wbl
Members-
Postów
47 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
Osiągnięcia wbl
-
Ten czarny pasek po lewej stronie wałka to oring, tu pełni rolę przeniesienia napędu, bardzo nietrwałe rozwiązanie.
-
Co u mnie w trawie piszczy, czyli wiadomości z mojego zakątka Świata.
wbl odpowiedział(a) na scooby_brew temat w Piwowarskie wieści
Ośmieliłbym się użyć słowa inne zamiast dziwne, po prostu na takie skrzyżowanie wjeżdżają w kolejności podjechania do linii/znaku stop, dla nich to normalna sprawa podobnie jak to, że sygnalizacja świetlna jest za skrzyżowaniem a nie przed, dzięki temu nie muszą zadzierać głowy do góry i patrzeć czy już jest zielone czy nie. -
Kurcze... też bym chciał mieć taki problem' date=' że piwa mam za dużo Ulubione receptury robię na raz ponad 40L i nadal mi mało na bieżące 'zużycie'... powoli zastanawiam się nad zakupem garnka 100L - tak żeby warzyć raz na jakiś czas, ale z grubej rury [/quote'] Na początku też tak miałem - spróbuj warzyć częściej a podczas 2-3 miesięcznego leżakowania pij sklepowe (niektóre są niezłe- na bezrybiu i rak ryba), po tych 2-3 miesiącach masz kilkadziesiąt litrów swojego piwa i zapas pustych butelek na kolejny rozlew-możesz warzyć jeszcze częściej;). Po kilku miesiącach takiego działania nie miałem problemu z brakiem własnego piwa do spożycia. Gar 100l w mojej opinii jest: a) duży i niewygodny w obsłudze b) zacieram >50l tego samego piwa w jednym dniu, co może ale nie musi być wadą osobiście wolałbym zrobić podwójną (równoległą) linię zacierania ze wspólnym garem do chmielenia na warki 25-30l - czas uwarzenia 2 różnych piw, w stosunku do jednego, wydłuża się o czas chmielenia, tj. o ok. 1,5...2h - koszt kociołka z lidla ok. 120pln/szt. - koszt sterownika z mieszadłem itd. ok. 450-500 pln/szt. powyższe należy pomnożyć x2 (mniej jeżeli procesor sterownika będzie obsługiwał 2 kociołki) Hm... post niezupełnie (wcale) pokrywa się z tematem wątku.
-
Albo się starzej starzeję albo tępy jestem - nie ogarniam tej kuwety
-
Pobudzenie wyjscia RTC powoduje zamkniecie obwodu zasilania sprezarki. Wprowadzenie w to miejsce przekaznika, ktory w stanie niepobudzonym (brak napiecia na cewce ma zwarte zestyki) odwraca dzialanie RTC, czyli sterownik grzania zaczyna pracowac jak sterownik chlodzenia i na odwrot. Uklad trzeba zasilic, w napiecie sterownicze pomiedzy cewka dodatkowego przekaznika a wyjscie RTC oraz we wlasciwe napiecie zasilajace sprezarke wpiete pomiedzy sprezarke a zestyk dodatkowego przekaznika. Aby uniknac zabawy z roznymi poziomami napiec mozna uzyc tego samego - stad cewka 220 V AC. Przyszlo mi do glowy ze w RTC siedzi nastawny termostat z zestykiem przelacznym zamiast przekaznika o ktorym pisalem wczesniej - rozwiazanie jeszcze prostsze i tansze w realizacji. Przepraszam za brak polskich znakow, korzystam z chwilowo udostepnionego laptopa i nie chce na nim nic mieszac - gosciowi nie wypada:)
-
Możesz bez ingerencji w RTC - wstaw przekaźnik z cewką 220 V AC o odwróconej konwencji styków w tor zasilania sprężarki (cewka szeregowo w obwodzie sterowniczym, zestyk szeregowo w obwodzie zasilania agregatu, napięcie 220 AC podajesz na obwod sterowniczy i równolegle na zasilający. Nie wiem co jest w środku RTC , być może przekaźnik ze stykiem przełącznym - wtedy wystarczy przepiąć wyjście sterownicze RTC na inne zaciski przekaźnika (jako alternatywa do rozwiązania powyżej).
-
Dobijasz co2 z butli dla uszczelnienia włazu? Jeśli tak to jakim ciśnieniem? Przy okazji część z nas ma w domu doskonałe narzędzie do zaciskania opasek na wężach CO2 - nazywa się imadło, przy długości wajchy ok. 15-20 cm zaciśnięcie opaski z obu stron to czas ok. 1 min. Kombinerki czy obcęgi to chyba są dla korzystających z siłowni , natomiast imadło jak najbardziej polecam, koszt kilkadziesiąt złotych a wartość użytkowa dużo większa niż specjalnych zaciskarek. Z wężami piwnymi jeszcze nie próbowałem, na razie jestem na etapie napełniania kegów - opróżnianie przyjdzie później
-
Pewnie można i tak, tylko po co? Czyż nie prościej i spokojniej jest wsadzić do lodówki 2 butelki piwa? Wadami butelkowania piwa jest: - upierdliwość z napełnianiem i kapslowaniem - 25l zajmuje sporo miejsca w piwnicy - gdy jest dobry dzień do piwnicy jest całkiem daleko Zaletami zaś: - różnorodność, nie jesteś uwiązany do jednego lub dwóch gatunków piwa podpiętych do kranów - jak otworzysz butelkę to masz dużą szansę skończyć ją tego samego dnia - łatwy transport i wyszynk w plenerze systemu kegów nie potrafię ocenić,dopiero się do nich przymierzam (głównie z lenistwa), zakładam że: - umycie kega i napełnienie jest mniej pracochłonne niż butelek - jak już podepnę te 2x19l do kranu to będę miał piwo na ~2 m-ce - jak najdzie mnie ochota spróbować czegoś innego, to sięgnę po warki butelkowane (nie zamierzam wszystkiego lać do beczek)
-
Rysmis, orientujesz się jaki jest zakres regulacji nóżek? W karcie kat. podają wys. ~86 cm ja potrzebuję 83,5. Ta chłodziarka ma nieregulowalną wysokość.
-
Masz na to jakiś patent? Śrubokrętem trochę niewygodnie, trzeba mieć 2 i trzecią rękę lub imadło.
-
Na filmie gość dość łatwo rozbiera końcówki kega. U mnie grzybki zaworków blokowane są przez trójramienne blaszki zaparte o korpus końcówki - może rozebrałbym to przy pomocy śrubokręta, tylko czy potrafiłbym potem złożyć. Czy jest jakiś myk, żeby wyciągnąć grzybki zaworków z gniazd (korpusów końcówek)?
-
Do zacierania używam takiego samego - mocy ma aż nadto, dobrze jest legutko mieszać żeby nie przegrzać zacieru przy dnie. Chmielę na gazie, więc nie wiem, ale jakby nie dał rady to wrzucisz grzałkę zanurzeniową 1kW.
-
zawsze można dać 2 podgrzewacze w szeregu dodatkowy, międzystopniowy, czujnik T i sterownik wie czy wystarczy mu 1 czy 2 stopnie podgrzewu
-
Nie jestem pewien, zrozumiałem, że problem wymiarów jest spowodowany koniecznością zabudowy w ładnej (salonowej) szafce. Lodówki do zabudowy mają standardową szerokość i głębokość, dlatego jeśli przestrzeń w środku lodówki może być za mała. Ale może da się upchnąć butlę w szafce. Butla 1,5 kg ma średnicę ok. 100 mm, ale dno owalne, jako podstawki używane są zwykłe mufy kanalizacyjne 110 mm lub zaślepki o tej średnicy.
-
A czy butla musi być wewnątrz lodówki? Może daj większą szafkę na lodówkę i wewnątrz niej obok lodówki umieść butlę. Izolacja na wąż z CO2 też by pewnie nie zaszkodziła. Jeśli zmieściłyby się, dzięki temu, 2 kegi w lodówce to może warto się zastanowić