaczy.
-
Ziomalski zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Browar Czarnego
-
Też stosuję ten patent, ale nie wiem czy z niego jednak nie zrezygnuję na rzecz zwykłego papieru foto klejonego klejem biurowym w sztyfcie albo czymś podobnym. Powód? Ściąganie tych samoprzylepnych etykiet to jakaś masakra No chyba że jest na to jakiś sposób którego nie znam.
-
Skoro nadciąga trzecia sobota miesiąca, to trzeba wrzucić jakieś info o spotkaniu Tak więc, w najbliższą sobotę, 18.07.2015 spotykamy się o godzinie 18:00 w Browarni Stara Warszawska. Klimaty wakacyjne, więc wykładu żadnego nie będzie Jak będzie ładna pogoda, to pewnie będziemy siedzieć w ogródku. Jeżeli mniej ładna, to pewnie w piwnicy Do zobaczenia!
-
Taaa, rozpędziłem się Oczywiście że ogólnie portery, tak jak w ubiegłym miesiącu były ogólnie stouty
-
W tej formie to mi trochę spamem zajeżdża...
-
Według kalendarza (i ustaleń na ostatnim spotkaniu) wychodzi, że najbliższe spotkanie naszego oddziału terenowego (i wszystkich chętnych) odbędzie się właśnie 18 kwietnia, o godzinie 18-tej w Starej Warszawskiej. Temat przewodni - brown porter - tym razem bez omówienia, bo zostało to zrobione przy okazji poprzedniego spotkania. Przy okazji - zarezerwuje ktoś "Hades"?
-
Ujmijmy to tak: pod kątem "wykładowym" nie ma sensu rozdzielać stoutów i porterów bo... to w sumie to samo Natomiast patrząc z punktu widzenia BJCP (i konsumpcji) można jak najbardziej rozdzielić: teraz zgodnie z kalendarium mamy stouty, a w kwietniu portery.
-
Trochę późno informacja ale... UWAGA! Nasze comiesięczne spotkanie piwowarów w marcu wyjątkowo w czwartą sobotę, czyli 28 marca. Godzina i miejsce standardowo, czyli 18:00, Browarnia Stara Warszawska.
-
Marchewkowe to masz przynieść na lutowe spotkanie Ja już swoje uwarzyłem, właśnie fermentuje
-
Najłatwiej chyba będzie znaleźć w "Ćwiartce" na Wojska Polskiego.
-
08.12.2014 - warka #46 - Brown Porter #3 W weekend się nie udało, ale czy poniedziałek jest gorszym dniem do warzenia piwa od weekendu? NIE! Obiad zjedzony w pracy, szybki powrót do domu, wstawić wodę do podgrzania, słody kupiłem ześrutowane... Start był więc szybki. W programie warzenie brown portera. Po pierwsze - lubię. Po drugie - trzeba rozruszać drożdże przed starciem ze stoutem imperialnym Skład: słody: pale Strzegom - 3,2kg czekoladowy 400 Strzegom - 300g bursztynowy Strzegom - 200g karmelowy 150 Strzegom - 150g czekoladowy 1200 Strzegom - 120g chmiele: EKG (6,2% alfakwasów) - 48g Zacieranie: Cały zasyp trafił do wody podgrzanej do temperatury 67 stopni, następnie temperatura została podniesiona do 68 stopni. Czas zacierania - 60 minut. Po tym czasie wygrzew do 75 stopni, 10 minut na ułożenie złoża filtracyjnego i filtracja. Gotowanie: 60 minut Chmielenie: EKG 13g - 60 minut EKG 15g - 30 minut EKG 20g - 10 minut Po wyłączeniu grzałki brzeczka szybko schłodzona 2l zimnej wody, po czym schłodziłem całość do 24 stopni przy użyciu chłodnicy. Po zlaniu do fermentatora wyszły 22l nachmielonej brzeczki o gęstości OG=1.044. Minimalnie mniej niż planowałem (1.045), ale brzeczki 2l więcej. Wydajność rzędu 85%, nie ma co płakać z tego powodu Zadałem drożdże fermentum mobile FM13 irlandzkie ciemności, bezpośrednio z fiolki. Na start nie musiałem długo czekać, żwawo zabrały się za konsumpcję.
-
03.12.2014 - warka #45 - zabutelkowana Ouch, znowu duuuuży poślizg, no ale cóż, tak czasem bywa. Piwo stoi, nie ma komu je w butelki zapakować No ale w końcu "ktoś" się znalazł, znalazł się też obywatel Czas, więc w końcu zawartość fermentatora trafiła do butelek. Stout wyszedł zdecydowanie "dry", drożdże odfermentowały do FG=1.009, tak więc całkiem nisko. Piwo będzie miało zatem około 5,3% alkoholu. Do refermentacji użyłem syropu ze 100g cukru, całość trafiła do 26 butelek 0,66l i 8 butelek 0,5l.
-
Tak informacyjnie dla tych, którzy nie śledzą/nie używają facebooka - tematem przewodnim spotkania 13.12.2014 będzie Russian Imperial Stout. Czyli trochę o historii stylu, receptury, degustacje A jak ktoś korzysta z FB, a nie trafił z jakiegoś powodu do naszej grupy, to niech wejdzie na https://www.facebook.com/groups/browarmiacy/ i kliknie "dołącz do grupy". Do zobaczenia!