Jump to content

Ozzyx

Members
 • Posts

  3
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Ozzyx

 1. Witam !

  Przygodę z piwowarstwem zacząłem dosyć niedawno i mam za sobą dopiero 2 warki i obie z gotowych zestawów. Chciałbym zrobić swoje pierwsze piwo nie z zestawu i postanowiłem że będzie to American Pale Ale. Dobrałem słody i chmiele ale mój problem polega na tym że nie mam praktycznie żadnego doświadczenia i nie wiem czy proporcje są dobre oraz czy słody będą dobrze pasować do tego typu piwa. Proszę więc o opinię co do proporcji oraz o poradę kogoś o nieco większym doświadczeniu w warzeniu piwa tego typu - jak najlepiej chmielić to piwo aby miało intensywny aromat i wyczuwalną ale dosyć zbilansowaną goryczkę  :)

  a składniki mają się następująco :

  Słody:
  - Pale Ale - 3 kg
  - Monachijski - 1 kg
  - Goldpils - 0,5 kg

   

  Chmiele które posiadam :

  - Summit - 50 g
  - Equinox - 50 g

  - Azacca - 50 g

  - Ahtanum - 50 g

   

  Planowałem dodać na początku ok 30g summit na goryczkę następnie po 30 min gotowania dodać po 15g Equinox, Azacca i Ahtanum , następnie po 40 min po 10g wszystkich chmieli po 50 min po 10g Equinox, Azacca i Ahtanum i po 60 min po 5 Equinox, Azacca i Ahtanum . Pozostały chmiel planowałem użyć do chmielenia na zimno. 

  Co o tym myślicie ? Czy jest sens dawać tyle chmielu czy to raczej będzie za dużo i chmiel się zmarnuje ? Jak myślicie około ile IBU finalnie może mieć to piwo ?

  Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

   

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.