Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi, poniżej postaram się do nich ustosunkować i dodać kilka wątpliwości jakie mi się nasunęły:
1) Szczerze mówiąc nie myślałem jeszcze o Whirlpool'u, czy jest on konieczny przy 50l kadziach? Jesli tak, to moge zrobić bypass omijający wymiennik ciepła, a powrót brzeczki do kadzi warzelnej będzie umieszczony w połowie wysokości pod kątem, albo zrobić rurkę po obwodzie kadzi z nawierconymi pod kątem otworami, popatrzę jak inni to rozwiązali może coś fajnego rzuci mi się w oko.
2) Zastanawiałem się nad rozwiązaniem podgrzewania zacieru w kadzi wodą, pytanie tylko jak wygląda przy takim rozwiązaniu utrzymanie konkretnej temperatury? Rozumiem że temp. brzeczki płynącej z kadzi z wodą będzie wyższa aby ogrzać młuto, czy podgrzewając przy takim rozwiązaniu nie traci się na jakości brzeczki/zacieru? Dziś wieczorem postaram się przerobić schemat na takie rozwiązanie i zobaczymy co z tego wyjdzie.
3) Jakie orurowanie zastosować, czytałem że rurki miedziane/nierdzewne potrafią się zapowietrzyć, poza tym są sztywne i trudniej o modyfikację. Czy nie lepiej zastosować węże gumowe/plastikowe na szybkozłączki metalowe? Czy w przypadku zastosowania węży z gumy/plastiku przy ich kontakcie z gorącą cieczą nie wydzielają się nieporządane związki chemiczne?
4) Jak wygląda mycie kadzi przy takiej instalacji, czy po uwarzeniu rozkręcacie wszystko i myjecie kadzie ręcznie? Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie myjki ciśnieniowej skoro mamy każdą kadź podłączoną do kanalizacji?
5) Rozwiązanie fałszywego dna jakie narysowałem to nic nowego,
można je obejrzeć na wielu instalacjach stworzonych przez piwowarów z całego świata np:
http://www.simplybeer.com/wp-content/uploads/2012/04/keggle-sanke-false-bottom.jpg
http://s249.photobucket.com/user/Terrazza1000/media/IMG_2721.jpg.html