Skocz do zawartości

Problem z wydajnością


Krzyko

Rekomendowane odpowiedzi

robiłeś próbę jodową? jeżeli tak jak mówisz - 6 litrów otrzymałeś dodatkowo z wysładzania to powinno być w porządku, a już na pewno nie tak duża różnica

 

Nie robiłem - po dwóch godzinach zacierania uznałem, że już zatarte ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słód zmieliłeś? :) Bo z 4,5kg/15l/10 blg to trochę mało

 

Kurde a to trzeba mielić? :|

 

Hehe oczywiście, że ześrutowany słód wrzuciłem - aż tak źle ze mną nie jest.

 

ZłodziejButów dał mi dobrą podpowiedź. Next time będę chłodził próbki i zdecydowanie wolniej filtrował.

 

Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przepisie z z 5kg słodu(palonych nie liczę) uzyskasz 24l/13 blg tylko przy dobrej wydajności, taka spokojna norma z 5kg to ok 20l/12blg

ale z tego co piszesz wysładzałeś 6 litrami wody i tyle odparowało to twoja brzeczka przednia miała mniej niż 10blg? nie może być, chyba, że się nie zatarło, za mało słodu albo pomiar do kitu

 

Chyba żartujesz z tymi 20 litrami 12-tki z 5kg? Aż tak się zmieniło odkąd zaczynałem? Bo wtedy "normalnie" to było z 4kg.

 

Kolego autorze wątku, za mało wody i za szybko skończyłeś wysładzanie. Następnym razem weź 30 litrów wody, część użyj do zacierania, resztę do wysładzania. Nic nie mierz i nie dolewaj, choć pewnie w trakcie będzie się wydawało, że jest za mało. O ile nie masz jakiegoś dziwnego odparowania, to w wiadrze będziesz miał 20 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki poziom jak napisałem powinno się uzyskać spokojnie nawet mocno nie wysładzając, mając np mały gar 22l

uważam, że to spokojna granica przy której nie ma co się zamartwiać o niską wydajność, a on uzyskał 15l 10blg a taką wartość można otrzymać w ogóle nie wysładzając

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.