-
Postów
31 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Piwowarstwo
-
Nazwa browaru
Grz
-
Rok założenia
2014
-
Liczba warek
14
-
Miasto
Katowice
Ostatnie wizyty
1 138 wyświetleń profilu
Osiągnięcia fantasmag0ria
-
fantasmag0ria zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Granulat z własnej uprawy chmielu.
-
Granulat z własnej uprawy chmielu.
fantasmag0ria odpowiedział(a) na fantasmag0ria temat w Uprawa chmielu
tego się obawiałem Jeszcze nie wiem. W tym roku założyłem chmielnik. Czysto teoretycznie pytałem... czyli nie wystarczy np maszynka do mięsa albo inny sprzęt w tym stylu? parę wątków niżej: http://www.piwo.org/topic/14795-czy-juz-zbierac-chmiel-czy-moze-juz-za-pozno/?p=295498 -
fantasmag0ria zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Granulat z własnej uprawy chmielu.
-
Próbował ktoś robić? W jaki sposób? Jak się sprawdza? Zastanawiam się nad alternatywnym sposobem przechowywania bo kiepsko z miejscem w lodówce/zamrażarce... Jeśli temat się pojawił to przepraszam ale nie udało mi się znaleźć
-
Wypisałem się z zamówienia. Wziąłem cascade od kolegi Luk (http://www.piwo.org/topic/20742-gie%C5%82da-sadzonki-cascade/)
-
skąd to info? @Roland dopisałem się do zamówienia. This product is expected to be in stock again on Monday, 16. May 2016 Info na stronie. Przetlumacz sobie w google translator. Dla ułatwienia dodałem z wersji angielskiej strony. Aaa, info jest dla odmiany cascade. faktycznie, nie zauważyłem ze można kliknąć w nazwę chmielu żeby zobaczyć szczegóły.
-
skąd to info? @Roland dopisałem się do zamówienia.
-
mialem w planach pomierzyć jak ją skończę... ale na "oko" powiedziałbym ze gdzieś 50%.
-
na pewno? Wydaje mi sie ze tam leci juz 12V DC szeregowo podpięte do peltiera nie sieciowe zasilanie zasilacza. Co nie zmienia faktu ze masz racje ze w tym miejscu biegunowość nie ma znaczenia.
-
jedno ogniwo 90W chyba, tak jak pisałem wcześniej leżało w pudle gratami elektronicznymi. Prawdę mówiąc jakbym teraz miał coś zmienić to właśnie dać mocniejsze ogniwo. O składaniu ogniw jedno na drugim poczytaj bo to nie jest takie proste. Stosuje się takie triki ale wtedy trzeba odpowiednio dobrać ogniwa do siebie i zapewnić wydajniejsze chłodzenie cieplej strony. Do fermentacji, spoko bez problemu trzyma 14°C ale już używanie skrzynki jako zapasowej lodówki (np na dwie skrzynki piwa) już nie do końca działa bo max można zejść do 10-12°C. sterownik na 12V taki: http://archiwum.allegro.pl/oferta/regulator-temperatury-termostat-12v-dc-1100w-ad49-i4701890127.html cały czas się zabieram żeby doizolować skrzynkę ale jakoś nie ma czasu...
-
Chciałem zminimalizować powierzchnie która może rdzewieć. Szczególnie po zimnej stronie gdzie może się woda skraplać.
-
mamdobreklapki zareagował(a) na odpowiedź w temacie: DIY komora fermentacyjna
-
Tak, z obu stron. Gdziekolwiek był styk z radiatorem/peltierem. Gwoli ścisłości. To była stara obudowa z routera/switcha nie PC
-
pepek84 zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Rozbieralna kadź zacierna z fermentora z kranikiem zaizolowana pianą poliuretanową.
-
to 1/4, 1/5 mocy mojego peltiera ja mam luzem stary zasilacz z kompa 350W. Wszystko na śrubach. Dla zestawu z cieplej strony i tego dużego z zimnej użyłem oryginalnych mocowań do płyty głównej. Dla tego od zimnej wkręciłem w blachę 4 śruby o które zahacza zapięcie. Peltier jest na wcisk. Trzyma go górny radiator. Te małe radiatorki po prostu przewierciłem i przykręciłem małymi śrubkami. Taki hint: jak dasz za mały radiator z zimnej strony i temperatura na nim będzie poniżej zera to zacznie Ci się zapychać szronem/lodem. Lepiej trzymać ją powyżej 0 a najlepiej powyżej punktu rosy żeby nie skraplała Ci się na nim woda... stąd u mnie aż 5 radiatorów i metalowa skrzynka w której wszystkie siedzą. Bez izolacji przy temperaturze ok 20°C główny radiator ma 8-10°C. Zdjecie z pierwszych prób: Mam wentylator od środka komory. 12cm z obudowy z kompa. Zasysa powietrze z boków skrzynki. Powietrze z 2 stron opływa radiatory i centralnym tunelem jest wdmuchiwane do komory.
-
pomyślałem za wczasu, wystarczy zamienić dwa kabelki + zmienić tryb w sterowniku. również w planach tylko muszę do izolować bo mam 3cm styropian i to chyba trochę za mało. na "cieplej" stronie peltiera nie ma co oszczędzać... poza tym taki akurat miałem Od "zimniej" strony jest zamontowanych 5 radiatorów. + stalowa obudowa. Wymiary zewnętrzne to: 495x495x630. Wchodzi jeden fermentor i jest miejsce na 4 PETy i rurkę z góry.
-
wentylatory są po obu stronach. Na górze http://archiwum.alle...4710823015.html na dole 12cm (jak do obudowy PC) Chwilowo pomiar temperatury jest w komorze. I raczej zostanę przy tej opcji. 20l brzeczki ma dużą bezwładność więc wahania temperatury 1,5°C (histereza ustawiona na 1°C) w komorze (sterowanie peltiera dwupołożeniowe) nie przenoszą się na brzeczkę. Mówiąc w skrócie ustawiając temperaturę na 13 stopni temperatura w komorze waha się między 12,8 a 14 a temperatura brzeczki jest stała 13,4. (w tym jednym przypadku na którym to sprawdzam)
-
może byłaby ale to jest zdecydowanie łatwiejsze w transporcie / chowaniu. Jak nie jest potrzebna można wrzucić na szafę albo do piwnicy. I zdecydowanie cichsza niż kompresorowa lodówka. Poza tym, jak wspominałem części do jej budowy w większości miałem czego nie można powiedzieć o klasycznej lodówce.
-
Jedno ogniwo chyba 90 Wat. (nie pamiętam dokładnie - leżało w pudle z gratami elektronicznymi) koszt w sumie tylko za styrodur, klej, parę przełączników, obudowę (kumpel mi wydrukował za dwa piwa) i kontroler. Całą resztę tak jak peltiera gdzieś już miałem. W ~70zł chyba się zamknąłem. Skrzynia ze styropianu już była gotowa wcześniej.