A jak policzyć BLG w nastawie? Np mam ten ekstrakt gozdawa 1,2kg , 18 litrów wody i jak to obliczyć? I później po dodaniu cukru np 500g mam jakos to dodac?
Puszki juz i tak nie dodam bo nie ma miejsca jakbym dodał to bym miał fontanne z tego balona ?
Jeszcze chciałem spytac ile g cukru fermentującego ma taki ekstrakt slodowy w plynie gozdawa 1,2kg ?
a mógłbyś wyliczyć jak dodam 500g cukru do ilu wzrośnie blg bo nie umiem obsłużyć tego kalkulatora ale w smaku piwko dobre nie jest mocno gorzkie mógłbym takie wypić akurat na lato
ajajaj no nic będziemy pić 2% piwko pierwszy raz zawsze jest słaby ?
Już nie mam miejsca w balonie znalazłem blg mierz i zaraz zmierzę blg , a inaczej jakoś naprawić czy cukru mogę dodać? ale trochę dziwne bo napisałeś że 5 BLG a strasznie fermentacja jest burzliwa czy przy tylu blg by taka była?
Zmierzyłem BLG faktycznie jakięs 6BLG co robić żeby wyszło chociaż te 4% bo w smaku aż takiej goryczki nie czuć
Aż tak mało BLG wyszło? to co zrobić dodać cukru kilogram?
napisane jest chyba 3,5% na chmielu
Kurde co robić ? myslałem że juz cukru nie trzeba dodawać dopiero do nagazowania ? muszę szybko działać ile cukru dodać?
Puszka ekstraktu 1,7 kg napsiane było na aukcji że to na 23 litry wody ale ja dałem 18 litrów
czyli 18 litrów wody + ekstrakt 1,7kg i dałem 100g chmielu 20-30 minut przed końcem gotowania
a stopni jest około 19