Frona
Members-
Postów
21 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Piwowarstwo
-
Nazwa browaru
BROWAR FIN
-
Rok założenia
2016
-
Liczba warek
11
-
Miasto
Kobierno
Kontakt
-
Imię
Mateusz
Ostatnie wizyty
846 wyświetleń profilu
Osiągnięcia Frona
-
Frona zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Zatrzymanie fermentacji S-33
-
Dzięki ogarnięte
-
Refraktometr z ATC. Zamieszałem i wstawiłem do 23C temperatura warki wzrosła nieznacznie. Zmierzę BLG za 2 dni.
-
No to faktycznie problem jakiś jest. Zamerdaj wiadrem, podnieś temperaturę jak napisał @@dwesoly. Zrobię jak radzicie. Gdyby jednak i to nie pomogło ewentualny dodatek kolejnej porcji drożdży ?
-
Jak widzę dwie pierwsze odpowiedzi to ręce opadają wychodzę z założenia ze jeśli nie masz nic sensownego do powiedzenia to się nie odzywaj. Prosi człowiek o rade a dostaje dziwne uszczypliwe uwagi. BLG początkowe było 13.0 po 6 dniach spadło do 7.5. Nie zlałem na cichą tylko się zastanawiam co mogło to spowodować ze przestało pracować. Zamieszam ewentualnie dodam nowych drożdży jeśli nie ruszy.
-
Witajcie, mam problem a mianowicie Robię piwko na bazie receptury Piwo specjalne (Specialty Buka), Arkadiusz Suchecki (suchy3) Słodysłód pilzneński 1,43kg słód monachijski 0,42kg Słód_Biscuit 0,2kg Słód Caramunich 0,3kg płatki owsiane 0,3kg ChmieleChmiel Lubelski 30g DrożdżeDrożdże Fermentis Safbrew S-33 Inne dodatkiKolendra - 6,4g Skórka cytrynowa - 16g Miód gryczany - 350g Zacieranie52° - 10min 63° - 40min 72° - 30min 79° - 20 min i filtracja Czas gotowania60 minut ChmielenieChmiel Lubelski - 30g-60min; 20g-15min 15 minut przed końcem gotowania miód, świeżo zmielona kolendra, skórka cytrynowa FermentacjaFermentacja burzliwa - 6 dni Fermentacja cicha - 11 dni Wyszło ok 10,5 litra Blg końcowe 3,5 RozlewRefermentacja z 60g glukozy Wszytko poszło pięknie ładnie dodałem więcej drożdży bo około ( 17,5 g suchych) dodałem je może w nieco wyższej temp bo 30,5 C. Wszystko ruszyło jak powinno natomiast piwo miałem w pokoju gdzie temp wynosiła około 25 C- piwo chodziło dość intensywnie. Przeniosłem je do chłodniejszego pomieszczenia gdzie jest 20 C. Po 6 dniach chcąc przelać je na cichą okazuje sie że nadal jest jakieś 8 BLG. Macie jakieś pomysły co zrobić ? Trzymać dalej na burzliwej ?
-
Wyszło coś takiego, istnieje możliwość powielenia jeśli ktoś by chciał. Wszystko z 316, zastosowana siatka 180 mikronów.
-
Szukałem , czytałem , niestety istotnego wpływu nie zauważyłem
-
Nie znalazłem nigdzie jaki jest wpływ wielkości oczek na proces chmielenia. Jaka będzie różnica pomiędzy siatką 180 mikronów a innymi np. 200 i więcej. Teoretycznie im mniejsze oczka tym lepiej?
-
No i nastała ta chwila. Browar Fin - Kobierskie Czerwone - 15 blg, 6,5 % abv Etykieta - znów pełna profeska Wygląd - kolor miedziany, z rubinowymi refleksami, piana beżowa, umiarkowana, pozostaje do końca, ładnie się lepi do szkła, bardzo kremowa. Aromat - umiarkowany karmel, toffi. Chmielowego brak. Gdzieś tam lekki DMS mi się przewinął. Smak - na początku słodowe smak i solidna goryczka. Do tego smak angielskich chmieli. Trochę zalegająca goryczka, chyba też od słodu i lekki alkohol. Tekstura - wyczuwalnie lepkie i mocno nagazowane. Ogólnie - trochę wydaje się niezbalansowane i mało pijalne. Za mocna goryczka i bardzo wytrawny finisz, do tego w smaku chmiel i alkohol - na pewno nie na taki gorący wieczór jak dzisiaj. Dziękuję za ocenę Fakt na gorące wieczory się nie nadaje, zaznaczyłem że bardziej do czerwonego mięsa ewentualnie do grilla. Piwko nie miało mieć charakteru orzeźwiającego. Co do DMS'a to widocznie Twoje kubki smakowe doznały jakiegoś chwilowego rozstrojenia bo żadnej takie ewentualności nie było. Pozdrawiam serdecznie
-
Tauruss jak tam moje Czerwone ?
-
Diabelski Browar - Dry Stout Piana: Gęsta drobnopęcherzykowata, osadzała się ładnie na ściankach szkła Kolor: wyraźnie brązowy z rubinowym odblaskiem/ poświatą nie wiem jak to nazwać fachowo Aromat: palony jęczmień Smak: W pierwszej chwili nie wyczuwałem smaku tylko CO2. Po chwili pojawia się wszytko co potrzeba, czekolada i kawa. Rozkosz nie trwa długo po chwili zanika. Piwko bez obcych posmaków i aromatów. Dla mnie wszystko super jedynie być może zbyt duże nagazowanie. Dziękuję za degustację i pozdrawiam
-
Browar Korzenny Vic Secret SH APA Insanity Hops - EIPA Alison - Earl Grey IPA Browar Miś - APA Browar Przepona - Vlaams Rood Bruin/ Flamandzkie Czerwone Ale Browar Przepona - Robust Porter Browar Przepona - Grodziskie Browar Przepona - Grodziskie Browar Przepona - Dark Mild Browar Przepona - Owocowe Jaane Ale Browar Przepona - Wheat-Rye Red AIPA Browar Przepona - Wędzone Jasne Ale Browar Przepona - Wheat Red AIPA Browar Przepona - Porter Diabelski Browar - Pszeniczne_3 Browar FIN- Kobierskie Czerwone
-
Coś czuje, że będzie zbiorowy lincz ale muszę zapytać o pewną rzecz. Do depozytu wysyłam zawsze (3x) siostrę i nie wiem w jaki sposób ona ma sprawdzić stan depozytu. Czy tam jest jakaś kartka co wchodzi a co wychodzi? Czy po prostu trzeba spisać każde piwo ? Zostawiono : Kobierskie Czerwone Pobrano : Diabelski Browar- Dry stout
-
tauruss zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Piwny depozyt - Wrocław
-
Właśnie, mam coś zaległego Browar : Runy Róg Hajmdala - Smoked Ale Aromat: dojrzałe wino/cydr, dojrzałe a nawet przejrzałe owoce przecięte aromatem wędzarniczym. Piana: średnio-pechęrzykowata, gęsta Wysycenie: średnie , odpowiednie Moje preferencje konsumenckie mają tu znaczący wpływ i początkowo byłem zły na siostrę że zabrała z depozytu wędzone. Do tej pory nie przepadałem za takim typem piwa. I tak w pierwszym łyku odtrącało kiełbasą aczkolwiek finisz był wyśmienity posmak wędzonego słodu bardzo szybko zanikał i odczuwałem orzeźwiający chłód. Piwo bardzo lekkie, jasne. Druga osoba degustująca również wyraziła pochlebną opinię. Myślę że Róg Hajmdala przełamał awersję do wędzonych piw. Ogólnie świetne piwo.
-
Osobiście rzadko pijam ciemne piwa. To piwko zrobiliśmy dla mej lubej Dziękujemy za opinię